Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.05.2017 > 12:18 Versiunea pentru printare
Marți, 30 mai 2017, ora 12:18

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 189/2017 pentru completarea unor acte normative din domeniul apărării
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:263 - 127 55 24 17 13 11 15 1
- voturi pentru (DA):259 - 126 54 24 17 13 11 13 1
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - - 1 -
- abțineri:3 - 1 1 - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Badea Leonardo PSD DA
15. Balint Liviu-Ioan PMP DA
16. Banias Mircea Marius - DA
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bălănescu Alexandru PSD DA
20. Bănicioiu Nicolae PSD DA
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR DA
25. Benkő Erika UDMR DA
26. Bica Dănuț PNL DA
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
28. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL DA
31. Bodea Marius PNL DA
32. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
36. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
39. Bran Ioana PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR DA
44. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
45. Burciu Cristina PSD DA
46. Calista Mara-Daniela PNL DA
47. Calotă Florică Ică ALDE DA
48. Căciulă Aurel PSD DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Cherecheș Viorica PNL DA
54. Chichirău Cosette-Paula USR DA
55. Chiriac Viorel PSD DA
56. Chiriță Dumitru PSD DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Cobuz Maricela PSD DA
62. Cocoș Vasile PSD DA
63. Cosma Andreea PSD DA
64. Cosma Lavinia-Corina USR DA
65. Cristache Cătălin PMP DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
68. Csoma Botond UDMR DA
69. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
70. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
71. Culeafă Mihai PNL DA
72. Cupă Ion ALDE DA
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Dehelean Silviu USR DA
75. Dinu Cristina-Elena PSD DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Dobre Mircea-Titus PSD DA
78. Dobre Victor Paul PNL DA
79. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
80. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
81. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
82. Drulă Cătălin USR DA
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Dunava Costel Neculai PSD DA
85. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
86. Farago Petru UDMR DA
87. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
88. Florea Damian ALDE DA
89. Florea Oana-Consuela PSD DA
90. Floroiu Ionel PSD DA
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
92. Gavrilă Camelia PSD DA
93. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
94. Găină Mihăiță PSD DA
95. Georgescu Nicolae PSD DA
96. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
97. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
98. Gheorghiu Bogdan PNL DA
99. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
100. Ghilea Găvrilă PNL DA
101. Ghinea Cristian USR DA
102. Giugea Nicolae PNL DA
103. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
104. Halici Nicușor PSD DA
105. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
106. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
107. Huncă Mihaela PSD DA
108. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
109. Iancu Iulian PSD DA
110. Iancu Marius-Ionel PSD DA
111. Ibram Iusein Minoritati DA
112. Iftimie Neculai PSD DA
113. Ignat Miron Minoritati NU
114. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
115. Intotero Natalia-Elena PSD DA
116. Ion Stelian-Cristian USR DA
117. Ionescu George PNL DA
118. Ioniță Antoneta PNL DA
119. Iordache Florin PSD DA
120. Itu Cornel PSD DA
121. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
122. Jivan Luminița-Maria PSD DA
123. Kelemen Hunor UDMR DA
124. Korodi Attila UDMR DA
125. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
126. Lazăr Sorin PSD DA
127. Longher Victoria Minoritati DA
128. Lovin Dumitru ALDE DA
129. Lungu Tudorița PNL DA
130. Macovei Silviu Nicu PSD DA
131. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
132. Mareș Mara PNL DA
133. Marica Petru-Sorin PSD DA
134. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
135. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
136. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
137. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
138. Mihalescul Dumitru PNL DA
139. Mînzatu Roxana PSD DA
140. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
141. Mocioalcă Ion PSD DA
142. Mohaci Mihai PSD DA
143. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
144. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
145. Munteanu Ioan PSD DA
146. Mușoiu Ștefan PSD DA
147. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
148. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
149. Neagu Nicolae PNL DA
150. Neață Eugen PSD DA
151. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
152. Nicoară Romeo Florin PNL DA
153. Nicolae Andrei PSD DA
154. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
155. Nicolicea Eugen PSD DA
156. Nistor Laurențiu PSD DA
157. Niță Mihai ALDE DA
158. Nosa Iuliu PSD DA
159. Olar Corneliu PNL DA
160. Olteanu Daniel PNL DA
161. Oprea Dumitru PNL DA
162. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
163. Oros Nechita-Adrian PNL DA
164. Oteșanu Daniela PSD DA
165. Palăr Ionel PNL DA
166. Pambuccian Varujan Minoritati DA
167. Pană Adriana-Doina PSD DA
168. Paraschiv Rodica PSD DA
169. Pașcan Emil-Marius PMP DA
170. Pau Radu - Adrian PSD DA
171. Păle Dănuț PSD DA
172. Petric Octavian PSD DA
173. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
174. Pop Andrei PSD DA
175. Pop Georgian PSD DA
176. Pop Tudor Rareș USR DA
177. Popa Florin PSD DA
178. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
179. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
180. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
181. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
182. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
183. Presură Alexandra PSD DA
184. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
185. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
186. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
187. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
188. Rădulescu Alexandru PSD DA
189. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
190. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
191. Răduț Violeta PSD DA
192. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
193. Roman Florin-Claudiu PNL DA
194. Roman Ioan Sorin PSD DA
195. Roșca Lucreția PSD DA
196. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
197. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
198. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
199. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
200. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
201. Sefer Cristian-George PMP DA
202. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
203. Seres Dénes UDMR DA
204. Simionca Ionuț PMP DA
205. Simonis Alfred - Robert PSD DA
206. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
207. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
208. Solomon Adrian PSD DA
209. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
210. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
211. Stancu Florinel PSD DA
212. Stativă Irinel Ioan PSD DA
213. Stănescu Alexandru PSD DA
214. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
215. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
216. Suciu Matei PSD DA
217. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
218. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
219. Szabó Ödön UDMR DA
220. Șarapatin Elvira PSD DA
221. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
222. Șimon Gheorghe PSD DA
223. Șișcu George PNL DA
224. Șotcan Theodora PSD DA
225. Șova Lucian PSD DA
226. Șovăială Constantin PNL DA
227. Ștefan Corneliu PSD DA
228. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
229. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
230. Tabugan Ion PMP DA
231. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
232. Terea Ioan PSD DA
233. Todor Adrian PSD DA
234. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
235. Toma Ilie PSD DA
236. Tripa Florin-Dan PSD DA
237. Tudor Beatrice PSD DA
238. Turcan Raluca PNL DA
239. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
240. Tușa Adriana Diana PSD DA
241. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
242. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
243. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
244. Varga Vasile PNL DA
245. Vasile Daniel Minoritati DA
246. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
247. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
248. Vass Levente UDMR DA
249. Văcaru Alin Vasile PSD DA
250. Velcea Nicolae PSD DA
251. Vexler Silviu Minoritati DA
252. Vișan George-Gabriel PSD DA
253. Vîlceanu Dan PNL DA
254. Vîrză Mihăiță PSD DA
255. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
256. Vlase Petru Gabriel PSD DA
257. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
258. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
259. Vosganian Varujan ALDE DA
260. Weber Mihai PSD DA
261. Zainea Cornel USR DA
262. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
263. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 14 decembrie 2017, 15:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro