Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.05.2017 > 12:14 Versiunea pentru printare
Marți, 30 mai 2017, ora 12:14

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 725/2010 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.27/2010 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.109/2005 privind transporturile rutiere
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:258 127 53 26 15 13 9 14 1
- voturi pentru (DA):255 124 53 26 15 13 9 14 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:3 3 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Badea Leonardo PSD DA
15. Balint Liviu-Ioan PMP DA
16. Banias Mircea Marius - DA
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bălănescu Alexandru PSD DA
20. Bănicioiu Nicolae PSD DA
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR DA
25. Bica Dănuț PNL DA
26. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
27. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL DA
30. Bodea Marius PNL DA
31. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bontea Vlad PSD DA
34. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bran Ioana PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR DA
42. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
43. Burciu Cristina PSD DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Calotă Florică Ică ALDE DA
46. Căciulă Aurel PSD DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
50. Cherecheș Florica PNL DA
51. Cherecheș Viorica PNL DA
52. Chichirău Cosette-Paula USR DA
53. Chiriac Viorel PSD DA
54. Chiriță Dumitru PSD DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Cobuz Maricela PSD DA
60. Cocoș Vasile PSD DA
61. Cosma Andreea PSD DA
62. Cosma Lavinia-Corina USR DA
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
65. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
66. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
67. Culeafă Mihai PNL DA
68. Cupă Ion ALDE DA
69. Cupșa Ioan PNL DA
70. Dan Nicușor Daniel USR DA
71. Dehelean Silviu USR DA
72. Dinu Cristina-Elena PSD DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Dobre Mircea-Titus PSD DA
75. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
76. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
78. Drulă Cătălin USR DA
79. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
80. Dunava Costel Neculai PSD DA
81. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
82. Farago Petru UDMR DA
83. Florea Damian ALDE DA
84. Florea Oana-Consuela PSD DA
85. Floroiu Ionel PSD DA
86. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
87. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
88. Gavrilă Camelia PSD DA
89. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
90. Găină Mihăiță PSD DA
91. Georgescu Nicolae PSD DA
92. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
93. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
94. Gheorghiu Bogdan PNL DA
95. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
96. Ghilea Găvrilă PNL DA
97. Ghinea Cristian USR DA
98. Giugea Nicolae PNL DA
99. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
100. Halici Nicușor PSD DA
101. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
102. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
103. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
104. Huncă Mihaela PSD DA
105. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
106. Iancu Iulian PSD DA
107. Iancu Marius-Ionel PSD DA
108. Ibram Iusein Minoritati DA
109. Iftimie Neculai PSD DA
110. Ignat Miron Minoritati DA
111. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
112. Intotero Natalia-Elena PSD DA
113. Ion Stelian-Cristian USR DA
114. Ionescu George PNL DA
115. Ioniță Antoneta PNL DA
116. Iordache Florin PSD DA
117. Itu Cornel PSD DA
118. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
119. Jivan Luminița-Maria PSD DA
120. Kelemen Hunor UDMR DA
121. Korodi Attila UDMR DA
122. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
123. Lazăr Sorin PSD DA
124. Longher Victoria Minoritati DA
125. Lovin Dumitru ALDE DA
126. Lungu Tudorița PNL DA
127. Lupescu Dumitru USR DA
128. Macovei Silviu Nicu PSD DA
129. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
130. Mareș Mara PNL DA
131. Marica Petru-Sorin PSD DA
132. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
133. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD Abținere
134. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
135. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
136. Mihalescul Dumitru PNL DA
137. Mînzatu Roxana PSD DA
138. Mocioalcă Ion PSD DA
139. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
140. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
141. Munteanu Ioan PSD DA
142. Mușoiu Ștefan PSD DA
143. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
144. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
145. Neagu Nicolae PNL DA
146. Neață Eugen PSD DA
147. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
148. Nicoară Romeo Florin PNL DA
149. Nicolae Andrei PSD DA
150. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
151. Nicolicea Eugen PSD DA
152. Nistor Laurențiu PSD DA
153. Niță Mihai ALDE DA
154. Niță Nicu PSD DA
155. Nosa Iuliu PSD DA
156. Olar Corneliu PNL DA
157. Olteanu Daniel PNL DA
158. Oprea Dumitru PNL DA
159. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
160. Oros Nechita-Adrian PNL DA
161. Oteșanu Daniela PSD DA
162. Palăr Ionel PNL DA
163. Pambuccian Varujan Minoritati DA
164. Pană Adriana-Doina PSD DA
165. Paraschiv Rodica PSD DA
166. Pașcan Emil-Marius PMP DA
167. Pau Radu - Adrian PSD DA
168. Păle Dănuț PSD DA
169. Petric Octavian PSD DA
170. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
171. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
172. Pop Andrei PSD DA
173. Pop Georgian PSD DA
174. Pop Tudor Rareș USR DA
175. Popa Florin PSD DA
176. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
177. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
178. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
179. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
180. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
181. Presură Alexandra PSD DA
182. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
183. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
184. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
185. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
186. Rădulescu Alexandru PSD DA
187. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
188. Răduț Violeta PSD DA
189. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
190. Roman Florin-Claudiu PNL DA
191. Roman Ioan Sorin PSD DA
192. Roșca Lucreția PSD DA
193. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
194. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
195. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
196. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
197. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
198. Sefer Cristian-George PMP DA
199. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
200. Seres Dénes UDMR DA
201. Simion Lucian-Eduard PSD DA
202. Simionca Ionuț PMP DA
203. Simonis Alfred - Robert PSD DA
204. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
205. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
206. Solomon Adrian PSD DA
207. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
208. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
209. Stancu Florinel PSD DA
210. Stativă Irinel Ioan PSD DA
211. Stănescu Alexandru PSD DA
212. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
213. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
214. Suciu Matei PSD Abținere
215. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
216. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
217. Szabó Ödön UDMR DA
218. Șarapatin Elvira PSD DA
219. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
220. Șimon Gheorghe PSD DA
221. Șișcu George PNL DA
222. Șotcan Theodora PSD DA
223. Șova Lucian PSD DA
224. Șovăială Constantin PNL DA
225. Ștefan Corneliu PSD DA
226. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
227. Tabugan Ion PMP DA
228. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
229. Terea Ioan PSD DA
230. Todor Adrian PSD DA
231. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
232. Toma Ilie PSD DA
233. Tripa Florin-Dan PSD DA
234. Tudor Beatrice PSD DA
235. Turcan Raluca PNL DA
236. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
237. Tușa Adriana Diana PSD DA
238. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
239. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
240. Varga Vasile PNL DA
241. Vasile Daniel Minoritati DA
242. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
243. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
244. Vass Levente UDMR DA
245. Văcaru Alin Vasile PSD DA
246. Velcea Nicolae PSD DA
247. Vexler Silviu Minoritati DA
248. Vișan George-Gabriel PSD DA
249. Vîlceanu Dan PNL DA
250. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
251. Vlase Petru Gabriel PSD DA
252. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
253. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
254. Vosganian Varujan ALDE DA
255. Weber Mihai PSD DA
256. Zainea Cornel USR DA
257. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
258. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 22 aprilie 2019, 11:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro