Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.06.2017 > 16:21 Versiunea pentru printare
Marți, 6 iunie 2017, ora 16:21

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 77/2017 privind achiziționarea imobilului Ansamblul conacului Brătianu – Florica („Vila Florica”), situat în localitatea Ștefănești, județul Argeș, de către Ministerul Culturii și Identității Naționale
PL 77/2017 privind achiziționarea imobilului Ansamblul conacului Brătianu – Florica („Vila Florica”), situat în localitatea Ștefănești, județul Argeș, de către Ministerul Culturii și Identității Naționale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:182 92 31 20 13 6 7 12 1
- voturi pentru (DA):139 89 - 19 13 6 1 10 1
- voturi împotrivă (NU):40 3 30 - - - 6 1 -
- abțineri:3 - 1 1 - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Badea Leonardo PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PMP NU
11. Banias Mircea Marius - DA
12. Bălănescu Alexandru PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bende Sándor UDMR DA
15. Benedek Zacharie UDMR DA
16. Benga Tudor - Vlad USR DA
17. Benkő Erika UDMR DA
18. Bica Dănuț PNL NU
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bode Lucian Nicolae PNL NU
22. Bodea Marius PNL NU
23. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bontea Vlad PSD DA
26. Borza Remus-Adrian ALDE DA
27. Botez Mihai-Cătălin USR DA
28. Bran Ioana PSD DA
29. Budăi Marius-Constantin PSD DA
30. Bulai Iulian USR DA
31. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
32. Burciu Cristina PSD DA
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
37. Cherecheș Florica PNL NU
38. Cherecheș Viorica PNL NU
39. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
40. Chiriac Viorel PSD DA
41. Chiriță Dumitru PSD DA
42. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
43. Cîtea Vasile PSD DA
44. Cobuz Maricela PSD DA
45. Codreanu Constantin PMP NU
46. Cosma Lavinia-Corina USR DA
47. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
48. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
49. Csoma Botond UDMR DA
50. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
51. Cupșa Ioan PNL NU
52. Dehelean Silviu USR DA
53. Dobre Victor Paul PNL NU
54. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
55. Drulă Cătălin USR DA
56. Dunava Costel Neculai PSD DA
57. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
58. Erdei Dolóczki István UDMR DA
59. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
60. Florea Oana-Consuela PSD DA
61. Floroiu Ionel PSD DA
62. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
63. Furic Iarco Minoritati DA
64. Furtună Mirela PSD DA
65. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
66. Gavrilă Camelia PSD DA
67. Georgescu Nicolae PSD DA
68. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
69. Gheorghiu Bogdan PNL NU
70. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
71. Ghilea Găvrilă PNL NU
72. Gudu Vasile PNL NU
73. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
74. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
75. Huncă Mihaela PSD DA
76. Iancu Iulian PSD DA
77. Ibram Iusein Minoritati DA
78. Iftimie Neculai PSD DA
79. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
80. Intotero Natalia-Elena PSD DA
81. Ion Stelian-Cristian USR DA
82. Ioniță Antoneta PNL NU
83. Iordache Florin PSD DA
84. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
85. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
86. Lazăr Sorin PSD DA
87. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
88. Longher Victoria Minoritati DA
89. Lovin Dumitru ALDE DA
90. Lupașcu Costel PSD DA
91. Lupescu Dumitru USR DA
92. Macovei Silviu Nicu PSD DA
93. Manole Petre-Florin PSD DA
94. Mareș Mara PNL NU
95. Marica Petru-Sorin PSD DA
96. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
97. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
98. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
99. Mihalescul Dumitru PNL NU
100. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
101. Mohaci Mihai PSD DA
102. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
103. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
104. Munteanu Ioan PSD DA
105. Mușoiu Ștefan PSD DA
106. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
107. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
108. Nicolae Andrei PSD DA
109. Nistor Laurențiu PSD DA
110. Niță Nicu PSD DA
111. Nosa Iuliu PSD DA
112. Olteanu Daniel PNL NU
113. Oprișcan Mihai Doru PNL Abținere
114. Oros Nechita-Adrian PNL NU
115. Pană Adriana-Doina PSD DA
116. Paraschiv Rodica PSD DA
117. Pașcan Emil-Marius PMP DA
118. Pau Radu - Adrian PSD DA
119. Păle Dănuț PSD DA
120. Petrea Gabriel PSD DA
121. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
122. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
123. Pop Andrei PSD DA
124. Popa Florin PSD DA
125. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
126. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
127. Popescu Pavel PNL NU
128. Presură Alexandra PSD DA
129. Prună Cristina-Mădălina USR DA
130. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
131. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
132. Rădulescu Alexandru PSD DA
133. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
134. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
135. Roman Ioan Sorin PSD DA
136. Romanescu Cristinel PNL NU
137. Roșca Lucreția PSD DA
138. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
139. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
140. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
141. Seres Dénes UDMR DA
142. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
143. Simionca Ionuț PMP NU
144. Simonis Alfred - Robert PSD DA
145. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
146. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
147. Spânu Ion PSD DA
148. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
149. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
150. Stancu Florinel PSD DA
151. Stănescu Alexandru PSD DA
152. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
153. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
154. Suciu Matei PSD DA
155. Szabó Ödön UDMR DA
156. Șarapatin Elvira PSD DA
157. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
158. Șișcu George PNL NU
159. Șotcan Theodora PSD DA
160. Șovăială Constantin PNL NU
161. Ștefan Corneliu PSD DA
162. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
163. Terea Ioan PSD DA
164. Tîlvăr Angel PSD DA
165. Todor Adrian PSD DA
166. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
167. Toma Ilie PSD DA
168. Tripa Florin-Dan PSD DA
169. Tudor Beatrice PSD DA
170. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
171. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
172. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
173. Vasile Daniel Minoritati DA
174. Vasilică Radu Costin PSD NU
175. Văcaru Alin Vasile PSD DA
176. Velcea Nicolae PSD NU
177. Vișan George-Gabriel PSD DA
178. Vîrză Mihăiță PSD DA
179. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
180. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
181. Zainea Cornel USR DA
182. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 23 februarie 2019, 4:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro