Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.06.2017 > 11:20 Versiunea pentru printare
Miercuri, 7 iunie 2017, ora 11:20

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: PLx 209/2017 - ama
PL 209/2017 cadru privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:214 - 128 31 18 14 6 8 9
- voturi pentru (DA):155 - 128 1 - 11 6 2 7
- voturi împotrivă (NU):27 - - 27 - - - - -
- abțineri:32 - - 3 18 3 - 6 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Anton Anton ALDE DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Badea Leonardo PSD DA
9. Balan Ioan PNL NU
10. Balint Liviu-Ioan PMP DA
11. Bălănescu Alexandru PSD DA
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
15. Benkő Erika UDMR DA
16. Bica Dănuț PNL NU
17. Bichineț Corneliu PMP DA
18. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
19. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bodea Marius PNL NU
23. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
24. Bontea Vlad PSD DA
25. Borza Remus-Adrian ALDE DA
26. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
27. Bran Ioana PSD DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budăi Marius-Constantin PSD DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Bulai Iulian USR Abținere
32. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
33. Burciu Cristina PSD DA
34. Calista Mara-Daniela PNL NU
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Căciulă Aurel PSD DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
40. Cherecheș Florica PNL NU
41. Cherecheș Viorica PNL NU
42. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
43. Chiriac Viorel PSD DA
44. Chiriță Dumitru PSD DA
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciuhodaru Tudor PSD DA
49. Cîtea Vasile PSD DA
50. Cobuz Maricela PSD DA
51. Cocoș Vasile PSD DA
52. Codreanu Constantin PMP Abținere
53. Cosma Andreea PSD DA
54. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
56. Csép Éva-Andrea UDMR DA
57. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
58. Csoma Botond UDMR DA
59. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
60. Cupșa Ioan PNL NU
61. Dehelean Silviu USR Abținere
62. Dobre Mircea-Titus PSD DA
63. Dobre Victor Paul PNL NU
64. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
65. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
66. Dobrovie Matei-Adrian USR Abținere
67. Dohotaru Adrian-Octavian USR Abținere
68. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
69. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
70. Drulă Cătălin USR Abținere
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
72. Dunava Costel Neculai PSD DA
73. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
74. Erdei Dolóczki István UDMR DA
75. Farago Petru UDMR Abținere
76. Floroiu Ionel PSD DA
77. Furic Iarco Minoritati DA
78. Furtună Mirela PSD DA
79. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
80. Gavrilă Camelia PSD DA
81. Găină Mihăiță PSD DA
82. Georgescu Nicolae PSD DA
83. Ghilea Găvrilă PNL NU
84. Giugea Nicolae PNL NU
85. Gudu Vasile PNL NU
86. Halici Nicușor PSD DA
87. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
88. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
89. Huncă Mihaela PSD DA
90. Iancu Marius-Ionel PSD DA
91. Iftimie Neculai PSD DA
92. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
93. Intotero Natalia-Elena PSD DA
94. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
95. Ioniță Antoneta PNL NU
96. Iordache Florin PSD DA
97. Itu Cornel PSD DA
98. Jivan Luminița-Maria PSD DA
99. Kelemen Hunor UDMR DA
100. Korodi Attila UDMR DA
101. Lazăr Sorin PSD DA
102. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
103. Longher Victoria Minoritati DA
104. Lovin Dumitru ALDE DA
105. Lungu Tudorița PNL NU
106. Lupașcu Costel PSD DA
107. Lupescu Dumitru USR Abținere
108. Macovei Silviu Nicu PSD DA
109. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
110. Manole Petre-Florin PSD DA
111. Mareș Mara PNL NU
112. Marica Petru-Sorin PSD DA
113. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
114. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
115. Mihalescul Dumitru PNL NU
116. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
117. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
118. Mocioalcă Ion PSD DA
119. Mohaci Mihai PSD DA
120. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
121. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
122. Munteanu Ioan PSD DA
123. Mușoiu Ștefan PSD DA
124. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
125. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
126. Neață Eugen PSD DA
127. Nicoară Romeo Florin PNL NU
128. Nicolae Andrei PSD DA
129. Nistor Laurențiu PSD DA
130. Nosa Iuliu PSD DA
131. Olteanu Daniel PNL NU
132. Oprea Dumitru PNL DA
133. Oprișcan Mihai Doru PNL NU
134. Oteșanu Daniela PSD DA
135. Pană Adriana-Doina PSD DA
136. Paraschiv Rodica PSD DA
137. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
138. Pau Radu - Adrian PSD DA
139. Păle Dănuț PSD DA
140. Petrea Gabriel PSD DA
141. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
142. Petric Octavian PSD DA
143. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
144. Pop Andrei PSD DA
145. Pop Georgian PSD DA
146. Popa Florin PSD DA
147. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
148. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
149. Preda Cezar-Florin PNL NU
150. Presură Alexandra PSD DA
151. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
152. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
153. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
154. Rădulescu Alexandru PSD DA
155. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
156. Răduț Violeta PSD DA
157. Roman Ioan Sorin PSD DA
158. Romanescu Cristinel PNL NU
159. Roșca Lucreția PSD DA
160. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
161. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
162. Sefer Cristian-George PMP Abținere
163. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
164. Seres Dénes UDMR DA
165. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
166. Simion Lucian-Eduard PSD DA
167. Simonis Alfred - Robert PSD DA
168. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
169. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
170. Solomon Adrian PSD DA
171. Spânu Ion PSD DA
172. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
173. Stancu Florinel PSD DA
174. Stativă Irinel Ioan PSD DA
175. Stănescu Alexandru PSD DA
176. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
177. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
178. Șarapatin Elvira PSD DA
179. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
180. Șimon Gheorghe PSD DA
181. Șotcan Theodora PSD DA
182. Șova Lucian PSD DA
183. Ștefan Corneliu PSD DA
184. Ștefan Ion PNL NU
185. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
186. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
187. Terea Ioan PSD DA
188. Tîlvăr Angel PSD DA
189. Todor Adrian PSD DA
190. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
191. Toma Ilie PSD DA
192. Tomac Eugen PMP Abținere
193. Tripa Florin-Dan PSD DA
194. Tudor Beatrice PSD DA
195. Tudose Mihai PSD DA
196. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
197. Tușa Adriana Diana PSD DA
198. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
199. Varga Glad-Aurel PNL NU
200. Vasile Daniel Minoritati DA
201. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
202. Vasilică Radu Costin PSD DA
203. Vass Levente UDMR DA
204. Văcaru Alin Vasile PSD DA
205. Velcea Nicolae PSD DA
206. Vișan George-Gabriel PSD DA
207. Vîrză Mihăiță PSD DA
208. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
209. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
210. Vosganian Varujan ALDE DA
211. Weber Mihai PSD DA
212. Zainea Cornel USR Abținere
213. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
214. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 21 noiembrie 2017, 12:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro