Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.06.2017 > 11:29 Versiunea pentru printare
Miercuri, 7 iunie 2017, ora 11:29

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: PLx 209/2017 -amr
PL 209/2017 cadru privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:216 - 130 29 18 15 5 9 10
- voturi pentru (DA):34 - - 29 - - - 5 -
- voturi împotrivă (NU):159 - 130 - - 15 5 - 9
- abțineri:23 - - - 18 - - 4 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Apjok Norbert UDMR NU
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Babuș Radu PSD NU
8. Badea Leonardo PSD NU
9. Balan Ioan PNL DA
10. Balint Liviu-Ioan PMP DA
11. Bălănescu Alexandru PSD NU
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
13. Bejinariu Eugen PSD NU
14. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
15. Benkő Erika UDMR NU
16. Bica Dănuț PNL DA
17. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
18. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
20. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
21. Bodea Marius PNL DA
22. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
24. Bontea Vlad PSD NU
25. Borza Remus-Adrian ALDE NU
26. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
27. Bran Ioana PSD NU
28. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
29. Budăi Marius-Constantin PSD NU
30. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
31. Bulai Iulian USR Abținere
32. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
33. Burciu Cristina PSD NU
34. Calista Mara-Daniela PNL DA
35. Calotă Florică Ică ALDE NU
36. Căciulă Aurel PSD NU
37. Călin Ion PSD NU
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
39. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
40. Cherecheș Florica PNL DA
41. Cherecheș Viorica PNL DA
42. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
43. Chiriac Viorel PSD NU
44. Chiriță Dumitru PSD NU
45. Ciocan Dan PSD NU
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
48. Cîtea Vasile PSD NU
49. Cobuz Maricela PSD NU
50. Cocoș Vasile PSD NU
51. Codreanu Constantin PMP DA
52. Cosma Andreea PSD NU
53. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
55. Csép Éva-Andrea UDMR NU
56. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
57. Csoma Botond UDMR NU
58. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
59. Dehelean Silviu USR Abținere
60. Dinu Cristina-Elena PSD NU
61. Dîrzu Ioan PSD NU
62. Dobre Mircea-Titus PSD NU
63. Dobre Victor Paul PNL DA
64. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
65. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
66. Dobrovie Matei-Adrian USR Abținere
67. Dohotaru Adrian-Octavian USR Abținere
68. Dragnea Nicolae-Liviu PSD NU
69. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
70. Drulă Cătălin USR Abținere
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
72. Dunava Costel Neculai PSD NU
73. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
74. Erdei Dolóczki István UDMR NU
75. Farago Petru UDMR NU
76. Floroiu Ionel PSD NU
77. Furic Iarco Minoritati NU
78. Furtună Mirela PSD NU
79. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
80. Gavrilă Camelia PSD NU
81. Găină Mihăiță PSD NU
82. Georgescu Nicolae PSD NU
83. Giugea Nicolae PNL DA
84. Gudu Vasile PNL DA
85. Halici Nicușor PSD NU
86. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
87. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
88. Huncă Mihaela PSD NU
89. Iancu Marius-Ionel PSD NU
90. Iftimie Neculai PSD NU
91. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
92. Intotero Natalia-Elena PSD NU
93. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
94. Ioniță Antoneta PNL DA
95. Iordache Florin PSD NU
96. Itu Cornel PSD NU
97. Jivan Luminița-Maria PSD NU
98. Kelemen Hunor UDMR NU
99. Korodi Attila UDMR NU
100. Lazăr Sorin PSD NU
101. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
102. Longher Victoria Minoritati NU
103. Lovin Dumitru ALDE NU
104. Lungu Tudorița PNL DA
105. Lupașcu Costel PSD NU
106. Lupescu Dumitru USR Abținere
107. Macovei Silviu Nicu PSD NU
108. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
109. Manole Petre-Florin PSD NU
110. Mareș Mara PNL DA
111. Marica Petru-Sorin PSD NU
112. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
113. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
114. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
115. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
116. Mihalescul Dumitru PNL DA
117. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
118. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
119. Mocioalcă Ion PSD NU
120. Mohaci Mihai PSD NU
121. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
122. Movilă Petru PMP DA
123. Munteanu Ioan PSD NU
124. Mușoiu Ștefan PSD NU
125. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
126. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
127. Neață Eugen PSD NU
128. Nicoară Romeo Florin PNL DA
129. Nicolae Andrei PSD NU
130. Nistor Laurențiu PSD NU
131. Niță Nicu PSD NU
132. Nosa Iuliu PSD NU
133. Olteanu Daniel PNL DA
134. Oprea Dumitru PNL DA
135. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
136. Oteșanu Daniela PSD NU
137. Pambuccian Varujan Minoritati NU
138. Paraschiv Rodica PSD NU
139. Pașcan Emil-Marius PMP DA
140. Pau Radu - Adrian PSD NU
141. Păle Dănuț PSD NU
142. Petrea Gabriel PSD NU
143. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
144. Petric Octavian PSD NU
145. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
146. Pop Andrei PSD NU
147. Popa Florin PSD NU
148. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
149. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
150. Preda Cezar-Florin PNL DA
151. Presură Alexandra PSD NU
152. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
153. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
154. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
155. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
156. Rădulescu Alexandru PSD NU
157. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
158. Răduț Violeta PSD NU
159. Roman Ioan Sorin PSD NU
160. Romanescu Cristinel PNL DA
161. Roșca Lucreția PSD NU
162. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
163. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
164. Sefer Cristian-George PMP Abținere
165. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
166. Seres Dénes UDMR NU
167. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
168. Simion Lucian-Eduard PSD NU
169. Simionca Ionuț PMP Abținere
170. Simonis Alfred - Robert PSD NU
171. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD NU
172. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
173. Solomon Adrian PSD NU
174. Spânu Ion PSD NU
175. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
176. Stancu Florinel PSD NU
177. Stativă Irinel Ioan PSD NU
178. Stănescu Alexandru PSD NU
179. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
180. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
181. Șarapatin Elvira PSD NU
182. Șimon Gheorghe PSD NU
183. Șotcan Theodora PSD NU
184. Șova Lucian PSD NU
185. Ștefan Corneliu PSD NU
186. Ștefan Ion PNL DA
187. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
188. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
189. Terea Ioan PSD NU
190. Tîlvăr Angel PSD NU
191. Todor Adrian PSD NU
192. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
193. Toma Ilie PSD NU
194. Tomac Eugen PMP Abținere
195. Tripa Florin-Dan PSD NU
196. Tudor Beatrice PSD NU
197. Tudose Mihai PSD NU
198. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
199. Tușa Adriana Diana PSD NU
200. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
201. Varga Glad-Aurel PNL DA
202. Vasile Daniel Minoritati NU
203. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
204. Vasilică Radu Costin PSD NU
205. Vass Levente UDMR NU
206. Văcaru Alin Vasile PSD NU
207. Velcea Nicolae PSD NU
208. Vișan George-Gabriel PSD NU
209. Vîrză Mihăiță PSD NU
210. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
211. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
212. Vosganian Varujan ALDE NU
213. Weber Mihai PSD NU
214. Zainea Cornel USR Abținere
215. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
216. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 11 decembrie 2017, 13:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro