Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.06.2017 > 11:11 Versiunea pentru printare
Miercuri, 7 iunie 2017, ora 11:11

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 209/2017 cadru privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:192 - 118 24 16 11 6 7 10
- voturi pentru (DA):154 - 118 - 9 11 6 1 9
- voturi împotrivă (NU):33 - - 23 6 - - 4 -
- abțineri:5 - - 1 1 - - 2 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Anton Anton ALDE DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Babuș Radu PSD DA
7. Badea Leonardo PSD DA
8. Balan Ioan PNL NU
9. Bălănescu Alexandru PSD DA
10. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Benga Tudor - Vlad USR NU
13. Bica Dănuț PNL NU
14. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
15. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
16. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
17. Bodea Marius PNL NU
18. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
20. Bontea Vlad PSD DA
21. Borza Remus-Adrian ALDE DA
22. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
23. Bran Ioana PSD DA
24. Budăi Marius-Constantin PSD DA
25. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
26. Bulai Iulian USR DA
27. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
28. Burciu Cristina PSD DA
29. Calotă Florică Ică ALDE DA
30. Căciulă Aurel PSD DA
31. Călin Ion PSD DA
32. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
33. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
34. Cherecheș Florica PNL NU
35. Cherecheș Viorica PNL NU
36. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
37. Chiriac Viorel PSD DA
38. Chiriță Dumitru PSD DA
39. Ciocan Dan PSD DA
40. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
41. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
42. Ciuhodaru Tudor PSD DA
43. Cobuz Maricela PSD DA
44. Cocoș Vasile PSD DA
45. Codreanu Constantin PMP Abținere
46. Cosma Andreea PSD DA
47. Cosma Lavinia-Corina USR NU
48. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
49. Csép Éva-Andrea UDMR DA
50. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
51. Csoma Botond UDMR DA
52. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
53. Cupșa Ioan PNL NU
54. Dehelean Silviu USR DA
55. Dinu Cristina-Elena PSD DA
56. Dobre Mircea-Titus PSD DA
57. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
58. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
59. Dohotaru Adrian-Octavian USR NU
60. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
61. Drulă Cătălin USR NU
62. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
63. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
64. Erdei Dolóczki István UDMR DA
65. Farago Petru UDMR DA
66. Floroiu Ionel PSD DA
67. Furic Iarco Minoritati DA
68. Furtună Mirela PSD DA
69. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
70. Gavrilă Camelia PSD DA
71. Georgescu Nicolae PSD DA
72. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
73. Ghilea Găvrilă PNL NU
74. Giugea Nicolae PNL NU
75. Gudu Vasile PNL NU
76. Halici Nicușor PSD DA
77. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
78. Huncă Mihaela PSD DA
79. Iftimie Neculai PSD DA
80. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
81. Intotero Natalia-Elena PSD DA
82. Ion Stelian-Cristian USR NU
83. Ioniță Antoneta PNL NU
84. Iordache Florin PSD DA
85. Itu Cornel PSD DA
86. Jivan Luminița-Maria PSD DA
87. Kelemen Hunor UDMR DA
88. Lazăr Sorin PSD DA
89. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
90. Longher Victoria Minoritati DA
91. Lovin Dumitru ALDE DA
92. Lungu Tudorița PNL NU
93. Lupașcu Costel PSD DA
94. Macovei Silviu Nicu PSD DA
95. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
96. Manole Petre-Florin PSD DA
97. Marica Petru-Sorin PSD DA
98. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
99. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
100. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
101. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
102. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
103. Mocioalcă Ion PSD DA
104. Mohaci Mihai PSD DA
105. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
106. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
107. Munteanu Ioan PSD DA
108. Mușoiu Ștefan PSD DA
109. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
110. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
111. Neață Eugen PSD DA
112. Nicolae Andrei PSD DA
113. Nistor Laurențiu PSD DA
114. Niță Nicu PSD DA
115. Nosa Iuliu PSD DA
116. Olteanu Daniel PNL NU
117. Oprea Dumitru PNL NU
118. Oprișcan Mihai Doru PNL Abținere
119. Oteșanu Daniela PSD DA
120. Pană Adriana-Doina PSD DA
121. Paraschiv Rodica PSD DA
122. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
123. Păle Dănuț PSD DA
124. Petrea Gabriel PSD DA
125. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
126. Petric Octavian PSD DA
127. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
128. Pop Andrei PSD DA
129. Pop Georgian PSD DA
130. Popa Florin PSD DA
131. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
132. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
133. Presură Alexandra PSD DA
134. Prună Cristina-Mădălina USR DA
135. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
136. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
137. Rădulescu Alexandru PSD DA
138. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
139. Răduț Violeta PSD DA
140. Roman Ioan Sorin PSD DA
141. Romanescu Cristinel PNL NU
142. Roșca Lucreția PSD DA
143. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
144. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
145. Sefer Cristian-George PMP DA
146. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
147. Seres Dénes UDMR DA
148. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
149. Simion Lucian-Eduard PSD DA
150. Simionca Ionuț PMP NU
151. Simonis Alfred - Robert PSD DA
152. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
153. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
154. Solomon Adrian PSD DA
155. Spânu Ion PSD DA
156. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
157. Stancu Florinel PSD DA
158. Stănescu Alexandru PSD DA
159. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
160. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
161. Șarapatin Elvira PSD DA
162. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
163. Șimon Gheorghe PSD DA
164. Șotcan Theodora PSD DA
165. Șova Lucian PSD DA
166. Ștefan Corneliu PSD DA
167. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
168. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
169. Terea Ioan PSD DA
170. Tîlvăr Angel PSD DA
171. Todor Adrian PSD DA
172. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
173. Toma Ilie PSD DA
174. Tomac Eugen PMP NU
175. Tripa Florin-Dan PSD DA
176. Tudor Beatrice PSD DA
177. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
178. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
179. Varga Glad-Aurel PNL NU
180. Vasilică Radu Costin PSD DA
181. Vass Levente UDMR DA
182. Velcea Nicolae PSD DA
183. Vexler Silviu Minoritati DA
184. Vișan George-Gabriel PSD DA
185. Vîrză Mihăiță PSD DA
186. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
187. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
188. Vosganian Varujan ALDE DA
189. Weber Mihai PSD DA
190. Zainea Cornel USR DA
191. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
192. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 20 noiembrie 2017, 15:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro