Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.05.2017 > 12:16 Versiunea pentru printare
Marți, 30 mai 2017, ora 12:16

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 289/2016 pentru modificarea Legii nr.460/2003 privind exercitarea profesiunilor de biochemist, biolog și chemist, înființarea, organizarea și funcționarea Ordinului Biochimiștilor, Biologilor și Chimiștilor în sistemul sanitar din România
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:264 130 54 26 15 13 11 14 1
- voturi pentru (DA):199 129 2 26 15 12 1 13 1
- voturi împotrivă (NU):60 - 50 - - - 10 - -
- abțineri:3 1 1 - - 1 - - -
- nu au votat:2 - 1 - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Badea Leonardo PSD DA
15. Balint Liviu-Ioan PMP NU
16. Banias Mircea Marius - DA
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE Abținere
19. Bălănescu Alexandru PSD DA
20. Bănicioiu Nicolae PSD DA
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR DA
25. Benkő Erika UDMR DA
26. Bica Dănuț PNL NU
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
28. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
29. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL NU
32. Bodea Marius PNL NU
33. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
34. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
35. Bontea Vlad PSD DA
36. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
40. Bran Ioana PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL NU
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR DA
45. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
46. Burciu Cristina PSD DA
47. Calista Mara-Daniela PNL NU
48. Calotă Florică Ică ALDE DA
49. Căciulă Aurel PSD DA
50. Călin Ion PSD DA
51. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
52. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
53. Cherecheș Florica PNL NU
54. Cherecheș Viorica PNL NU
55. Chichirău Cosette-Paula USR DA
56. Chiriac Viorel PSD DA
57. Chiriță Dumitru PSD DA
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
61. Cîtea Vasile PSD DA
62. Cobuz Maricela PSD DA
63. Cocoș Vasile PSD DA
64. Cosma Andreea PSD DA
65. Cosma Lavinia-Corina USR DA
66. Cristache Cătălin PMP NU
67. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
68. Csoma Botond UDMR DA
69. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
70. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
71. Culeafă Mihai PNL NU
72. Cupă Ion ALDE DA
73. Cupșa Ioan PNL NU
74. Dan Nicușor Daniel USR DA
75. Dehelean Silviu USR DA
76. Dinu Cristina-Elena PSD DA
77. Dîrzu Ioan PSD DA
78. Dobre Mircea-Titus PSD DA
79. Dobre Victor Paul PNL NU
80. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
81. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drulă Cătălin USR DA
84. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
85. Dunava Costel Neculai PSD DA
86. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
87. Farago Petru UDMR DA
88. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
89. Florea Damian ALDE DA
90. Florea Oana-Consuela PSD DA
91. Floroiu Ionel PSD DA
92. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
93. Ganț Ovidiu Victor Minoritati -
94. Gavrilă Camelia PSD DA
95. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
96. Găină Mihăiță PSD DA
97. Georgescu Nicolae PSD DA
98. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
100. Gheorghiu Bogdan PNL NU
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Ghilea Găvrilă PNL NU
103. Ghinea Cristian USR DA
104. Giugea Nicolae PNL NU
105. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
106. Halici Nicușor PSD DA
107. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
108. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
109. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
110. Huncă Mihaela PSD DA
111. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
112. Iancu Iulian PSD DA
113. Iancu Marius-Ionel PSD DA
114. Ibram Iusein Minoritati DA
115. Iftimie Neculai PSD DA
116. Ignat Miron Minoritati DA
117. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
118. Intotero Natalia-Elena PSD DA
119. Ion Stelian-Cristian USR DA
120. Ionescu George PNL NU
121. Ioniță Antoneta PNL NU
122. Iordache Florin PSD DA
123. Itu Cornel PSD DA
124. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
125. Jivan Luminița-Maria PSD DA
126. Korodi Attila UDMR DA
127. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
128. Lazăr Sorin PSD DA
129. Longher Victoria Minoritati DA
130. Lovin Dumitru ALDE DA
131. Lungu Tudorița PNL NU
132. Lupescu Dumitru USR DA
133. Macovei Silviu Nicu PSD DA
134. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
135. Mareș Mara PNL NU
136. Marica Petru-Sorin PSD DA
137. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
138. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
139. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
140. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
141. Mihalescul Dumitru PNL NU
142. Mînzatu Roxana PSD DA
143. Mocioalcă Ion PSD DA
144. Mohaci Mihai PSD DA
145. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
146. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
147. Munteanu Ioan PSD DA
148. Mușoiu Ștefan PSD DA
149. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
150. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
151. Neagu Nicolae PNL NU
152. Neață Eugen PSD DA
153. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
154. Nicoară Romeo Florin PNL NU
155. Nicolae Andrei PSD Abținere
156. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
157. Nistor Laurențiu PSD DA
158. Niță Mihai ALDE DA
159. Niță Nicu PSD DA
160. Nosa Iuliu PSD DA
161. Olar Corneliu PNL DA
162. Olteanu Daniel PNL NU
163. Oprea Dumitru PNL NU
164. Oprișcan Mihai Doru PNL NU
165. Oros Nechita-Adrian PNL NU
166. Oteșanu Daniela PSD DA
167. Palăr Ionel PNL NU
168. Pambuccian Varujan Minoritati DA
169. Pană Adriana-Doina PSD DA
170. Paraschiv Rodica PSD DA
171. Pașcan Emil-Marius PMP NU
172. Pau Radu - Adrian PSD DA
173. Păle Dănuț PSD DA
174. Petric Octavian PSD DA
175. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
176. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL NU
177. Pop Andrei PSD DA
178. Pop Georgian PSD DA
179. Pop Tudor Rareș USR DA
180. Popa Florin PSD DA
181. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
182. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
183. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
184. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
185. Presură Alexandra PSD DA
186. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
187. Radu Anișoara PSD DA
188. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
189. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL -
190. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
191. Rădulescu Alexandru PSD DA
192. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
193. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
194. Răduț Violeta PSD DA
195. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
196. Roman Florin-Claudiu PNL NU
197. Roman Ioan Sorin PSD DA
198. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
199. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
200. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
201. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
202. Sefer Cristian-George PMP NU
203. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
204. Seres Dénes UDMR DA
205. Simion Lucian-Eduard PSD DA
206. Simionca Ionuț PMP NU
207. Simonis Alfred - Robert PSD DA
208. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
209. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
210. Solomon Adrian PSD DA
211. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
212. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
213. Stancu Florinel PSD DA
214. Stativă Irinel Ioan PSD DA
215. Stănescu Alexandru PSD DA
216. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
217. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
218. Suciu Matei PSD DA
219. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
220. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
221. Szabó Ödön UDMR DA
222. Șarapatin Elvira PSD DA
223. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
224. Șimon Gheorghe PSD DA
225. Șișcu George PNL Abținere
226. Șotcan Theodora PSD DA
227. Șova Lucian PSD DA
228. Șovăială Constantin PNL NU
229. Ștefan Corneliu PSD DA
230. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
231. Tabugan Ion PMP NU
232. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
233. Terea Ioan PSD DA
234. Todor Adrian PSD DA
235. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
236. Toma Ilie PSD DA
237. Tripa Florin-Dan PSD DA
238. Tudor Beatrice PSD DA
239. Turcan Raluca PNL NU
240. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
241. Tușa Adriana Diana PSD DA
242. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
243. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
244. Varga Glad-Aurel PNL NU
245. Varga Vasile PNL NU
246. Vasile Daniel Minoritati DA
247. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
248. Vasilică Radu Costin PSD DA
249. Vass Levente UDMR DA
250. Văcaru Alin Vasile PSD DA
251. Velcea Nicolae PSD DA
252. Vexler Silviu Minoritati DA
253. Vișan George-Gabriel PSD DA
254. Vîlceanu Dan PNL NU
255. Vîrză Mihăiță PSD DA
256. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
257. Vlase Petru Gabriel PSD DA
258. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
259. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
260. Vosganian Varujan ALDE DA
261. Weber Mihai PSD DA
262. Zainea Cornel USR DA
263. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
264. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 decembrie 2018, 7:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro