Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.05.2017 > 12:40 Versiunea pentru printare
Marți, 23 mai 2017, ora 12:40

Subiect vot: PL-x 442/2009/2013 - Legea pentru completarea art.7 din Legea nr.50/1991 privind autorizarea executarii lucrarilor de constructii, reexaminata ca urmare a Deciziei Curtii Constitutionale nr.1.598 din 14 decembrie 2011, publicata in Monitorul Oficial al Romaniei, Partea I, nr.924 din 27 decembrie 2011 (PL-x 442/2009/2013)
Adoptare PL 442/2009 pentru modificarea și completarea art.7 din Legea 50/1991 privind autorizarea executării lucrărilor de construcții, republicată, cu modificările și completările ulterioare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:277 131 59 25 18 12 15 16 1
- voturi pentru (DA):274 130 58 25 18 12 14 16 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - 1 - -
- nu au votat:2 1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Badea Leonardo PSD DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PMP DA
18. Barna Ilie Dan USR DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
20. Bălănescu Alexandru PSD DA
21. Bănicioiu Nicolae PSD DA
22. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR DA
27. Benkő Erika UDMR DA
28. Bica Dănuț PNL DA
29. Bichineț Corneliu PMP DA
30. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
31. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
32. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
33. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
34. Bode Lucian Nicolae PNL DA
35. Bodea Marius PNL DA
36. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
37. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
38. Bontea Vlad PSD DA
39. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
40. Borza Remus-Adrian ALDE DA
41. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
42. Botez Mihai-Cătălin USR DA
43. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
44. Bran Ioana PSD DA
45. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
46. Budăi Marius-Constantin PSD DA
47. Buican Cristian PNL DA
48. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
49. Bulai Iulian USR DA
50. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
51. Burciu Cristina PSD DA
52. Calista Mara-Daniela PNL DA
53. Calotă Florică Ică ALDE DA
54. Căciulă Aurel PSD DA
55. Călin Ion PSD DA
56. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
57. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
58. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
59. Cherecheș Florica PNL DA
60. Cherecheș Viorica PNL DA
61. Chiriac Viorel PSD DA
62. Chiriță Dumitru PSD DA
63. Ciocan Dan PSD DA
64. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
65. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
66. Cîtea Vasile PSD DA
67. Cobuz Maricela PSD DA
68. Cocoș Vasile PSD DA
69. Codreanu Constantin PMP DA
70. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
71. Constantin Daniel - DA
72. Cosma Andreea PSD DA
73. Cosma Lavinia-Corina USR DA
74. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
75. Csép Éva-Andrea UDMR DA
76. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
77. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
78. Cupă Ion ALDE DA
79. Cupșa Ioan PNL DA
80. Dan Nicușor Daniel USR DA
81. Dehelean Silviu USR DA
82. Dinu Cristina-Elena PSD DA
83. Dîrzu Ioan PSD DA
84. Dobre Mircea-Titus PSD DA
85. Dobre Victor Paul PNL DA
86. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
87. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
88. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
89. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
90. Drulă Cătălin USR DA
91. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
92. Dunava Costel Neculai PSD DA
93. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
94. Erdei Dolóczki István UDMR DA
95. Farago Petru UDMR DA
96. Fădor Angelica PNL DA
97. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
98. Florea Damian ALDE DA
99. Floroiu Ionel PSD DA
100. Furic Iarco Minoritati DA
101. Furtună Mirela PSD DA
102. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
103. Gavrilă Camelia PSD DA
104. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
105. Găină Mihăiță PSD DA
106. Georgescu Nicolae PSD DA
107. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
108. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
109. Gheorghe Tinel PNL DA
110. Gheorghiu Bogdan PNL DA
111. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
112. Ghilea Găvrilă PNL DA
113. Ghinea Cristian USR DA
114. Giugea Nicolae PNL DA
115. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
116. Gudu Vasile PNL DA
117. Halici Nicușor PSD DA
118. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
119. Huncă Mihaela PSD DA
120. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
121. Iancu Iulian PSD DA
122. Iancu Marius-Ionel PSD DA
123. Ibram Iusein Minoritati DA
124. Iftimie Neculai PSD DA
125. Ignat Miron Minoritati DA
126. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
127. Intotero Natalia-Elena PSD DA
128. Ion Stelian-Cristian USR DA
129. Ionescu George PNL -
130. Ioniță Antoneta PNL DA
131. Iordache Florin PSD DA
132. Itu Cornel PSD DA
133. Jivan Luminița-Maria PSD DA
134. Kelemen Hunor UDMR DA
135. Korodi Attila UDMR DA
136. Lazăr Sorin PSD DA
137. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
138. Longher Victoria Minoritati DA
139. Lovin Dumitru ALDE DA
140. Lungu Tudorița PNL DA
141. Lupașcu Costel PSD DA
142. Lupescu Dumitru USR DA
143. Macovei Silviu Nicu PSD DA
144. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
145. Manole Petre-Florin PSD DA
146. Mareș Mara PNL DA
147. Marica Petru-Sorin PSD DA
148. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
149. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
150. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
151. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
152. Mînzatu Roxana PSD DA
153. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
154. Mocanu Adrian PMP DA
155. Mocioalcă Ion PSD DA
156. Mohaci Mihai PSD DA
157. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
158. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
159. Movilă Petru PMP DA
160. Mușoiu Ștefan PSD DA
161. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
162. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
163. Neagu Nicolae PNL DA
164. Neață Eugen PSD DA
165. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
166. Nicoară Romeo Florin PNL DA
167. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
168. Nicolicea Eugen PSD DA
169. Nistor Laurențiu PSD DA
170. Niță Mihai ALDE DA
171. Niță Nicu PSD DA
172. Nosa Iuliu PSD DA
173. Olar Corneliu PNL DA
174. Olteanu Daniel PNL DA
175. Oprea Dumitru PNL DA
176. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
177. Oros Nechita-Adrian PNL DA
178. Oteșanu Daniela PSD DA
179. Palăr Ionel PNL DA
180. Pambuccian Varujan Minoritati DA
181. Pană Adriana-Doina PSD DA
182. Paraschiv Rodica PSD DA
183. Pașcan Emil-Marius PMP DA
184. Pau Radu - Adrian PSD DA
185. Păle Dănuț PSD DA
186. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
187. Petric Octavian PSD DA
188. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
189. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
190. Ponta Victor-Viorel PSD DA
191. Pop Andrei PSD DA
192. Pop Georgian PSD DA
193. Pop Tudor Rareș USR DA
194. Popa Florin PSD DA
195. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
196. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
197. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
198. Popescu Pavel PNL DA
199. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
200. Preda Cezar-Florin PNL DA
201. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
202. Presură Alexandra PSD DA
203. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
204. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
205. Prună Cristina-Mădălina USR DA
206. Radu Anișoara PSD DA
207. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
208. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
209. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
210. Rădulescu Alexandru PSD DA
211. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
212. Răduț Violeta PSD DA
213. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
214. Roman Florin-Claudiu PNL DA
215. Roman Ioan Sorin PSD DA
216. Romanescu Cristinel PNL DA
217. Roșca Lucreția PSD DA
218. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
219. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
220. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
221. Sefer Cristian-George PMP DA
222. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
223. Seres Dénes UDMR DA
224. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
225. Simion Lucian-Eduard PSD DA
226. Simionca Ionuț PMP DA
227. Simonis Alfred - Robert PSD DA
228. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
229. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
230. Solomon Adrian PSD DA
231. Spânu Ion PSD DA
232. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
233. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
234. Stancu Florinel PSD DA
235. Stănescu Alexandru PSD DA
236. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
237. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
238. Suciu Matei PSD DA
239. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
240. Szabó Ödön UDMR DA
241. Șarapatin Elvira PSD DA
242. Șimon Gheorghe PSD DA
243. Șișcu George PNL DA
244. Șotcan Theodora PSD DA
245. Șova Lucian PSD DA
246. Ștefan Corneliu PSD DA
247. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
248. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
249. Tabugan Ion PMP DA
250. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
251. Terea Ioan PSD DA
252. Tîlvăr Angel PSD DA
253. Todor Adrian PSD DA
254. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
255. Toma Ilie PSD DA
256. Tomac Eugen PMP Abținere
257. Tripa Florin-Dan PSD DA
258. Tudor Beatrice PSD DA
259. Turcan Raluca PNL DA
260. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
261. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
262. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
263. Varga Vasile PNL DA
264. Vasile Daniel Minoritati DA
265. Vasilescu Lia Olguța PSD -
266. Vasilică Radu Costin PSD DA
267. Vass Levente UDMR DA
268. Văcaru Alin Vasile PSD DA
269. Velcea Nicolae PSD DA
270. Vexler Silviu Minoritati DA
271. Vișan George-Gabriel PSD DA
272. Vîlceanu Dan PNL DA
273. Vîrză Mihăiță PSD DA
274. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
275. Weber Mihai PSD DA
276. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
277. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 22 octombrie 2017, 1:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro