Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.06.2017 > 12:10 Versiunea pentru printare
Miercuri, 7 iunie 2017, ora 12:10

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 452/2015 pentru modificarea alin.(1) al art.3 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.9/2013 privind timbrul de mediu pentru autovehicule
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:267 141 46 23 17 13 11 14 2
- voturi pentru (DA):267 141 46 23 17 13 11 14 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Badea Leonardo PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan PMP DA
14. Banias Mircea Marius - DA
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR DA
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL DA
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
34. Borza Remus-Adrian ALDE DA
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bran Ioana PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR DA
42. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
43. Burciu Cristina PSD DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Calotă Florică Ică ALDE DA
46. Căciulă Aurel PSD DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Cherecheș Viorica PNL DA
53. Chichirău Cosette-Paula USR DA
54. Chiriac Viorel PSD DA
55. Chiriță Dumitru PSD DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciuhodaru Tudor PSD DA
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Cobuz Maricela PSD DA
62. Cocoș Vasile PSD DA
63. Codreanu Constantin PMP DA
64. Cosma Andreea PSD DA
65. Cosma Lavinia-Corina USR DA
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
67. Cristache Cătălin PMP DA
68. Csép Éva-Andrea UDMR DA
69. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
70. Csoma Botond UDMR DA
71. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
72. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Dan Nicușor Daniel USR DA
75. Dehelean Silviu USR DA
76. Dinu Cristina-Elena PSD DA
77. Dîrzu Ioan PSD DA
78. Dobre Mircea-Titus PSD DA
79. Dobre Victor Paul PNL DA
80. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
81. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
82. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
83. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
84. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
86. Drulă Cătălin USR DA
87. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
88. Dunava Costel Neculai PSD DA
89. Durbacă Eugen - DA
90. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
91. Erdei Dolóczki István UDMR DA
92. Farago Petru UDMR DA
93. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
94. Florea Damian ALDE DA
95. Florea Oana-Consuela PSD DA
96. Floroiu Ionel PSD DA
97. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
98. Furic Iarco Minoritati DA
99. Furtună Mirela PSD DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
101. Gavrilă Camelia PSD DA
102. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
103. Găină Mihăiță PSD DA
104. Georgescu Nicolae PSD DA
105. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
106. Gheorghiu Bogdan PNL DA
107. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
108. Ghilea Găvrilă PNL DA
109. Giugea Nicolae PNL DA
110. Gudu Vasile PNL DA
111. Halici Nicușor PSD DA
112. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
113. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
114. Huncă Mihaela PSD DA
115. Iancu Iulian PSD DA
116. Iancu Marius-Ionel PSD DA
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Iftimie Neculai PSD DA
119. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
120. Intotero Natalia-Elena PSD DA
121. Ion Stelian-Cristian USR DA
122. Ionescu George PNL DA
123. Ioniță Antoneta PNL DA
124. Iordache Florin PSD DA
125. Itu Cornel PSD DA
126. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
127. Jivan Luminița-Maria PSD DA
128. Kelemen Hunor UDMR DA
129. Korodi Attila UDMR DA
130. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
131. Lazăr Sorin PSD DA
132. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
133. Longher Victoria Minoritati DA
134. Lovin Dumitru ALDE DA
135. Lungu Tudorița PNL DA
136. Lupașcu Costel PSD DA
137. Lupescu Dumitru USR DA
138. Macovei Silviu Nicu PSD DA
139. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
140. Manole Petre-Florin PSD DA
141. Mareș Mara PNL DA
142. Marica Petru-Sorin PSD DA
143. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
144. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
145. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
146. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
147. Mihalescul Dumitru PNL DA
148. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
149. Mocioalcă Ion PSD DA
150. Mohaci Mihai PSD DA
151. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
152. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
153. Movilă Petru PMP DA
154. Munteanu Ioan PSD DA
155. Mușoiu Ștefan PSD DA
156. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
157. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
158. Neagu Nicolae PNL DA
159. Neață Eugen PSD DA
160. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
161. Nicoară Romeo Florin PNL DA
162. Nicolae Andrei PSD DA
163. Nistor Laurențiu PSD DA
164. Niță Mihai ALDE DA
165. Niță Nicu PSD DA
166. Nosa Iuliu PSD DA
167. Olar Corneliu PNL DA
168. Olteanu Daniel PNL DA
169. Oprea Dumitru PNL DA
170. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
171. Oros Nechita-Adrian PNL DA
172. Oteșanu Daniela PSD DA
173. Pambuccian Varujan Minoritati DA
174. Pană Adriana-Doina PSD DA
175. Paraschiv Rodica PSD DA
176. Pașcan Emil-Marius PMP DA
177. Pau Radu - Adrian PSD DA
178. Păle Dănuț PSD DA
179. Petcu Toma-Florin ALDE DA
180. Petrea Gabriel PSD DA
181. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
182. Petric Octavian PSD DA
183. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
184. Pop Andrei PSD DA
185. Pop Georgian PSD DA
186. Popa Florin PSD DA
187. Popa Mihai Valentin PSD DA
188. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
189. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
190. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
191. Preda Cezar-Florin PNL DA
192. Presură Alexandra PSD DA
193. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
194. Prună Cristina-Mădălina USR DA
195. Radu Anișoara PSD DA
196. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
197. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
198. Rădulescu Alexandru PSD DA
199. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
200. Răduț Violeta PSD DA
201. Roman Ioan Sorin PSD DA
202. Roșca Lucreția PSD DA
203. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
204. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
205. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
206. Sefer Cristian-George PMP DA
207. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
208. Seres Dénes UDMR DA
209. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
210. Simion Lucian-Eduard PSD DA
211. Simionca Ionuț PMP DA
212. Simonis Alfred - Robert PSD DA
213. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
214. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
215. Solomon Adrian PSD DA
216. Spânu Ion PSD DA
217. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
218. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
219. Stancu Florinel PSD DA
220. Stativă Irinel Ioan PSD DA
221. Stănescu Alexandru PSD DA
222. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
223. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
224. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
225. Suciu Matei PSD DA
226. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
227. Șarapatin Elvira PSD DA
228. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
229. Șimon Gheorghe PSD DA
230. Șișcu George PNL DA
231. Șotcan Theodora PSD DA
232. Șova Lucian PSD DA
233. Șovăială Constantin PNL DA
234. Ștefan Corneliu PSD DA
235. Ștefan Ion PNL DA
236. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
237. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
238. Terea Ioan PSD DA
239. Tîlvăr Angel PSD DA
240. Todor Adrian PSD DA
241. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
242. Toma Ilie PSD DA
243. Tomac Eugen PMP DA
244. Tripa Florin-Dan PSD DA
245. Tudor Beatrice PSD DA
246. Tudose Mihai PSD DA
247. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
248. Tușa Adriana Diana PSD DA
249. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
250. Varga Glad-Aurel PNL DA
251. Vasile Daniel Minoritati DA
252. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
253. Vasilică Radu Costin PSD DA
254. Vass Levente UDMR DA
255. Văcaru Alin Vasile PSD DA
256. Velcea Nicolae PSD DA
257. Vexler Silviu Minoritati DA
258. Vișan George-Gabriel PSD DA
259. Vîrză Mihăiță PSD DA
260. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
261. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
262. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
263. Vosganian Varujan ALDE DA
264. Weber Mihai PSD DA
265. Zainea Cornel USR DA
266. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
267. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 25 septembrie 2018, 18:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro