Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.06.2017 > 16:19 Versiunea pentru printare
Marți, 6 iunie 2017, ora 16:19

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 183/2017 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.33/2017 pentru modificarea și completarea art.11 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.22/2009 privind înființarea Autorității Naționale pentru Administrare și Reglementare în Comunicații
PL 183/2017 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.33/2017 pentru modificarea și completarea art.11 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.22/2009 privind înființarea Autorității Naționale pentru Administrare și Reglementare în Comunicații
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:180 89 31 21 13 6 7 12 1
- voturi pentru (DA):157 89 31 1 13 5 6 11 1
- voturi împotrivă (NU):2 - - - - - 1 1 -
- abțineri:20 - - 20 - - - - -
- nu au votat:1 - - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Badea Leonardo PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PMP DA
11. Banias Mircea Marius - DA
12. Bălănescu Alexandru PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bende Sándor UDMR DA
15. Benedek Zacharie UDMR DA
16. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
17. Benkő Erika UDMR DA
18. Bica Dănuț PNL DA
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bode Lucian Nicolae PNL DA
22. Bodea Marius PNL DA
23. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bontea Vlad PSD DA
26. Borza Remus-Adrian ALDE DA
27. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
28. Bran Ioana PSD DA
29. Budăi Marius-Constantin PSD DA
30. Bulai Iulian USR Abținere
31. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
32. Burciu Cristina PSD DA
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE -
37. Cherecheș Florica PNL DA
38. Cherecheș Viorica PNL DA
39. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
40. Chiriac Viorel PSD DA
41. Chiriță Dumitru PSD DA
42. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
43. Cîtea Vasile PSD DA
44. Cobuz Maricela PSD DA
45. Cocoș Vasile PSD DA
46. Codreanu Constantin PMP DA
47. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
48. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
49. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
50. Csoma Botond UDMR DA
51. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
52. Cupșa Ioan PNL DA
53. Dehelean Silviu USR Abținere
54. Dinu Cristina-Elena PSD DA
55. Dobre Victor Paul PNL DA
56. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
57. Drulă Cătălin USR Abținere
58. Dunava Costel Neculai PSD DA
59. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
60. Erdei Dolóczki István UDMR DA
61. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
62. Florea Oana-Consuela PSD DA
63. Floroiu Ionel PSD DA
64. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
65. Furic Iarco Minoritati DA
66. Furtună Mirela PSD DA
67. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
68. Gavrilă Camelia PSD DA
69. Georgescu Nicolae PSD DA
70. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
71. Gheorghiu Bogdan PNL DA
72. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
73. Ghilea Găvrilă PNL DA
74. Gudu Vasile PNL DA
75. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
76. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
77. Huncă Mihaela PSD DA
78. Iancu Iulian PSD DA
79. Ibram Iusein Minoritati DA
80. Iftimie Neculai PSD DA
81. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
82. Intotero Natalia-Elena PSD DA
83. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
84. Ioniță Antoneta PNL DA
85. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
86. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
87. Lazăr Sorin PSD DA
88. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
89. Longher Victoria Minoritati DA
90. Lovin Dumitru ALDE DA
91. Lupașcu Costel PSD DA
92. Lupescu Dumitru USR Abținere
93. Macovei Silviu Nicu PSD DA
94. Manole Petre-Florin PSD DA
95. Mareș Mara PNL DA
96. Marica Petru-Sorin PSD DA
97. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
98. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
99. Mihalescul Dumitru PNL DA
100. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
101. Mohaci Mihai PSD DA
102. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
103. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
104. Munteanu Ioan PSD DA
105. Mușoiu Ștefan PSD DA
106. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
107. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
108. Nicolae Andrei PSD DA
109. Nistor Laurențiu PSD DA
110. Niță Nicu PSD DA
111. Nosa Iuliu PSD DA
112. Olteanu Daniel PNL DA
113. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
114. Oros Nechita-Adrian PNL DA
115. Pană Adriana-Doina PSD DA
116. Paraschiv Rodica PSD DA
117. Pașcan Emil-Marius PMP DA
118. Pau Radu - Adrian PSD DA
119. Păle Dănuț PSD DA
120. Petrea Gabriel PSD DA
121. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
122. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
123. Pop Andrei PSD DA
124. Pop Tudor Rareș USR Abținere
125. Popa Florin PSD DA
126. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
127. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
128. Popescu Pavel PNL DA
129. Presură Alexandra PSD DA
130. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
131. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
132. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
133. Rădulescu Alexandru PSD DA
134. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
135. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
136. Roman Ioan Sorin PSD DA
137. Romanescu Cristinel PNL DA
138. Roșca Lucreția PSD DA
139. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
140. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
141. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
142. Seres Dénes UDMR DA
143. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
144. Simionca Ionuț PMP DA
145. Simonis Alfred - Robert PSD DA
146. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
147. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
148. Spânu Ion PSD DA
149. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
150. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
151. Stancu Florinel PSD DA
152. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
153. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
154. Szabó Ödön UDMR DA
155. Șarapatin Elvira PSD DA
156. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
157. Șișcu George PNL DA
158. Șotcan Theodora PSD DA
159. Șovăială Constantin PNL DA
160. Ștefan Corneliu PSD DA
161. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
162. Terea Ioan PSD DA
163. Tîlvăr Angel PSD DA
164. Todor Adrian PSD DA
165. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
166. Toma Ilie PSD DA
167. Tripa Florin-Dan PSD DA
168. Tudor Beatrice PSD DA
169. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
170. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
171. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
172. Vasile Daniel Minoritati DA
173. Vasilică Radu Costin PSD DA
174. Văcaru Alin Vasile PSD DA
175. Velcea Nicolae PSD DA
176. Vișan George-Gabriel PSD DA
177. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
178. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
179. Zainea Cornel USR Abținere
180. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 19:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro