Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.05.2017 > 12:30 Versiunea pentru printare
Marți, 23 mai 2017, ora 12:30

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 180/2017 privind ratificarea Acordului de împrumut (Proiect de îmbunătățire a serviciilor judiciare) între România și Banca Internațională pentru Reconstrucție și Dezvoltare, semnat la București, la 17 februarie 2017 și la 27 februarie 2017
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:275 134 56 25 18 11 14 16 1
- voturi pentru (DA):271 134 54 25 17 11 14 15 1
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1 -
- abțineri:2 - 1 - 1 - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Badea Leonardo PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PMP DA
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR DA
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL DA
25. Bichineț Corneliu PMP DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
28. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
29. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL DA
32. Bodea Marius PNL DA
33. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
34. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
35. Bontea Vlad PSD DA
36. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
37. Borza Remus-Adrian ALDE DA
38. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR DA
40. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
41. Bran Ioana PSD DA
42. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin PSD DA
44. Buican Cristian PNL DA
45. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
46. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
47. Burciu Cristina PSD DA
48. Calista Mara-Daniela PNL DA
49. Calotă Florică Ică ALDE DA
50. Căciulă Aurel PSD DA
51. Călin Ion PSD DA
52. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
53. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
54. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
55. Cherecheș Florica PNL DA
56. Cherecheș Viorica PNL DA
57. Chiriac Viorel PSD DA
58. Chiriță Dumitru PSD DA
59. Ciocan Dan PSD DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Cîtea Vasile PSD DA
62. Cobuz Maricela PSD DA
63. Cocoș Vasile PSD DA
64. Codreanu Constantin PMP DA
65. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
66. Constantin Daniel - DA
67. Cosma Andreea PSD DA
68. Cosma Lavinia-Corina USR DA
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
70. Csép Éva-Andrea UDMR DA
71. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
72. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
73. Cupă Ion ALDE DA
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Dan Nicușor Daniel USR DA
76. Dehelean Silviu USR DA
77. Dinu Cristina-Elena PSD DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Dobre Mircea-Titus PSD DA
80. Dobre Victor Paul PNL DA
81. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
82. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
83. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drulă Cătălin USR DA
86. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
87. Dunava Costel Neculai PSD DA
88. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
89. Erdei Dolóczki István UDMR DA
90. Farago Petru UDMR DA
91. Fădor Angelica PNL DA
92. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
93. Florea Damian ALDE DA
94. Florea Oana-Consuela PSD DA
95. Floroiu Ionel PSD DA
96. Furic Iarco Minoritati DA
97. Furtună Mirela PSD DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Gavrilă Camelia PSD DA
100. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
101. Găină Mihăiță PSD DA
102. Georgescu Nicolae PSD DA
103. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
104. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
105. Gheorghe Tinel PNL DA
106. Gheorghiu Bogdan PNL DA
107. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
108. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
109. Ghinea Cristian USR DA
110. Giugea Nicolae PNL DA
111. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
112. Gudu Vasile PNL DA
113. Halici Nicușor PSD DA
114. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
115. Huncă Mihaela PSD DA
116. Iancu Iulian PSD DA
117. Iancu Marius-Ionel PSD DA
118. Ibram Iusein Minoritati DA
119. Iftimie Neculai PSD DA
120. Ignat Miron Minoritati NU
121. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
122. Intotero Natalia-Elena PSD DA
123. Ion Stelian-Cristian USR DA
124. Ionescu George PNL -
125. Ioniță Antoneta PNL DA
126. Iordache Florin PSD DA
127. Itu Cornel PSD DA
128. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
129. Jivan Luminița-Maria PSD DA
130. Kelemen Hunor UDMR Abținere
131. Korodi Attila UDMR DA
132. Lazăr Sorin PSD DA
133. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
134. Longher Victoria Minoritati DA
135. Lovin Dumitru ALDE DA
136. Lungu Tudorița PNL DA
137. Lupașcu Costel PSD DA
138. Lupescu Dumitru USR DA
139. Macovei Silviu Nicu PSD DA
140. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
141. Manole Petre-Florin PSD DA
142. Mareș Mara PNL DA
143. Marica Petru-Sorin PSD DA
144. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
145. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
146. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
147. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
148. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
149. Mînzatu Roxana PSD DA
150. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
151. Mocanu Adrian PMP DA
152. Mocioalcă Ion PSD DA
153. Mohaci Mihai PSD DA
154. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
155. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
156. Munteanu Ioan PSD DA
157. Mușoiu Ștefan PSD DA
158. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
159. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
160. Neagu Nicolae PNL DA
161. Neață Eugen PSD DA
162. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
163. Nicoară Romeo Florin PNL DA
164. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
165. Nicolicea Eugen PSD DA
166. Nistor Laurențiu PSD DA
167. Niță Mihai ALDE DA
168. Niță Nicu PSD DA
169. Nosa Iuliu PSD DA
170. Olar Corneliu PNL DA
171. Olteanu Daniel PNL DA
172. Oprea Dumitru PNL DA
173. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
174. Oros Nechita-Adrian PNL DA
175. Oteșanu Daniela PSD DA
176. Palăr Ionel PNL DA
177. Pambuccian Varujan Minoritati DA
178. Pană Adriana-Doina PSD DA
179. Paraschiv Rodica PSD DA
180. Pașcan Emil-Marius PMP DA
181. Pau Radu - Adrian PSD DA
182. Păle Dănuț PSD DA
183. Petrea Gabriel PSD DA
184. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
185. Petric Octavian PSD DA
186. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
187. Ponta Victor-Viorel PSD DA
188. Pop Andrei PSD DA
189. Pop Georgian PSD DA
190. Pop Tudor Rareș USR DA
191. Popa Florin PSD DA
192. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
193. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
194. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
195. Popescu Pavel PNL DA
196. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
197. Preda Cezar-Florin PNL DA
198. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
199. Presură Alexandra PSD DA
200. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
201. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
202. Prună Cristina-Mădălina USR DA
203. Radu Anișoara PSD DA
204. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
205. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
206. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
207. Rădulescu Alexandru PSD DA
208. Răduț Violeta PSD DA
209. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
210. Roman Florin-Claudiu PNL DA
211. Roman Ioan Sorin PSD DA
212. Romanescu Cristinel PNL DA
213. Roșca Lucreția PSD DA
214. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
215. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
216. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
217. Sefer Cristian-George PMP DA
218. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
219. Seres Dénes UDMR DA
220. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
221. Simion Lucian-Eduard PSD DA
222. Simionca Ionuț PMP DA
223. Simonis Alfred - Robert PSD DA
224. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
225. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
226. Solomon Adrian PSD DA
227. Spânu Ion PSD DA
228. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
229. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
230. Stancu Florinel PSD DA
231. Stănescu Alexandru PSD DA
232. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
233. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
234. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
235. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
236. Szabó Ödön UDMR DA
237. Șarapatin Elvira PSD DA
238. Șimon Gheorghe PSD DA
239. Șișcu George PNL DA
240. Șotcan Theodora PSD DA
241. Șova Lucian PSD DA
242. Ștefan Corneliu PSD DA
243. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
244. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
245. Tabugan Ion PMP DA
246. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
247. Terea Ioan PSD DA
248. Tîlvăr Angel PSD DA
249. Todor Adrian PSD DA
250. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
251. Toma Ilie PSD DA
252. Tomac Eugen PMP DA
253. Tripa Florin-Dan PSD DA
254. Tudor Beatrice PSD DA
255. Turcan Raluca PNL DA
256. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
257. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
258. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
259. Varga Glad-Aurel PNL DA
260. Varga Vasile PNL DA
261. Vasile Daniel Minoritati DA
262. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
263. Vasilică Radu Costin PSD DA
264. Vass Levente UDMR DA
265. Văcaru Alin Vasile PSD DA
266. Velcea Nicolae PSD DA
267. Vexler Silviu Minoritati DA
268. Vișan George-Gabriel PSD DA
269. Vîlceanu Dan PNL DA
270. Vîrză Mihăiță PSD DA
271. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
272. Vlase Petru Gabriel PSD DA
273. Weber Mihai PSD DA
274. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
275. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 21 octombrie 2017, 11:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro