Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.05.2017 > 12:07 Versiunea pentru printare
Marți, 30 mai 2017, ora 12:07

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind adoptarea opiniei referitoare la Propunerea de directiva a Parlamentului European si a Consiliului privind promovarea utilizarii energiei din surse regenerabile (reformare) COM (2016)767 (PHCD 48/2017)
PHC 48/2017 privind adoptarea opiniei referitoare la Propunerea de directivă a Parlamentului European și a Consiliului privind promovarea utilizării energiei din surse regenerabile (reformare) COM (2016)767
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:225 111 45 23 12 11 9 13 1
- voturi pentru (DA):225 111 45 23 12 11 9 13 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Badea Leonardo PSD DA
12. Balint Liviu-Ioan PMP DA
13. Banias Mircea Marius - DA
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benga Tudor - Vlad USR DA
20. Bica Dănuț PNL DA
21. Bichineț Corneliu PMP DA
22. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bodea Marius PNL DA
26. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bontea Vlad PSD DA
29. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR DA
32. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
33. Bran Ioana PSD DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Bulai Iulian USR DA
37. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
38. Burciu Cristina PSD DA
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Căciulă Aurel PSD DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Cherecheș Viorica PNL DA
45. Chichirău Cosette-Paula USR DA
46. Chiriac Viorel PSD DA
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciuhodaru Tudor PSD DA
50. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
51. Cîtea Vasile PSD DA
52. Cobuz Maricela PSD DA
53. Cocoș Vasile PSD DA
54. Cosma Andreea PSD DA
55. Cosma Lavinia-Corina USR DA
56. Cristache Cătălin PMP DA
57. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
58. Csoma Botond UDMR DA
59. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
60. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
61. Culeafă Mihai PNL DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Cupșa Ioan PNL DA
64. Dan Nicușor Daniel USR DA
65. Dehelean Silviu USR DA
66. Dîrzu Ioan PSD DA
67. Dobre Mircea-Titus PSD DA
68. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
69. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
70. Drulă Cătălin USR DA
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
72. Dunava Costel Neculai PSD DA
73. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
74. Farago Petru UDMR DA
75. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
76. Florea Damian ALDE DA
77. Florea Oana-Consuela PSD DA
78. Floroiu Ionel PSD DA
79. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
80. Gavrilă Camelia PSD DA
81. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
82. Găină Mihăiță PSD DA
83. Georgescu Nicolae PSD DA
84. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
85. Gheorghiu Bogdan PNL DA
86. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
87. Ghilea Găvrilă PNL DA
88. Ghinea Cristian USR DA
89. Giugea Nicolae PNL DA
90. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
91. Halici Nicușor PSD DA
92. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
93. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
94. Huncă Mihaela PSD DA
95. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
96. Iancu Iulian PSD DA
97. Iancu Marius-Ionel PSD DA
98. Ignat Miron Minoritati DA
99. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
100. Intotero Natalia-Elena PSD DA
101. Ion Stelian-Cristian USR DA
102. Ionescu George PNL DA
103. Ioniță Antoneta PNL DA
104. Iordache Florin PSD DA
105. Itu Cornel PSD DA
106. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
107. Jivan Luminița-Maria PSD DA
108. Korodi Attila UDMR DA
109. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
110. Lazăr Sorin PSD DA
111. Longher Victoria Minoritati DA
112. Lovin Dumitru ALDE DA
113. Lungu Tudorița PNL DA
114. Macovei Silviu Nicu PSD DA
115. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
116. Marica Petru-Sorin PSD DA
117. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
118. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
119. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
120. Mihalescul Dumitru PNL DA
121. Mînzatu Roxana PSD DA
122. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
123. Mocioalcă Ion PSD DA
124. Mohaci Mihai PSD DA
125. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
126. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
127. Munteanu Ioan PSD DA
128. Mușoiu Ștefan PSD DA
129. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
130. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
131. Neagu Nicolae PNL DA
132. Neață Eugen PSD DA
133. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
134. Nicoară Romeo Florin PNL DA
135. Nicolae Andrei PSD DA
136. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
137. Nicolicea Eugen PSD DA
138. Nistor Laurențiu PSD DA
139. Niță Mihai ALDE DA
140. Niță Nicu PSD DA
141. Nosa Iuliu PSD DA
142. Oprea Dumitru PNL DA
143. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
144. Oteșanu Daniela PSD DA
145. Palăr Ionel PNL DA
146. Pană Adriana-Doina PSD DA
147. Paraschiv Rodica PSD DA
148. Pașcan Emil-Marius PMP DA
149. Pau Radu - Adrian PSD DA
150. Păle Dănuț PSD DA
151. Petric Octavian PSD DA
152. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
153. Pop Andrei PSD DA
154. Popa Florin PSD DA
155. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
156. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
157. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
158. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
159. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
160. Presură Alexandra PSD DA
161. Radu Anișoara PSD DA
162. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
163. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
164. Rădulescu Alexandru PSD DA
165. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
166. Răduț Violeta PSD DA
167. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
168. Roman Florin-Claudiu PNL DA
169. Roman Ioan Sorin PSD DA
170. Roșca Lucreția PSD DA
171. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
172. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
173. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
174. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
175. Sefer Cristian-George PMP DA
176. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
177. Seres Dénes UDMR DA
178. Simionca Ionuț PMP DA
179. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
180. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
181. Solomon Adrian PSD DA
182. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
183. Stancu Florinel PSD DA
184. Stănescu Alexandru PSD DA
185. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
186. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
187. Suciu Matei PSD DA
188. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
189. Șarapatin Elvira PSD DA
190. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
191. Șimon Gheorghe PSD DA
192. Șișcu George PNL DA
193. Șotcan Theodora PSD DA
194. Șova Lucian PSD DA
195. Șovăială Constantin PNL DA
196. Ștefan Corneliu PSD DA
197. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
198. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
199. Tabugan Ion PMP DA
200. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
201. Terea Ioan PSD DA
202. Todor Adrian PSD DA
203. Toma Ilie PSD DA
204. Tudor Beatrice PSD DA
205. Turcan Raluca PNL DA
206. Tușa Adriana Diana PSD DA
207. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
208. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
209. Varga Glad-Aurel PNL DA
210. Varga Vasile PNL DA
211. Vasile Daniel Minoritati DA
212. Vasilică Radu Costin PSD DA
213. Vass Levente UDMR DA
214. Văcaru Alin Vasile PSD DA
215. Vexler Silviu Minoritati DA
216. Vișan George-Gabriel PSD DA
217. Vîlceanu Dan PNL DA
218. Vîrză Mihăiță PSD DA
219. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
220. Vlase Petru Gabriel PSD DA
221. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
222. Vosganian Varujan ALDE DA
223. Zainea Cornel USR DA
224. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
225. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 22 octombrie 2017, 9:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro