Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.06.2017 > 12:34 Versiunea pentru printare
Miercuri, 7 iunie 2017, ora 12:34

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 167/2017 pentru modificarea Ordonanței de Urgență a Guvernului nr.33/2007 privind organizarea și funcționarea Autorității Naționale de Reglementare în Domeniul Energiei
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:262 - 140 43 23 16 13 10 14 3
- voturi pentru (DA):258 - 140 39 23 16 13 10 14 3
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:3 - - 3 - - - - - -
- nu au votat:1 - - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Badea Leonardo PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan PMP DA
14. Banias Mircea Marius - DA
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR DA
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
25. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
34. Borza Remus-Adrian ALDE DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Bran Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Iulian USR DA
41. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
42. Burciu Cristina PSD DA
43. Calista Mara-Daniela PNL DA
44. Calotă Florică Ică ALDE DA
45. Căciulă Aurel PSD DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
50. Cherecheș Florica PNL DA
51. Cherecheș Viorica PNL DA
52. Chichirău Cosette-Paula USR DA
53. Chiriac Viorel PSD DA
54. Chiriță Dumitru PSD DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciuhodaru Tudor PSD DA
59. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Cobuz Maricela PSD DA
62. Cocoș Vasile PSD DA
63. Codreanu Constantin PMP DA
64. Constantin Daniel - DA
65. Cosma Andreea PSD DA
66. Cosma Lavinia-Corina USR DA
67. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
68. Cristache Cătălin PMP DA
69. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
70. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
71. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Dan Nicușor Daniel USR DA
74. Dehelean Silviu USR DA
75. Dinu Cristina-Elena PSD DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Dobre Mircea-Titus PSD DA
78. Dobre Victor Paul PNL DA
79. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
80. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
81. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
82. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
83. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drulă Cătălin USR DA
86. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
87. Dunava Costel Neculai PSD DA
88. Durbacă Eugen - DA
89. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
90. Erdei Dolóczki István UDMR DA
91. Farago Petru UDMR DA
92. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
93. Florea Damian ALDE DA
94. Florea Oana-Consuela PSD DA
95. Floroiu Ionel PSD DA
96. Furic Iarco Minoritati DA
97. Furtună Mirela PSD DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Gavrilă Camelia PSD DA
100. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
101. Găină Mihăiță PSD DA
102. Georgescu Nicolae PSD DA
103. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
104. Gheorghiu Bogdan PNL -
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Ghilea Găvrilă PNL DA
107. Giugea Nicolae PNL DA
108. Gudu Vasile PNL DA
109. Halici Nicușor PSD DA
110. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
111. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
112. Huncă Mihaela PSD DA
113. Iancu Iulian PSD DA
114. Iancu Marius-Ionel PSD DA
115. Ibram Iusein Minoritati DA
116. Iftimie Neculai PSD DA
117. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
118. Intotero Natalia-Elena PSD DA
119. Ion Stelian-Cristian USR DA
120. Ionescu George PNL DA
121. Ioniță Antoneta PNL DA
122. Iordache Florin PSD DA
123. Itu Cornel PSD DA
124. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
125. Korodi Attila UDMR DA
126. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
127. Lazăr Sorin PSD DA
128. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
129. Longher Victoria Minoritati DA
130. Lovin Dumitru ALDE DA
131. Lungu Tudorița PNL DA
132. Lupașcu Costel PSD DA
133. Lupescu Dumitru USR DA
134. Macovei Silviu Nicu PSD DA
135. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
136. Manole Petre-Florin PSD DA
137. Mareș Mara PNL DA
138. Marica Petru-Sorin PSD DA
139. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
140. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
141. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
142. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
143. Mihalescul Dumitru PNL DA
144. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
145. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
146. Mocioalcă Ion PSD DA
147. Mohaci Mihai PSD DA
148. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
149. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
150. Munteanu Ioan PSD DA
151. Mușoiu Ștefan PSD DA
152. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
153. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
154. Neagu Nicolae PNL DA
155. Neață Eugen PSD DA
156. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
157. Nicolae Andrei PSD DA
158. Nicolicea Eugen PSD DA
159. Nistor Laurențiu PSD DA
160. Niță Mihai ALDE DA
161. Niță Nicu PSD DA
162. Nosa Iuliu PSD DA
163. Olar Corneliu PNL DA
164. Olteanu Daniel PNL DA
165. Oprea Dumitru PNL DA
166. Oros Nechita-Adrian PNL DA
167. Oteșanu Daniela PSD DA
168. Pambuccian Varujan Minoritati DA
169. Pană Adriana-Doina PSD DA
170. Paraschiv Rodica PSD DA
171. Pașcan Emil-Marius PMP DA
172. Pau Radu - Adrian PSD DA
173. Păle Dănuț PSD DA
174. Petcu Toma-Florin ALDE DA
175. Petrea Gabriel PSD DA
176. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
177. Petric Octavian PSD DA
178. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
179. Plumb Rovana PSD DA
180. Pop Andrei PSD DA
181. Pop Georgian PSD DA
182. Popa Florin PSD DA
183. Popa Mihai Valentin PSD DA
184. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
185. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
186. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
187. Presură Alexandra PSD DA
188. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
189. Prună Cristina-Mădălina USR DA
190. Radu Anișoara PSD DA
191. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
192. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
193. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
194. Rădulescu Alexandru PSD DA
195. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
196. Răduț Violeta PSD DA
197. Roman Ioan Sorin PSD DA
198. Romanescu Cristinel PNL DA
199. Roșca Lucreția PSD DA
200. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
201. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
202. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
203. Sefer Cristian-George PMP DA
204. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
205. Seres Dénes UDMR DA
206. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
207. Simion Lucian-Eduard PSD DA
208. Simionca Ionuț PMP DA
209. Simonis Alfred - Robert PSD DA
210. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
211. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
212. Solomon Adrian PSD DA
213. Spânu Ion PSD DA
214. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
215. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
216. Stancu Florinel PSD DA
217. Stativă Irinel Ioan PSD DA
218. Stănescu Alexandru PSD DA
219. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
220. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
221. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
222. Suciu Matei PSD DA
223. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
224. Szabó Ödön UDMR DA
225. Șarapatin Elvira PSD DA
226. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
227. Șimon Gheorghe PSD DA
228. Șișcu George PNL DA
229. Șotcan Theodora PSD DA
230. Șova Lucian PSD DA
231. Șovăială Constantin PNL DA
232. Ștefan Corneliu PSD DA
233. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
234. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
235. Terea Ioan PSD DA
236. Todor Adrian PSD DA
237. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
238. Toma Ilie PSD DA
239. Tomac Eugen PMP DA
240. Tripa Florin-Dan PSD DA
241. Tudor Beatrice PSD DA
242. Tudose Mihai PSD DA
243. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
244. Tușa Adriana Diana PSD DA
245. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
246. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
247. Vasile Daniel Minoritati DA
248. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
249. Vasilică Radu Costin PSD DA
250. Vass Levente UDMR DA
251. Văcaru Alin Vasile PSD DA
252. Velcea Nicolae PSD DA
253. Vexler Silviu Minoritati DA
254. Vișan George-Gabriel PSD DA
255. Vîrză Mihăiță PSD DA
256. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
257. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
258. Vosganian Varujan ALDE DA
259. Weber Mihai PSD DA
260. Zainea Cornel USR DA
261. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
262. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 decembrie 2017, 10:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro