Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.05.2017 > 12:06 Versiunea pentru printare
Marți, 23 mai 2017, ora 12:06

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea comuna a Comisiei Europene si Inaltului Reprezentant pentru afaceri externe si politica de securitate catre Parlamentul European si Consiliu - Cateva elemente ale Strategiei UE pentru Siria JOIN(2017)11 (PH CD 42/2017).
PHC 42/2017 privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea comună a Comisiei Europene și Înaltului Reprezentant pentru afaceri externe și politica de securitate către Parlamentul European și Consiliu – Câteva elemente ale Strategiei UE pentru Siria JOIN (2017) 11
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:256 130 48 26 14 10 13 14 1
- voturi pentru (DA):251 127 48 25 14 10 13 13 1
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1 -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:4 3 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Badea Leonardo PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PMP DA
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Bănicioiu Nicolae PSD -
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Benga Tudor - Vlad USR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL DA
23. Bichineț Corneliu PMP DA
24. Birchall Ana PSD -
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Borza Remus-Adrian ALDE DA
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
37. Bran Ioana PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR DA
43. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
44. Burciu Cristina PSD DA
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Calotă Florică Ică ALDE DA
47. Căciulă Aurel PSD DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
50. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Cherecheș Viorica PNL DA
54. Chiriac Viorel PSD DA
55. Chiriță Dumitru PSD DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciuhodaru Tudor PSD -
60. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
61. Cîtea Vasile PSD DA
62. Cocoș Vasile PSD DA
63. Codreanu Constantin PMP DA
64. Constantin Daniel - DA
65. Cosma Andreea PSD DA
66. Cosma Lavinia-Corina USR DA
67. Csoma Botond UDMR DA
68. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
69. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
70. Cupă Ion ALDE DA
71. Dan Nicușor Daniel USR DA
72. Dehelean Silviu USR DA
73. Dinu Cristina-Elena PSD DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL DA
77. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
78. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
79. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
81. Drulă Cătălin USR DA
82. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
83. Dunava Costel Neculai PSD DA
84. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
85. Erdei Dolóczki István UDMR DA
86. Farago Petru UDMR DA
87. Fădor Angelica PNL DA
88. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
89. Florea Oana-Consuela PSD DA
90. Floroiu Ionel PSD DA
91. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
92. Furic Iarco Minoritati DA
93. Furtună Mirela PSD DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Gavrilă Camelia PSD DA
96. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
97. Găină Mihăiță PSD DA
98. Georgescu Nicolae PSD DA
99. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
100. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
101. Gheorghe Tinel PNL DA
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
103. Ghilea Găvrilă PNL DA
104. Ghinea Cristian USR DA
105. Giugea Nicolae PNL DA
106. Goga Octavian PMP DA
107. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
108. Gudu Vasile PNL DA
109. Halici Nicușor PSD DA
110. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
111. Huncă Mihaela PSD DA
112. Iancu Iulian PSD DA
113. Iancu Marius-Ionel PSD DA
114. Ibram Iusein Minoritati DA
115. Iftimie Neculai PSD DA
116. Ignat Miron Minoritati NU
117. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
118. Intotero Natalia-Elena PSD DA
119. Ion Stelian-Cristian USR DA
120. Ioniță Antoneta PNL DA
121. Itu Cornel PSD DA
122. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
123. Jivan Luminița-Maria PSD DA
124. Kelemen Hunor UDMR DA
125. Korodi Attila UDMR DA
126. Lazăr Sorin PSD DA
127. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
128. Longher Victoria Minoritati DA
129. Lovin Dumitru ALDE DA
130. Lungu Tudorița PNL DA
131. Lupașcu Costel PSD DA
132. Lupescu Dumitru USR DA
133. Macovei Silviu Nicu PSD DA
134. Manole Petre-Florin PSD DA
135. Mareș Mara PNL DA
136. Marica Petru-Sorin PSD DA
137. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
138. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
139. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
140. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
141. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
142. Mînzatu Roxana PSD DA
143. Mocioalcă Ion PSD DA
144. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
145. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
146. Movilă Petru PMP DA
147. Munteanu Ioan PSD DA
148. Mușoiu Ștefan PSD DA
149. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
150. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
151. Neață Eugen PSD DA
152. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
153. Nicoară Romeo Florin PNL DA
154. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
155. Nistor Laurențiu PSD DA
156. Niță Nicu PSD DA
157. Nosa Iuliu PSD DA
158. Olar Corneliu PNL DA
159. Olteanu Daniel PNL DA
160. Oprea Dumitru PNL DA
161. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
162. Oros Nechita-Adrian PNL DA
163. Oteșanu Daniela PSD DA
164. Pană Adriana-Doina PSD DA
165. Paraschiv Rodica PSD DA
166. Pașcan Emil-Marius PMP DA
167. Păle Dănuț PSD DA
168. Petrea Gabriel PSD DA
169. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
170. Petric Octavian PSD DA
171. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
172. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
173. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
174. Ponta Victor-Viorel PSD DA
175. Pop Andrei PSD DA
176. Pop Georgian PSD DA
177. Pop Tudor Rareș USR DA
178. Popa Florin PSD DA
179. Popa Mihai Valentin PSD DA
180. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
181. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
182. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
183. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
184. Preda Cezar-Florin PNL DA
185. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
186. Presură Alexandra PSD DA
187. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
188. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
189. Prună Cristina-Mădălina USR DA
190. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
191. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
192. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
193. Rădulescu Alexandru PSD DA
194. Răduț Violeta PSD DA
195. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
196. Roman Florin-Claudiu PNL DA
197. Roman Ioan Sorin PSD DA
198. Romanescu Cristinel PNL DA
199. Roșca Lucreția PSD DA
200. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
201. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
202. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
203. Sefer Cristian-George PMP DA
204. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
205. Seres Dénes UDMR DA
206. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
207. Simion Lucian-Eduard PSD DA
208. Simionca Ionuț PMP DA
209. Simonis Alfred - Robert PSD DA
210. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
211. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
212. Solomon Adrian PSD DA
213. Spânu Ion PSD DA
214. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
215. Stancu Florinel PSD DA
216. Stănescu Alexandru PSD DA
217. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
218. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
219. Suciu Matei PSD DA
220. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
221. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
222. Szabó Ödön UDMR DA
223. Șarapatin Elvira PSD DA
224. Șimon Gheorghe PSD DA
225. Șișcu George PNL DA
226. Șotcan Theodora PSD DA
227. Șova Lucian PSD DA
228. Ștefan Corneliu PSD DA
229. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
230. Tabugan Ion PMP DA
231. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
232. Terea Ioan PSD DA
233. Tîlvăr Angel PSD DA
234. Todor Adrian PSD DA
235. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
236. Toma Ilie PSD DA
237. Tripa Florin-Dan PSD DA
238. Tudor Beatrice PSD DA
239. Turcan Raluca PNL DA
240. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
241. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
242. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
243. Varga Vasile PNL DA
244. Vasile Daniel Minoritati DA
245. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
246. Vasilică Radu Costin PSD DA
247. Vass Levente UDMR DA
248. Văcaru Alin Vasile PSD DA
249. Velcea Nicolae PSD DA
250. Vișan George-Gabriel PSD DA
251. Vîlceanu Dan PNL DA
252. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
253. Vlase Petru Gabriel PSD DA
254. Weber Mihai PSD DA
255. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
256. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 13 decembrie 2018, 21:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro