Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.06.2017 > 11:27 Versiunea pentru printare
Miercuri, 7 iunie 2017, ora 11:27

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: PLx 209/2017 -amr
PL 209/2017 cadru privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:210 125 29 17 14 6 9 10
- voturi pentru (DA):55 - 28 17 - - 9 1
- voturi împotrivă (NU):154 125 1 - 14 6 - 8
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Anton Anton ALDE NU
6. Apjok Norbert UDMR NU
7. Axinte Vasile PSD NU
8. Babuș Radu PSD NU
9. Badea Leonardo PSD NU
10. Balan Ioan PNL DA
11. Balint Liviu-Ioan PMP DA
12. Bălănescu Alexandru PSD NU
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
14. Bejinariu Eugen PSD NU
15. Benga Tudor - Vlad USR DA
16. Bica Dănuț PNL DA
17. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
18. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
20. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
21. Bodea Marius PNL DA
22. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
24. Bontea Vlad PSD NU
25. Borza Remus-Adrian ALDE NU
26. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
27. Bran Ioana PSD NU
28. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
29. Budăi Marius-Constantin PSD NU
30. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
31. Bulai Iulian USR DA
32. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
33. Burciu Cristina PSD NU
34. Calista Mara-Daniela PNL DA
35. Calotă Florică Ică ALDE NU
36. Căciulă Aurel PSD NU
37. Călin Ion PSD NU
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
39. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
40. Cherecheș Florica PNL DA
41. Cherecheș Viorica PNL DA
42. Chichirău Cosette-Paula USR DA
43. Chiriac Viorel PSD NU
44. Chiriță Dumitru PSD NU
45. Ciocan Dan PSD NU
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
48. Cîtea Vasile PSD NU
49. Cobuz Maricela PSD NU
50. Cocoș Vasile PSD NU
51. Codreanu Constantin PMP DA
52. Cosma Andreea PSD NU
53. Cosma Lavinia-Corina USR DA
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
55. Csép Éva-Andrea UDMR NU
56. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
57. Csoma Botond UDMR NU
58. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
59. Cupșa Ioan PNL NU
60. Dehelean Silviu USR DA
61. Dinu Cristina-Elena PSD NU
62. Dobre Mircea-Titus PSD NU
63. Dobre Victor Paul PNL DA
64. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
65. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
66. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
67. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
68. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
69. Drulă Cătălin USR DA
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
71. Dunava Costel Neculai PSD NU
72. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
73. Erdei Dolóczki István UDMR NU
74. Farago Petru UDMR NU
75. Floroiu Ionel PSD NU
76. Furic Iarco Minoritati NU
77. Furtună Mirela PSD NU
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
79. Gavrilă Camelia PSD NU
80. Găină Mihăiță PSD NU
81. Georgescu Nicolae PSD NU
82. Giugea Nicolae PNL DA
83. Gudu Vasile PNL DA
84. Halici Nicușor PSD NU
85. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
86. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
87. Huncă Mihaela PSD NU
88. Iancu Marius-Ionel PSD NU
89. Iftimie Neculai PSD NU
90. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
91. Intotero Natalia-Elena PSD NU
92. Ion Stelian-Cristian USR DA
93. Ioniță Antoneta PNL DA
94. Iordache Florin PSD NU
95. Itu Cornel PSD NU
96. Jivan Luminița-Maria PSD NU
97. Kelemen Hunor UDMR NU
98. Korodi Attila UDMR NU
99. Lazăr Sorin PSD NU
100. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
101. Longher Victoria Minoritati NU
102. Lovin Dumitru ALDE NU
103. Lungu Tudorița PNL DA
104. Lupașcu Costel PSD NU
105. Macovei Silviu Nicu PSD NU
106. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
107. Manole Petre-Florin PSD NU
108. Mareș Mara PNL DA
109. Marica Petru-Sorin PSD NU
110. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
111. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
112. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
113. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
114. Mihalescul Dumitru PNL DA
115. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
116. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
117. Mocioalcă Ion PSD NU
118. Mohaci Mihai PSD NU
119. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
120. Movilă Petru PMP DA
121. Munteanu Ioan PSD NU
122. Mușoiu Ștefan PSD NU
123. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
124. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
125. Neață Eugen PSD NU
126. Nicoară Romeo Florin PNL DA
127. Nicolae Andrei PSD NU
128. Nistor Laurențiu PSD NU
129. Niță Nicu PSD NU
130. Nosa Iuliu PSD NU
131. Olteanu Daniel PNL DA
132. Oprea Dumitru PNL DA
133. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
134. Oteșanu Daniela PSD NU
135. Pambuccian Varujan Minoritati NU
136. Paraschiv Rodica PSD NU
137. Pașcan Emil-Marius PMP DA
138. Pau Radu - Adrian PSD NU
139. Păle Dănuț PSD NU
140. Petrea Gabriel PSD NU
141. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
142. Petric Octavian PSD NU
143. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
144. Pop Andrei PSD NU
145. Popa Florin PSD NU
146. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
147. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
148. Preda Cezar-Florin PNL DA
149. Presură Alexandra PSD NU
150. Prună Cristina-Mădălina USR DA
151. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
152. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
153. Rădulescu Alexandru PSD NU
154. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
155. Răduț Violeta PSD NU
156. Roman Ioan Sorin PSD NU
157. Romanescu Cristinel PNL DA
158. Roșca Lucreția PSD NU
159. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
160. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
161. Sefer Cristian-George PMP DA
162. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
163. Seres Dénes UDMR NU
164. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
165. Simion Lucian-Eduard PSD NU
166. Simionca Ionuț PMP DA
167. Simonis Alfred - Robert PSD NU
168. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD NU
169. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
170. Spânu Ion PSD NU
171. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
172. Stancu Florinel PSD NU
173. Stativă Irinel Ioan PSD NU
174. Stănescu Alexandru PSD NU
175. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
176. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
177. Șarapatin Elvira PSD NU
178. Șimon Gheorghe PSD NU
179. Șotcan Theodora PSD NU
180. Șova Lucian PSD NU
181. Ștefan Corneliu PSD NU
182. Ștefan Ion PNL DA
183. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
184. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
185. Terea Ioan PSD NU
186. Tîlvăr Angel PSD NU
187. Todor Adrian PSD NU
188. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
189. Toma Ilie PSD NU
190. Tomac Eugen PMP DA
191. Tripa Florin-Dan PSD NU
192. Tudor Beatrice PSD NU
193. Tudose Mihai PSD NU
194. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
195. Tușa Adriana Diana PSD NU
196. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
197. Varga Glad-Aurel PNL DA
198. Vasile Daniel Minoritati NU
199. Vasilică Radu Costin PSD NU
200. Vass Levente UDMR NU
201. Văcaru Alin Vasile PSD NU
202. Velcea Nicolae PSD NU
203. Vișan George-Gabriel PSD NU
204. Vîrză Mihăiță PSD NU
205. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
206. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
207. Vosganian Varujan ALDE NU
208. Weber Mihai PSD NU
209. Zainea Cornel USR DA
210. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 22 octombrie 2017, 23:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro