Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.06.2017 > 11:22 Versiunea pentru printare
Miercuri, 7 iunie 2017, ora 11:22

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: PLx 209/2017 -ama
PL 209/2017 cadru privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:211 127 28 18 14 6 9 9
- voturi pentru (DA):152 127 1 - 10 6 1 7
- voturi împotrivă (NU):3 - 2 - - - 1 -
- abțineri:56 - 25 18 4 - 7 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Anton Anton ALDE DA
5. Apjok Norbert UDMR Abținere
6. Babuș Radu PSD DA
7. Badea Leonardo PSD DA
8. Balan Ioan PNL Abținere
9. Balint Liviu-Ioan PMP DA
10. Bălănescu Alexandru PSD DA
11. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
14. Benkő Erika UDMR DA
15. Bica Dănuț PNL Abținere
16. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
17. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
18. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
22. Bontea Vlad PSD DA
23. Borza Remus-Adrian ALDE DA
24. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
25. Bran Ioana PSD DA
26. Budăi Marius-Constantin PSD DA
27. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
28. Bulai Iulian USR Abținere
29. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
30. Burciu Cristina PSD DA
31. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
32. Calotă Florică Ică ALDE DA
33. Căciulă Aurel PSD DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
36. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
37. Cherecheș Florica PNL Abținere
38. Cherecheș Viorica PNL Abținere
39. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
40. Chiriac Viorel PSD DA
41. Chiriță Dumitru PSD DA
42. Ciocan Dan PSD DA
43. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Cîtea Vasile PSD DA
46. Cobuz Maricela PSD DA
47. Cocoș Vasile PSD DA
48. Codreanu Constantin PMP Abținere
49. Cosma Andreea PSD DA
50. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
51. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
52. Csép Éva-Andrea UDMR DA
53. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
54. Csoma Botond UDMR DA
55. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
56. Cupșa Ioan PNL Abținere
57. Dehelean Silviu USR Abținere
58. Dinu Cristina-Elena PSD DA
59. Dobre Mircea-Titus PSD DA
60. Dobre Victor Paul PNL NU
61. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
62. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
63. Dobrovie Matei-Adrian USR Abținere
64. Dohotaru Adrian-Octavian USR Abținere
65. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
66. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
67. Drulă Cătălin USR Abținere
68. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
69. Dunava Costel Neculai PSD DA
70. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
71. Erdei Dolóczki István UDMR DA
72. Farago Petru UDMR Abținere
73. Floroiu Ionel PSD DA
74. Furic Iarco Minoritati DA
75. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
76. Gavrilă Camelia PSD DA
77. Găină Mihăiță PSD DA
78. Georgescu Nicolae PSD DA
79. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
80. Giugea Nicolae PNL Abținere
81. Gudu Vasile PNL Abținere
82. Halici Nicușor PSD DA
83. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
84. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
85. Huncă Mihaela PSD DA
86. Iancu Marius-Ionel PSD DA
87. Iftimie Neculai PSD DA
88. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
89. Intotero Natalia-Elena PSD DA
90. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
91. Ioniță Antoneta PNL Abținere
92. Iordache Florin PSD DA
93. Itu Cornel PSD DA
94. Jivan Luminița-Maria PSD DA
95. Kelemen Hunor UDMR DA
96. Korodi Attila UDMR DA
97. Lazăr Sorin PSD DA
98. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
99. Longher Victoria Minoritati DA
100. Lovin Dumitru ALDE DA
101. Lungu Tudorița PNL Abținere
102. Lupașcu Costel PSD DA
103. Lupescu Dumitru USR Abținere
104. Macovei Silviu Nicu PSD DA
105. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
106. Manole Petre-Florin PSD DA
107. Mareș Mara PNL Abținere
108. Marica Petru-Sorin PSD DA
109. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
110. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
111. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
112. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
113. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
114. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
115. Mocioalcă Ion PSD DA
116. Mohaci Mihai PSD DA
117. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
118. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
119. Movilă Petru PMP Abținere
120. Munteanu Ioan PSD DA
121. Mușoiu Ștefan PSD DA
122. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
123. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
124. Neață Eugen PSD DA
125. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
126. Nicolae Andrei PSD DA
127. Nistor Laurențiu PSD DA
128. Niță Nicu PSD DA
129. Nosa Iuliu PSD DA
130. Oprea Dumitru PNL Abținere
131. Oteșanu Daniela PSD DA
132. Pană Adriana-Doina PSD DA
133. Paraschiv Rodica PSD DA
134. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
135. Pau Radu - Adrian PSD DA
136. Păle Dănuț PSD DA
137. Petrea Gabriel PSD DA
138. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
139. Petric Octavian PSD DA
140. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
141. Pop Andrei PSD DA
142. Popa Florin PSD DA
143. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
144. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
145. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
146. Presură Alexandra PSD DA
147. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
148. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
149. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
150. Rădulescu Alexandru PSD DA
151. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
152. Răduț Violeta PSD DA
153. Roman Ioan Sorin PSD DA
154. Romanescu Cristinel PNL Abținere
155. Roșca Lucreția PSD DA
156. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
157. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
158. Sefer Cristian-George PMP Abținere
159. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
160. Seres Dénes UDMR DA
161. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
162. Simion Lucian-Eduard PSD DA
163. Simionca Ionuț PMP Abținere
164. Simonis Alfred - Robert PSD DA
165. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
166. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
167. Solomon Adrian PSD DA
168. Spânu Ion PSD DA
169. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
170. Stancu Florinel PSD DA
171. Stativă Irinel Ioan PSD DA
172. Stănescu Alexandru PSD DA
173. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
174. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
175. Șarapatin Elvira PSD DA
176. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
177. Șimon Gheorghe PSD DA
178. Șotcan Theodora PSD DA
179. Șova Lucian PSD DA
180. Ștefan Corneliu PSD DA
181. Ștefan Ion PNL NU
182. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
183. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
184. Terea Ioan PSD DA
185. Tîlvăr Angel PSD DA
186. Todor Adrian PSD DA
187. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
188. Toma Ilie PSD DA
189. Tomac Eugen PMP Abținere
190. Tripa Florin-Dan PSD DA
191. Tudor Beatrice PSD DA
192. Tudose Mihai PSD DA
193. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
194. Tușa Adriana Diana PSD DA
195. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
196. Varga Glad-Aurel PNL DA
197. Vasile Daniel Minoritati DA
198. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
199. Vasilică Radu Costin PSD DA
200. Vass Levente UDMR Abținere
201. Văcaru Alin Vasile PSD DA
202. Velcea Nicolae PSD DA
203. Vișan George-Gabriel PSD DA
204. Vîrză Mihăiță PSD DA
205. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
206. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
207. Vosganian Varujan ALDE DA
208. Weber Mihai PSD DA
209. Zainea Cornel USR Abținere
210. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
211. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 17 octombrie 2017, 1:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro