Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.05.2017 > 10:52 Versiunea pentru printare
Marți, 23 mai 2017, ora 10:52

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Amendament admis - ama 26
PL 29/2017 Lege privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 79/2016 pentru modificarea și completarea Legii nr. 95/2006 privind reforma în domeniul sănătății
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:141 72 25 20 9 5 3 7
- voturi pentru (DA):94 71 2 - 9 5 1 6
- voturi împotrivă (NU):43 - 22 20 - - 1 -
- abțineri:4 1 1 - - - 1 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Andrușcă Dănuț PSD DA
3. Antal István-János UDMR DA
4. Avram Constantin ALDE DA
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Babuș Radu PSD DA
7. Bălănescu Alexandru PSD DA
8. Bejinariu Eugen PSD DA
9. Bende Sándor UDMR DA
10. Benedek Zacharie UDMR DA
11. Bica Dănuț PNL NU
12. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
13. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
14. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
15. Botez Mihai-Cătălin USR NU
16. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
17. Buican Cristian PNL NU
18. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
19. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
20. Burciu Cristina PSD DA
21. Calista Mara-Daniela PNL NU
22. Calotă Florică Ică ALDE DA
23. Călin Ion PSD DA
24. Cherecheș Florica PNL NU
25. Cherecheș Viorica PNL Abținere
26. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
27. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
28. Cobuz Maricela PSD DA
29. Cocoș Vasile PSD DA
30. Cosma Lavinia-Corina USR NU
31. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
32. Cupă Ion ALDE DA
33. Cupșa Ioan PNL NU
34. Dan Nicușor Daniel USR NU
35. Dehelean Silviu USR NU
36. Dinu Cristina-Elena PSD DA
37. Dobre Victor Paul PNL NU
38. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
39. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
40. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
41. Drulă Cătălin USR NU
42. Dunava Costel Neculai PSD DA
43. Erdei Dolóczki István UDMR DA
44. Farago Petru UDMR DA
45. Fădor Angelica PNL NU
46. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
47. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
48. Georgescu Nicolae PSD DA
49. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
50. Gheorghe Tinel PNL NU
51. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
52. Ghilea Găvrilă PNL DA
53. Ghinea Cristian USR NU
54. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
55. Gudu Vasile PNL NU
56. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
57. Huncă Mihaela PSD DA
58. Iancu Marius-Ionel PSD DA
59. Ionescu George PNL NU
60. Ioniță Antoneta PNL NU
61. Itu Cornel PSD DA
62. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
63. Lazăr Sorin PSD DA
64. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
65. Longher Victoria Minoritati DA
66. Lovin Dumitru ALDE DA
67. Lupașcu Costel PSD DA
68. Lupescu Dumitru USR NU
69. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
70. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
71. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
72. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
73. Mînzatu Roxana PSD DA
74. Mohaci Mihai PSD DA
75. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
76. Munteanu Ioan PSD DA
77. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
78. Neagu Nicolae PNL NU
79. Neață Eugen PSD DA
80. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
81. Niță Nicu PSD DA
82. Nosa Iuliu PSD DA
83. Olar Corneliu PNL NU
84. Oprea Dumitru PNL NU
85. Pană Adriana-Doina PSD DA
86. Paraschiv Rodica PSD DA
87. Pașcan Emil-Marius PMP NU
88. Păle Dănuț PSD DA
89. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
90. Pop Andrei PSD DA
91. Pop Tudor Rareș USR NU
92. Popa Florin PSD DA
93. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
94. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
95. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
96. Preda Cezar-Florin PNL NU
97. Presură Alexandra PSD DA
98. Prună Cristina-Mădălina USR NU
99. Radu Anișoara PSD DA
100. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
101. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
102. Răduț Violeta PSD DA
103. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
104. Roman Florin-Claudiu PNL NU
105. Roșca Lucreția PSD DA
106. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
107. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
108. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
109. Seres Dénes UDMR DA
110. Simion Lucian-Eduard PSD DA
111. Simionca Ionuț PMP Abținere
112. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
113. Spânu Ion PSD DA
114. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
115. Stancu Florinel PSD DA
116. Stănescu Alexandru PSD DA
117. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
118. Suciu Matei PSD DA
119. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
120. Șarapatin Elvira PSD DA
121. Șimon Gheorghe PSD DA
122. Șotcan Theodora PSD DA
123. Șova Lucian PSD DA
124. Ștefan Corneliu PSD DA
125. Tabugan Ion PMP DA
126. Terea Ioan PSD DA
127. Toma Ilie PSD DA
128. Tripa Florin-Dan PSD DA
129. Tudor Beatrice PSD DA
130. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
131. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
132. Varga Vasile PNL NU
133. Vasile Daniel Minoritati DA
134. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
135. Văcaru Alin Vasile PSD DA
136. Velcea Nicolae PSD DA
137. Vișan George-Gabriel PSD DA
138. Vîrză Mihăiță PSD DA
139. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
140. Vlase Petru Gabriel PSD DA
141. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 15 decembrie 2018, 13:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro