Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.06.2017 > 11:30 Versiunea pentru printare
Miercuri, 7 iunie 2017, ora 11:30

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: PLx 209/2017 -amr
PL 209/2017 cadru privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:214 - 128 30 17 15 6 8 10
- voturi pentru (DA):56 - - 30 17 - - 8 1
- voturi împotrivă (NU):157 - 128 - - 14 6 - 9
- abțineri:1 - - - - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Anton Anton ALDE NU
6. Apjok Norbert UDMR NU
7. Babuș Radu PSD NU
8. Badea Leonardo PSD NU
9. Balan Ioan PNL DA
10. Balint Liviu-Ioan PMP DA
11. Bălănescu Alexandru PSD NU
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
13. Bejinariu Eugen PSD NU
14. Benga Tudor - Vlad USR DA
15. Benkő Erika UDMR NU
16. Bica Dănuț PNL DA
17. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
18. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
20. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
21. Bodea Marius PNL DA
22. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
24. Bontea Vlad PSD NU
25. Borza Remus-Adrian ALDE NU
26. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
27. Bran Ioana PSD NU
28. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
29. Budăi Marius-Constantin PSD NU
30. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
31. Bulai Iulian USR DA
32. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
33. Burciu Cristina PSD NU
34. Calista Mara-Daniela PNL DA
35. Calotă Florică Ică ALDE NU
36. Căciulă Aurel PSD NU
37. Călin Ion PSD NU
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
39. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
40. Cherecheș Viorica PNL DA
41. Chichirău Cosette-Paula USR DA
42. Chiriac Viorel PSD NU
43. Chiriță Dumitru PSD NU
44. Ciocan Dan PSD NU
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
47. Cîtea Vasile PSD NU
48. Cobuz Maricela PSD NU
49. Cocoș Vasile PSD NU
50. Codreanu Constantin PMP DA
51. Cosma Andreea PSD NU
52. Cosma Lavinia-Corina USR DA
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
54. Csép Éva-Andrea UDMR NU
55. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
56. Csoma Botond UDMR NU
57. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
58. Cupșa Ioan PNL DA
59. Dehelean Silviu USR DA
60. Dinu Cristina-Elena PSD NU
61. Dîrzu Ioan PSD NU
62. Dobre Mircea-Titus PSD NU
63. Dobre Victor Paul PNL DA
64. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
65. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
66. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
67. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
68. Dragnea Nicolae-Liviu PSD NU
69. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
70. Drulă Cătălin USR DA
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
72. Dunava Costel Neculai PSD NU
73. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
74. Erdei Dolóczki István UDMR NU
75. Floroiu Ionel PSD NU
76. Furic Iarco Minoritati NU
77. Furtună Mirela PSD NU
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
79. Gavrilă Camelia PSD NU
80. Găină Mihăiță PSD NU
81. Georgescu Nicolae PSD NU
82. Giugea Nicolae PNL DA
83. Gudu Vasile PNL DA
84. Halici Nicușor PSD NU
85. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
86. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
87. Huncă Mihaela PSD NU
88. Iancu Marius-Ionel PSD NU
89. Iftimie Neculai PSD NU
90. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
91. Intotero Natalia-Elena PSD NU
92. Ion Stelian-Cristian USR DA
93. Ioniță Antoneta PNL DA
94. Iordache Florin PSD NU
95. Itu Cornel PSD NU
96. Jivan Luminița-Maria PSD NU
97. Kelemen Hunor UDMR NU
98. Korodi Attila UDMR NU
99. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
100. Lazăr Sorin PSD NU
101. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
102. Longher Victoria Minoritati NU
103. Lovin Dumitru ALDE NU
104. Lungu Tudorița PNL DA
105. Lupașcu Costel PSD NU
106. Lupescu Dumitru USR DA
107. Macovei Silviu Nicu PSD NU
108. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
109. Manole Petre-Florin PSD NU
110. Mareș Mara PNL DA
111. Marica Petru-Sorin PSD NU
112. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
113. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
114. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
115. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
116. Mihalescul Dumitru PNL DA
117. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
118. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
119. Mocioalcă Ion PSD NU
120. Mohaci Mihai PSD NU
121. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
122. Munteanu Ioan PSD NU
123. Mușoiu Ștefan PSD NU
124. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
125. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
126. Neață Eugen PSD NU
127. Nicoară Romeo Florin PNL DA
128. Nicolae Andrei PSD NU
129. Nistor Laurențiu PSD NU
130. Niță Nicu PSD NU
131. Nosa Iuliu PSD NU
132. Olteanu Daniel PNL DA
133. Oprea Dumitru PNL DA
134. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
135. Oteșanu Daniela PSD NU
136. Pambuccian Varujan Minoritati NU
137. Paraschiv Rodica PSD NU
138. Pașcan Emil-Marius PMP DA
139. Pau Radu - Adrian PSD NU
140. Păle Dănuț PSD NU
141. Petrea Gabriel PSD NU
142. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
143. Petric Octavian PSD NU
144. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
145. Pop Andrei PSD NU
146. Popa Florin PSD NU
147. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
148. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
149. Preda Cezar-Florin PNL DA
150. Presură Alexandra PSD NU
151. Prună Cristina-Mădălina USR DA
152. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
153. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
154. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
155. Rădulescu Alexandru PSD NU
156. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
157. Răduț Violeta PSD NU
158. Roman Ioan Sorin PSD NU
159. Romanescu Cristinel PNL DA
160. Roșca Lucreția PSD NU
161. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
162. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
163. Sefer Cristian-George PMP DA
164. Seres Dénes UDMR NU
165. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
166. Simion Lucian-Eduard PSD NU
167. Simionca Ionuț PMP DA
168. Simonis Alfred - Robert PSD NU
169. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD NU
170. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
171. Solomon Adrian PSD NU
172. Spânu Ion PSD NU
173. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
174. Stancu Florinel PSD NU
175. Stativă Irinel Ioan PSD NU
176. Stănescu Alexandru PSD NU
177. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
178. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
179. Șarapatin Elvira PSD NU
180. Șimon Gheorghe PSD NU
181. Șișcu George PNL DA
182. Șotcan Theodora PSD NU
183. Șova Lucian PSD NU
184. Ștefan Corneliu PSD NU
185. Ștefan Ion PNL DA
186. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
187. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
188. Terea Ioan PSD NU
189. Tîlvăr Angel PSD NU
190. Todor Adrian PSD NU
191. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
192. Toma Ilie PSD NU
193. Tomac Eugen PMP DA
194. Tripa Florin-Dan PSD NU
195. Tudor Beatrice PSD NU
196. Tudose Mihai PSD NU
197. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
198. Tușa Adriana Diana PSD NU
199. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
200. Varga Glad-Aurel PNL DA
201. Vasile Daniel Minoritati NU
202. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
203. Vasilică Radu Costin PSD NU
204. Vass Levente UDMR Abținere
205. Văcaru Alin Vasile PSD NU
206. Velcea Nicolae PSD NU
207. Vișan George-Gabriel PSD NU
208. Vîrză Mihăiță PSD NU
209. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
210. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
211. Vosganian Varujan ALDE NU
212. Weber Mihai PSD NU
213. Zainea Cornel USR DA
214. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 16 decembrie 2017, 9:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro