Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.05.2017 > 12:18 Versiunea pentru printare
Marți, 30 mai 2017, ora 12:18

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 615/2015 pentru modificarea Legii educației naționale nr.1/2011
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:268 133 54 26 16 13 10 15 1
- voturi pentru (DA):267 133 54 26 16 12 10 15 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Badea Leonardo PSD DA
15. Balint Liviu-Ioan PMP DA
16. Banias Mircea Marius - DA
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE Abținere
19. Bălănescu Alexandru PSD DA
20. Bănicioiu Nicolae PSD DA
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR DA
25. Benkő Erika UDMR DA
26. Bica Dănuț PNL DA
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
28. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
29. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL DA
32. Bodea Marius PNL DA
33. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
34. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
35. Bontea Vlad PSD DA
36. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
40. Bran Ioana PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR DA
45. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
46. Burciu Cristina PSD DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică ALDE DA
49. Căciulă Aurel PSD DA
50. Călin Ion PSD DA
51. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
52. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
53. Cherecheș Florica PNL DA
54. Cherecheș Viorica PNL DA
55. Chichirău Cosette-Paula USR DA
56. Chiriac Viorel PSD DA
57. Chiriță Dumitru PSD DA
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciuhodaru Tudor PSD DA
61. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
62. Cîtea Vasile PSD DA
63. Cobuz Maricela PSD DA
64. Cocoș Vasile PSD DA
65. Cosma Andreea PSD DA
66. Cosma Lavinia-Corina USR DA
67. Csép Éva-Andrea UDMR DA
68. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
69. Csoma Botond UDMR DA
70. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
71. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
72. Culeafă Mihai PNL DA
73. Cupă Ion ALDE DA
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Dan Nicușor Daniel USR DA
76. Dehelean Silviu USR DA
77. Dinu Cristina-Elena PSD DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Dobre Mircea-Titus PSD DA
80. Dobre Victor Paul PNL DA
81. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
82. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
83. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
84. Drulă Cătălin USR DA
85. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
86. Dunava Costel Neculai PSD DA
87. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
88. Farago Petru UDMR DA
89. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
90. Florea Damian ALDE DA
91. Florea Oana-Consuela PSD DA
92. Floroiu Ionel PSD DA
93. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
94. Gavrilă Camelia PSD DA
95. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
96. Găină Mihăiță PSD DA
97. Georgescu Nicolae PSD DA
98. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
100. Gheorghiu Bogdan PNL DA
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Ghilea Găvrilă PNL DA
103. Ghinea Cristian USR DA
104. Giugea Nicolae PNL DA
105. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
106. Halici Nicușor PSD DA
107. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
108. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
109. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
110. Huncă Mihaela PSD DA
111. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
112. Iancu Iulian PSD DA
113. Iancu Marius-Ionel PSD DA
114. Ibram Iusein Minoritati DA
115. Iftimie Neculai PSD DA
116. Ignat Miron Minoritati DA
117. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
118. Intotero Natalia-Elena PSD DA
119. Ion Stelian-Cristian USR DA
120. Ionescu George PNL DA
121. Ioniță Antoneta PNL DA
122. Iordache Florin PSD DA
123. Itu Cornel PSD DA
124. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
125. Jivan Luminița-Maria PSD DA
126. Kelemen Hunor UDMR DA
127. Korodi Attila UDMR DA
128. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
129. Lazăr Sorin PSD DA
130. Longher Victoria Minoritati DA
131. Lovin Dumitru ALDE DA
132. Lungu Tudorița PNL DA
133. Lupescu Dumitru USR DA
134. Macovei Silviu Nicu PSD DA
135. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
136. Mareș Mara PNL DA
137. Marica Petru-Sorin PSD DA
138. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
139. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
140. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
141. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
142. Mihalescul Dumitru PNL DA
143. Mînzatu Roxana PSD DA
144. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
145. Mocioalcă Ion PSD DA
146. Mohaci Mihai PSD DA
147. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
148. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
149. Munteanu Ioan PSD DA
150. Mușoiu Ștefan PSD DA
151. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
152. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
153. Neagu Nicolae PNL DA
154. Neață Eugen PSD DA
155. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
156. Nicoară Romeo Florin PNL DA
157. Nicolae Andrei PSD DA
158. Nicolicea Eugen PSD DA
159. Nistor Laurențiu PSD DA
160. Niță Mihai ALDE DA
161. Niță Nicu PSD DA
162. Nosa Iuliu PSD DA
163. Olar Corneliu PNL DA
164. Olteanu Daniel PNL DA
165. Oprea Dumitru PNL DA
166. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
167. Oros Nechita-Adrian PNL DA
168. Oteșanu Daniela PSD DA
169. Palăr Ionel PNL DA
170. Pambuccian Varujan Minoritati DA
171. Pană Adriana-Doina PSD DA
172. Paraschiv Rodica PSD DA
173. Pașcan Emil-Marius PMP DA
174. Pau Radu - Adrian PSD DA
175. Păle Dănuț PSD DA
176. Petric Octavian PSD DA
177. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
178. Pop Andrei PSD DA
179. Pop Georgian PSD DA
180. Pop Tudor Rareș USR DA
181. Popa Florin PSD DA
182. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
183. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
184. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
185. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
186. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
187. Presură Alexandra PSD DA
188. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
189. Radu Anișoara PSD DA
190. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
191. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
192. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
193. Rădulescu Alexandru PSD DA
194. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
195. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
196. Răduț Violeta PSD DA
197. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
198. Roman Florin-Claudiu PNL DA
199. Roman Ioan Sorin PSD DA
200. Roșca Lucreția PSD DA
201. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
202. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
203. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
204. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
205. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
206. Sefer Cristian-George PMP DA
207. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
208. Seres Dénes UDMR DA
209. Simion Lucian-Eduard PSD DA
210. Simionca Ionuț PMP DA
211. Simonis Alfred - Robert PSD DA
212. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
213. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
214. Solomon Adrian PSD DA
215. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
216. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
217. Stancu Florinel PSD DA
218. Stativă Irinel Ioan PSD DA
219. Stănescu Alexandru PSD DA
220. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
221. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
222. Suciu Matei PSD DA
223. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
224. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
225. Șarapatin Elvira PSD DA
226. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
227. Șimon Gheorghe PSD DA
228. Șișcu George PNL DA
229. Șotcan Theodora PSD DA
230. Șova Lucian PSD DA
231. Șovăială Constantin PNL DA
232. Ștefan Corneliu PSD DA
233. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
234. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
235. Tabugan Ion PMP DA
236. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
237. Terea Ioan PSD DA
238. Todor Adrian PSD DA
239. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
240. Toma Ilie PSD DA
241. Tripa Florin-Dan PSD DA
242. Tudor Beatrice PSD DA
243. Turcan Raluca PNL DA
244. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
245. Tușa Adriana Diana PSD DA
246. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
247. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
248. Varga Glad-Aurel PNL DA
249. Varga Vasile PNL DA
250. Vasile Daniel Minoritati DA
251. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
252. Vasilică Radu Costin PSD DA
253. Vass Levente UDMR DA
254. Văcaru Alin Vasile PSD DA
255. Velcea Nicolae PSD DA
256. Vexler Silviu Minoritati DA
257. Vișan George-Gabriel PSD DA
258. Vîlceanu Dan PNL DA
259. Vîrză Mihăiță PSD DA
260. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
261. Vlase Petru Gabriel PSD DA
262. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
263. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
264. Vosganian Varujan ALDE DA
265. Weber Mihai PSD DA
266. Zainea Cornel USR DA
267. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
268. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 21 octombrie 2017, 13:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro