Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.06.2017 > 11:24 Versiunea pentru printare
Miercuri, 7 iunie 2017, ora 11:24

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: PLx 209/2017 -amr
PL 209/2017 cadru privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:206 - 125 28 17 12 6 9 9
- voturi pentru (DA):193 - 121 27 17 12 6 2 8
- voturi împotrivă (NU):3 - 2 1 - - - - -
- abțineri:9 - 1 - - - - 7 1
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Anton Anton ALDE DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Badea Leonardo PSD DA
9. Balan Ioan PNL DA
10. Balint Liviu-Ioan PMP DA
11. Bălănescu Alexandru PSD DA
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Benga Tudor - Vlad USR DA
15. Bica Dănuț PNL DA
16. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
17. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
18. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bodea Marius PNL DA
21. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Bontea Vlad PSD DA
24. Borza Remus-Adrian ALDE DA
25. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
26. Bran Ioana PSD DA
27. Budăi Marius-Constantin PSD DA
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Bulai Iulian USR DA
30. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
31. Burciu Cristina PSD DA
32. Calista Mara-Daniela PNL DA
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Căciulă Aurel PSD DA
35. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
36. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
37. Cherecheș Viorica PNL DA
38. Chichirău Cosette-Paula USR DA
39. Chiriac Viorel PSD DA
40. Chiriță Dumitru PSD DA
41. Ciocan Dan PSD DA
42. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
44. Ciuhodaru Tudor PSD DA
45. Cîtea Vasile PSD DA
46. Cobuz Maricela PSD DA
47. Codreanu Constantin PMP Abținere
48. Cosma Andreea PSD DA
49. Cosma Lavinia-Corina USR DA
50. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
51. Csép Éva-Andrea UDMR DA
52. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
53. Csoma Botond UDMR DA
54. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
55. Cupșa Ioan PNL DA
56. Dehelean Silviu USR DA
57. Dinu Cristina-Elena PSD DA
58. Dobre Mircea-Titus PSD DA
59. Dobre Victor Paul PNL DA
60. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
61. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
62. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
63. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
64. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
65. Drulă Cătălin USR DA
66. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
67. Dunava Costel Neculai PSD DA
68. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
69. Erdei Dolóczki István UDMR DA
70. Farago Petru UDMR DA
71. Floroiu Ionel PSD DA
72. Furic Iarco Minoritati DA
73. Furtună Mirela PSD DA
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
75. Gavrilă Camelia PSD DA
76. Găină Mihăiță PSD DA
77. Georgescu Nicolae PSD DA
78. Ghilea Găvrilă PNL DA
79. Giugea Nicolae PNL DA
80. Gudu Vasile PNL DA
81. Halici Nicușor PSD DA
82. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
83. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
84. Huncă Mihaela PSD DA
85. Iancu Marius-Ionel PSD DA
86. Iftimie Neculai PSD DA
87. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
88. Intotero Natalia-Elena PSD DA
89. Ion Stelian-Cristian USR DA
90. Iordache Florin PSD DA
91. Itu Cornel PSD DA
92. Jivan Luminița-Maria PSD DA
93. Kelemen Hunor UDMR DA
94. Korodi Attila UDMR DA
95. Lazăr Sorin PSD DA
96. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
97. Longher Victoria Minoritati DA
98. Lovin Dumitru ALDE DA
99. Lungu Tudorița PNL DA
100. Lupașcu Costel PSD DA
101. Macovei Silviu Nicu PSD DA
102. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
103. Manole Petre-Florin PSD DA
104. Mareș Mara PNL DA
105. Marica Petru-Sorin PSD DA
106. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
107. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
108. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
109. Mihalescul Dumitru PNL DA
110. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
111. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
112. Mocioalcă Ion PSD DA
113. Mohaci Mihai PSD DA
114. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
115. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
116. Movilă Petru PMP Abținere
117. Munteanu Ioan PSD DA
118. Mușoiu Ștefan PSD DA
119. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
120. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
121. Neață Eugen PSD DA
122. Nicolae Andrei PSD DA
123. Nistor Laurențiu PSD DA
124. Niță Nicu PSD DA
125. Nosa Iuliu PSD DA
126. Olteanu Daniel PNL DA
127. Oprea Dumitru PNL DA
128. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
129. Oteșanu Daniela PSD DA
130. Pană Adriana-Doina PSD DA
131. Paraschiv Rodica PSD DA
132. Pașcan Emil-Marius PMP DA
133. Pau Radu - Adrian PSD -
134. Păle Dănuț PSD DA
135. Petrea Gabriel PSD DA
136. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
137. Petric Octavian PSD DA
138. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
139. Pop Andrei PSD DA
140. Popa Florin PSD DA
141. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
142. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
143. Preda Cezar-Florin PNL DA
144. Presură Alexandra PSD DA
145. Prună Cristina-Mădălina USR DA
146. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
147. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
148. Rădulescu Alexandru PSD DA
149. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
150. Răduț Violeta PSD DA
151. Roman Ioan Sorin PSD DA
152. Romanescu Cristinel PNL DA
153. Roșca Lucreția PSD DA
154. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
155. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
156. Sefer Cristian-George PMP Abținere
157. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
158. Seres Dénes UDMR DA
159. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
160. Simion Lucian-Eduard PSD DA
161. Simionca Ionuț PMP Abținere
162. Simonis Alfred - Robert PSD DA
163. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
164. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
165. Solomon Adrian PSD DA
166. Spânu Ion PSD DA
167. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
168. Stativă Irinel Ioan PSD DA
169. Stănescu Alexandru PSD DA
170. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
171. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
172. Șarapatin Elvira PSD DA
173. Șimon Gheorghe PSD DA
174. Șotcan Theodora PSD DA
175. Șova Lucian PSD DA
176. Ștefan Corneliu PSD DA
177. Ștefan Ion PNL NU
178. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
179. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
180. Terea Ioan PSD DA
181. Tîlvăr Angel PSD DA
182. Todor Adrian PSD DA
183. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
184. Toma Ilie PSD DA
185. Tomac Eugen PMP Abținere
186. Tripa Florin-Dan PSD DA
187. Tudor Beatrice PSD DA
188. Tudose Mihai PSD DA
189. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
190. Tușa Adriana Diana PSD DA
191. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
192. Varga Glad-Aurel PNL DA
193. Vasile Daniel Minoritati DA
194. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
195. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
196. Văcaru Alin Vasile PSD DA
197. Velcea Nicolae PSD DA
198. Vișan George-Gabriel PSD DA
199. Vîrză Mihăiță PSD DA
200. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
201. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
202. Vosganian Varujan ALDE DA
203. Weber Mihai PSD DA
204. Zainea Cornel USR DA
205. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
206. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 14 decembrie 2017, 17:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro