Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.05.2017 > 11:15 Versiunea pentru printare
Marți, 16 mai 2017, ora 11:15

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Pl-x nr.142/2017 -Text initial
PL 142/2017 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.2/2017 privind unele măsuri fiscal-bugetare, precum și modificarea și completarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:148 - 68 29 17 10 5 7 12
- voturi pentru (DA):94 - 68 - 1 10 5 - 10
- voturi împotrivă (NU):53 - - 29 16 - - 6 2
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Anton Anton ALDE DA
3. Avram Constantin ALDE DA
4. Axinte Vasile PSD DA
5. Balan Ioan PNL NU
6. Barna Ilie Dan USR NU
7. Bejinariu Eugen PSD DA
8. Benga Tudor - Vlad USR NU
9. Benkő Erika UDMR DA
10. Bichineț Corneliu PMP NU
11. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
12. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
13. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
14. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
15. Botez Mihai-Cătălin USR NU
16. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
17. Bran Ioana PSD DA
18. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
19. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
20. Bulai Iulian USR DA
21. Burciu Cristina PSD DA
22. Calotă Florică Ică ALDE DA
23. Călin Ion PSD DA
24. Cherecheș Viorica PNL NU
25. Chiriac Viorel PSD DA
26. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
27. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
28. Cîtea Vasile PSD DA
29. Codreanu Constantin PMP NU
30. Cosma Lavinia-Corina USR NU
31. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
32. Cupă Ion ALDE DA
33. Cupșa Ioan PNL NU
34. Dehelean Silviu USR NU
35. Dobre Victor Paul PNL NU
36. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
37. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
38. Dohotaru Adrian-Octavian USR NU
39. Dunava Costel Neculai PSD DA
40. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
41. Farago Petru UDMR DA
42. Floroiu Ionel PSD DA
43. Furic Iarco Minoritati DA
44. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
45. Gavrilă Camelia PSD DA
46. Găină Mihăiță PSD DA
47. Georgescu Nicolae PSD DA
48. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
49. Gheorghe Tinel PNL NU
50. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
51. Giugea Nicolae PNL NU
52. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
53. Gudu Vasile PNL NU
54. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
55. Huncă Mihaela PSD DA
56. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
57. Iacomi Iulian PSD DA
58. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
59. Intotero Natalia-Elena PSD DA
60. Ion Stelian-Cristian USR NU
61. Ionescu George PNL NU
62. Ioniță Antoneta PNL NU
63. Itu Cornel PSD DA
64. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
65. Korodi Attila UDMR DA
66. Lazăr Sorin PSD DA
67. Longher Victoria Minoritati DA
68. Lovin Dumitru ALDE DA
69. Lungu Tudorița PNL NU
70. Lupașcu Costel PSD DA
71. Lupescu Dumitru USR NU
72. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
73. Mareș Mara PNL NU
74. Marica Petru-Sorin PSD DA
75. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
76. Mihalescul Dumitru PNL NU
77. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
78. Mohaci Mihai PSD DA
79. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
80. Movilă Petru PMP NU
81. Munteanu Ioan PSD DA
82. Neagu Nicolae PNL NU
83. Neață Eugen PSD DA
84. Nicolae Andrei PSD DA
85. Nistor Laurențiu PSD DA
86. Niță Nicu PSD DA
87. Olar Corneliu PNL NU
88. Olteanu Daniel PNL NU
89. Oprea Dumitru PNL NU
90. Oprișcan Mihai Doru PNL NU
91. Oteșanu Daniela PSD DA
92. Pambuccian Varujan Minoritati DA
93. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
94. Pau Radu - Adrian PSD DA
95. Păle Dănuț PSD DA
96. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
97. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL NU
98. Pop Tudor Rareș USR NU
99. Popa Florin PSD DA
100. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
101. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
102. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
103. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
104. Rădulescu Alexandru PSD DA
105. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
106. Roman Florin-Claudiu PNL NU
107. Romanescu Cristinel PNL NU
108. Roșca Lucreția PSD DA
109. Rotaru Alexandru PSD DA
110. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
111. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
112. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
113. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
114. Seres Dénes UDMR DA
115. Simion Lucian-Eduard PSD DA
116. Simionca Ionuț PMP NU
117. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
118. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
119. Solomon Adrian PSD DA
120. Spânu Ion PSD DA
121. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
122. Stănescu Alexandru PSD DA
123. Șarapatin Elvira PSD DA
124. Șotcan Theodora PSD DA
125. Șova Lucian PSD DA
126. Șovăială Constantin PNL NU
127. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
128. Tabugan Ion PMP NU
129. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
130. Tîlvăr Angel PSD DA
131. Todor Adrian PSD DA
132. Tripa Florin-Dan PSD DA
133. Trușcă Constantin PSD DA
134. Tudor Beatrice PSD DA
135. Turcan Raluca PNL NU
136. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
137. Vasile Daniel Minoritati DA
138. Vasilică Radu Costin PSD DA
139. Vass Levente UDMR DA
140. Văcaru Alin Vasile PSD DA
141. Vexler Silviu Minoritati DA
142. Vișan George-Gabriel PSD DA
143. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
144. Vlase Petru Gabriel PSD DA
145. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
146. Zainea Cornel USR NU
147. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
148. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 16 decembrie 2017, 5:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro