Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.06.2017 > 11:22 Versiunea pentru printare
Miercuri, 7 iunie 2017, ora 11:22

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: PLx 209/2017 - amr
PL 209/2017 cadru privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:216 130 30 18 14 6 9 9
- voturi pentru (DA):19 2 1 - 14 - 1 1
- voturi împotrivă (NU):168 128 26 - - 6 1 7
- abțineri:29 - 3 18 - - 7 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
4. Anton Anton ALDE NU
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Babuș Radu PSD NU
8. Badea Leonardo PSD NU
9. Balan Ioan PNL NU
10. Balint Liviu-Ioan PMP DA
11. Bălănescu Alexandru PSD NU
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
13. Bejinariu Eugen PSD NU
14. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
15. Benkő Erika UDMR DA
16. Bica Dănuț PNL NU
17. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
18. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
20. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
21. Bodea Marius PNL NU
22. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
23. Bontea Vlad PSD NU
24. Borza Remus-Adrian ALDE NU
25. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
26. Bran Ioana PSD NU
27. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
28. Budăi Marius-Constantin PSD NU
29. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
30. Bulai Iulian USR Abținere
31. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
32. Burciu Cristina PSD NU
33. Calista Mara-Daniela PNL NU
34. Calotă Florică Ică ALDE NU
35. Căciulă Aurel PSD NU
36. Călin Ion PSD NU
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
38. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
39. Cherecheș Florica PNL NU
40. Cherecheș Viorica PNL NU
41. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
42. Chiriac Viorel PSD NU
43. Chiriță Dumitru PSD NU
44. Ciocan Dan PSD NU
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
47. Ciuhodaru Tudor PSD NU
48. Cîtea Vasile PSD NU
49. Cobuz Maricela PSD NU
50. Cocoș Vasile PSD NU
51. Codreanu Constantin PMP Abținere
52. Cosma Andreea PSD NU
53. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
55. Csép Éva-Andrea UDMR DA
56. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
57. Csoma Botond UDMR DA
58. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
59. Cupșa Ioan PNL NU
60. Dehelean Silviu USR Abținere
61. Dinu Cristina-Elena PSD NU
62. Dobre Mircea-Titus PSD NU
63. Dobre Victor Paul PNL NU
64. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
65. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
66. Dobrovie Matei-Adrian USR Abținere
67. Dohotaru Adrian-Octavian USR Abținere
68. Dragnea Nicolae-Liviu PSD NU
69. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
70. Drulă Cătălin USR Abținere
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
72. Dunava Costel Neculai PSD NU
73. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
74. Erdei Dolóczki István UDMR DA
75. Farago Petru UDMR DA
76. Floroiu Ionel PSD NU
77. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
78. Furic Iarco Minoritati NU
79. Furtună Mirela PSD NU
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
81. Gavrilă Camelia PSD NU
82. Găină Mihăiță PSD NU
83. Georgescu Nicolae PSD NU
84. Ghilea Găvrilă PNL NU
85. Giugea Nicolae PNL NU
86. Gudu Vasile PNL NU
87. Halici Nicușor PSD NU
88. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
89. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
90. Huncă Mihaela PSD NU
91. Iancu Marius-Ionel PSD NU
92. Iftimie Neculai PSD NU
93. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
94. Intotero Natalia-Elena PSD NU
95. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
96. Ioniță Antoneta PNL NU
97. Iordache Florin PSD NU
98. Itu Cornel PSD NU
99. Jivan Luminița-Maria PSD NU
100. Kelemen Hunor UDMR DA
101. Korodi Attila UDMR DA
102. Lazăr Sorin PSD NU
103. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
104. Longher Victoria Minoritati NU
105. Lovin Dumitru ALDE NU
106. Lupașcu Costel PSD NU
107. Lupescu Dumitru USR Abținere
108. Macovei Silviu Nicu PSD NU
109. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
110. Manole Petre-Florin PSD NU
111. Mareș Mara PNL NU
112. Marica Petru-Sorin PSD NU
113. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
114. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
115. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
116. Mihalescul Dumitru PNL NU
117. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
118. Mocioalcă Ion PSD NU
119. Mohaci Mihai PSD NU
120. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
121. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
122. Movilă Petru PMP Abținere
123. Munteanu Ioan PSD NU
124. Mușoiu Ștefan PSD NU
125. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
126. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
127. Neață Eugen PSD NU
128. Nicoară Romeo Florin PNL NU
129. Nicolae Andrei PSD NU
130. Nistor Laurențiu PSD NU
131. Niță Nicu PSD NU
132. Nosa Iuliu PSD NU
133. Olteanu Daniel PNL NU
134. Oprea Dumitru PNL DA
135. Oprișcan Mihai Doru PNL NU
136. Oteșanu Daniela PSD NU
137. Pană Adriana-Doina PSD NU
138. Paraschiv Rodica PSD NU
139. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
140. Pau Radu - Adrian PSD NU
141. Păle Dănuț PSD NU
142. Petrea Gabriel PSD NU
143. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
144. Petric Octavian PSD NU
145. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
146. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
147. Pop Andrei PSD NU
148. Popa Florin PSD NU
149. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
150. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
151. Preda Cezar-Florin PNL NU
152. Presură Alexandra PSD NU
153. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
154. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
155. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
156. Rădulescu Alexandru PSD NU
157. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
158. Răduț Violeta PSD NU
159. Roman Ioan Sorin PSD NU
160. Romanescu Cristinel PNL NU
161. Roșca Lucreția PSD NU
162. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
163. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
164. Sefer Cristian-George PMP Abținere
165. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
166. Seres Dénes UDMR DA
167. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
168. Simion Lucian-Eduard PSD NU
169. Simionca Ionuț PMP Abținere
170. Simonis Alfred - Robert PSD NU
171. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD NU
172. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
173. Solomon Adrian PSD NU
174. Spânu Ion PSD NU
175. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
176. Stancu Florinel PSD NU
177. Stativă Irinel Ioan PSD NU
178. Stănescu Alexandru PSD NU
179. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
180. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
181. Șarapatin Elvira PSD NU
182. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
183. Șimon Gheorghe PSD NU
184. Șotcan Theodora PSD NU
185. Șova Lucian PSD NU
186. Ștefan Corneliu PSD NU
187. Ștefan Ion PNL NU
188. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
189. Terea Ioan PSD NU
190. Tîlvăr Angel PSD NU
191. Todor Adrian PSD NU
192. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
193. Toma Ilie PSD NU
194. Tomac Eugen PMP Abținere
195. Tripa Florin-Dan PSD NU
196. Tudor Beatrice PSD NU
197. Tudose Mihai PSD NU
198. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
199. Tușa Adriana Diana PSD NU
200. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
201. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
202. Vasile Daniel Minoritati NU
203. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
204. Vasilică Radu Costin PSD NU
205. Vass Levente UDMR DA
206. Văcaru Alin Vasile PSD NU
207. Velcea Nicolae PSD NU
208. Vișan George-Gabriel PSD NU
209. Vîrză Mihăiță PSD NU
210. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
211. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
212. Vosganian Varujan ALDE NU
213. Weber Mihai PSD NU
214. Zainea Cornel USR Abținere
215. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
216. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 9:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro