Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2006 > 12:44 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2006, ora 12:44

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-11
Subiect vot: Vot final
PL 255/2006 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr. 19/2006 privind creșterile salariale ce se vor acorda personalului militar și funcționarilor publici cu statut special din instituțiile publice de apărare națională, ordine publică și siguranță națională
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:255 80 61 22 41 16 14 11 10
- voturi pentru (DA):248 78 60 21 41 13 14 11 10
- voturi împotrivă (NU):2 - - 1 - 1 - - -
- abțineri:3 1 - - - 2 - - -
- nu au votat:2 1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PD-L DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andon Sergiu PC DA
10. Andreica Romică PNL DA
11. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
12. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
13. Ardelean Lia PC DA
14. Asztalos Ferenc UDMR DA
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Bara Nicolae PD-L DA
17. Barbu Gheorghe PD-L DA
18. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
19. Bădălău Niculae PSD DA
20. Băeșu George PSD DA
21. Bănicioiu Nicolae PSD DA
22. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
23. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
24. Bejinariu Eugen - DA
25. Bivolaru Ioan PSD DA
26. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
27. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
28. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
32. Buciu Angela PRM DA
33. Buciuta Ștefan Minoritati DA
34. Buda Daniel PD-L DA
35. Buda Ioan PSD DA
36. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
37. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
38. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Canacheu Costică PD-L DA
41. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
42. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
43. Călian Petru PC DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Câmpanu Liviu PNL DA
46. Chiper Gheorghe PSD DA
47. Chiș Filonaș PSD DA
48. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
49. Ciontu Corneliu - DA
50. Ciopraga Mircea PNL DA
51. Cocrea Olguța - DA
52. Codîrlă Liviu PRM DA
53. Constantinescu Viorel PSD DA
54. Corlățean Titus PSD DA
55. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PNL DA
56. Crăciunescu Grigore PNL DA
57. Cutean Vasile Emilian PSD DA
58. Dan Iosif PSD DA
59. Diaconescu Renică PC DA
60. Dida Corneliu Ioan PSD DA
61. Dobre Traian PNL DA
62. Dorneanu Valer PSD DA
63. Dragomir Gheorghe PNL DA
64. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
65. Dumitrescu Zamfir - DA
66. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
67. Dumitriu Mihai PSD DA
68. Dumitru Ion PSD DA
69. Dușa Mircea PSD DA
70. Duțu Stelian PD-L DA
71. Erdei Dolóczki István UDMR DA
72. Eserghep Gelil PRM DA
73. Faina Constantin PC DA
74. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
75. Fenechiu Relu PNL -
76. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
77. Furo Iuliu Ioan PRM DA
78. Gabor Gheorghe PNL DA
79. Găleteanu Monalisa PSD DA
80. Gerea Andrei Dominic PNL DA
81. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
82. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
83. Ghișe Ioan PNL DA
84. Giurgiu Mircia - DA
85. Godja Petru PSD DA
86. Gonțea Ion PD-L DA
87. Grigore Dan PD-L DA
88. Grosaru Mircea Minoritati DA
89. Gubandru Aurel PSD DA
90. Gușă Cozmin Horea - DA
91. Hanganu Romeo Octavian PC DA
92. Hellvig Eduard Raul PC DA
93. Hoban Ioan PNL DA
94. Hoinaru Marian PNL DA
95. Hrebenciuc Viorel PSD DA
96. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
97. Iancu Iulian PSD DA
98. Ibram Iusein Minoritati DA
99. Igaș Traian Constantin PD-L DA
100. Ignat Miron Minoritati DA
101. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
102. Ionescu Daniel PSD DA
103. Iordache Florin PSD DA
104. Iordache Grațiela Denisa PC DA
105. Iriza Marius PRM DA
106. Iustian Mircea Teodor PNL DA
107. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
108. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
109. Kerekes Károly UDMR DA
110. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
111. Kovacs Attila UDMR DA
112. Lakatos Petru UDMR Abținere
113. Lambrino Radu PD-L DA
114. Liga Dănuț PD-L DA
115. Macaleți Costică PSD DA
116. Magheru Paul PRM DA
117. Man Mircea PD-L DA
118. Manda Iulian Claudiu PSD DA
119. Manolescu Oana Minoritati DA
120. Manta Pantelimon PC DA
121. Marian Dan Mihai PNL DA
122. Marin Constantin PSD DA
123. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
124. Martin Eduard-Stelian PSD DA
125. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
126. Máté András-Levente UDMR DA
127. Matei Cătălin Lucian PSD DA
128. Mazăre Alexandru PSD DA
129. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
130. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
131. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
132. Mătușa Tudor PRM DA
133. Merce Ilie PRM DA
134. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
135. Micula Cătălin PNL DA
136. Mihalache Sorin Dan PSD DA
137. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
138. Mircea Costache PRM DA
139. Mircovici Niculae Minoritati DA
140. Mironescu Laurențiu PD-L DA
141. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
142. Mitrea Manuela PSD DA
143. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
144. Mînzînă Ion PRM DA
145. Mocanu Alexandru PD-L DA
146. Mocanu Vasile PSD DA
147. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
148. Mohora Tudor PSD DA
149. Moisoiu Adrian PRM DA
150. Moldovan Emil Radu PSD DA
151. Momanu Corneliu PNL DA
152. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
153. Movilă Petru PD-L DA
154. Munteanu Ioan PSD DA
155. Muscă Monica Octavia PNL DA
156. Nassar Rodica PSD DA
157. Nechita Aurel PSD DA
158. Nica Dan PSD DA
159. Nicolicea Eugen PSD DA
160. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
161. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
162. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
163. Niță Constantin PSD DA
164. Nosa Iuliu PSD DA
165. Oancea Viorel PNL DA
166. Oltean Ioan PD-L DA
167. Olteanu Bogdan PNL DA
168. Ovidenie Costel - DA
169. Palăr Ionel PNL DA
170. Pardău Dumitru PNL DA
171. Paveliu Marian Sorin PNL DA
172. Păun Nicolae Minoritati DA
173. Petrea Constantin PD-L DA
174. Plumb Rovana PSD DA
175. Ponta Victor-Viorel PSD DA
176. Pop Claudiu Adrian PSD DA
177. Popa Cornel PNL DA
178. Popa Nicolae PC DA
179. Popescu Dan Ioan PSD DA
180. Popescu Florin Aurelian PNL DA
181. Popescu Ionica Constanța PC DA
182. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
183. Preda Cezar-Florin PD-L DA
184. Preda Ion PNL DA
185. Pruteanu Vasile PNL DA
186. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
187. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
188. Pușcaș Vasile PSD DA
189. Pușcă Mircea Valer PNL DA
190. Puzdrea Dumitru PD-L DA
191. Racoceanu Viorel PD-L DA
192. Radan Mihai Minoritati DA
193. Raicu Romeo Marius PD-L DA
194. Rădulescu Cristian PD-L DA
195. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
196. Rus Ioan Aurel PRM DA
197. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
198. Sanda Victor PSD DA
199. Sandu Gabriel PNL DA
200. Sandu-Capră Mihai PNL DA
201. Sasu Ion PSD DA
202. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
203. Săpunaru Nini PNL DA
204. Sârb Gheorghe PSD DA
205. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
206. Sârbu Marian PSD DA
207. Sârbu Mugurel Liviu - DA
208. Scutaru Adrian George PNL DA
209. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
210. Seres Dénes UDMR Abținere
211. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
212. Sóki Béla UDMR DA
213. Soporan Vasile Filip PSD DA
214. Stan Ioan PSD DA
215. Stănescu Cristian PRM DA
216. Stănișoară Mihai PD-L DA
217. Stoica Ion - DA
218. Străchinaru Petre PD-L DA
219. Strungă Emil PNL DA
220. Szekely Levente Csaba UDMR DA
221. Știrbeț Cornel PNL DA
222. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
223. Știreanu Octavian PSD DA
224. Tămagă Constantin PSD DA
225. Tărniceru Petru PSD DA
226. Teodorescu George Alin PSD DA
227. Timar Liviu PSD DA
228. Timiș Ioan PSD DA
229. Todoran Pavel PSD DA
230. Toma Horia-Victor PNL DA
231. Toró Tiberiu UDMR DA
232. Tudor Constantin PC DA
233. Tudor Marcu PRM NU
234. Tudose Mihai PSD DA
235. Turcan Raluca PNL DA
236. Țundrea Ioan PC DA
237. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
238. Ungureanu Petre PNL DA
239. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
240. Ursărescu Dorinel PNL DA
241. Vainer Aurel Minoritati DA
242. Varga Attila UDMR DA
243. Vasile Aurelia PSD -
244. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
245. Vălean Adina Ioana PNL DA
246. Văsioiu Horia PD-L DA
247. Vlase Petru Gabriel PSD DA
248. Vlădoiu Aurel PSD DA
249. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
250. Voinea Florea PSD DA
251. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
252. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
253. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
254. Zegrean Augustin PD-L DA
255. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 iunie 2019, 20:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro