Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2017 > 16:35 Versiunea pentru printare
Luni, 12 iunie 2017, ora 16:35

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 113/2017 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.68/2016 pentru modificarea și completarea Legii nr.211/2011 privind regimul deșeurilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:156 - 81 23 20 6 10 7 9
- voturi pentru (DA):50 - 2 22 20 - - 5 1
- voturi împotrivă (NU):102 - 79 1 - 6 10 1 5
- abțineri:3 - - - - - - - 3
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
4. Antal István-János UDMR NU
5. Anton Anton ALDE NU
6. Avram Constantin ALDE NU
7. Axinte Vasile PSD NU
8. Badea Leonardo PSD DA
9. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
10. Bejinariu Eugen PSD NU
11. Benga Tudor - Vlad USR DA
12. Bica Dănuț PNL DA
13. Bichineț Corneliu PMP NU
14. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
15. Bodea Marius PNL DA
16. Borza Remus-Adrian ALDE NU
17. Botez Mihai-Cătălin USR DA
18. Bran Ioana PSD NU
19. Budăi Marius-Constantin PSD NU
20. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
21. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
22. Burciu Cristina PSD NU
23. Calotă Florică Ică ALDE NU
24. Căciulă Aurel PSD NU
25. Călin Ion PSD NU
26. Cherecheș Viorica PNL DA
27. Chichirău Cosette-Paula USR DA
28. Chiriac Viorel PSD NU
29. Ciocan Dan PSD NU
30. Ciuhodaru Tudor PSD NU
31. Cîtea Vasile PSD NU
32. Cocoș Vasile PSD NU
33. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
34. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
35. Cupă Ion ALDE NU
36. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
37. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
38. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
39. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
40. Drulă Cătălin USR DA
41. Dunava Costel Neculai PSD NU
42. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
43. Erdei Dolóczki István UDMR NU
44. Floroiu Ionel PSD NU
45. Furtună Mirela PSD DA
46. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
47. Gavrilă Camelia PSD NU
48. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
49. Ghilea Găvrilă PNL DA
50. Giugea Nicolae PNL DA
51. Gudu Vasile PNL DA
52. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
53. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
54. Huncă Mihaela PSD NU
55. Iacomi Iulian PSD NU
56. Iancu Iulian PSD NU
57. Iancu Marius-Ionel PSD NU
58. Ignat Miron Minoritati Abținere
59. Intotero Natalia-Elena PSD NU
60. Ioniță Antoneta PNL DA
61. Itu Cornel PSD NU
62. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
63. Jivan Luminița-Maria PSD NU
64. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
65. Lazăr Sorin PSD NU
66. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
67. Longher Victoria Minoritati NU
68. Lovin Dumitru ALDE NU
69. Lungu Tudorița PNL DA
70. Lupașcu Costel PSD NU
71. Lupescu Dumitru USR DA
72. Macovei Silviu Nicu PSD NU
73. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
74. Manole Petre-Florin PSD NU
75. Marica Petru-Sorin PSD NU
76. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
77. Mînzatu Roxana PSD NU
78. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
79. Mohaci Mihai PSD NU
80. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
81. Movilă Petru PMP -
82. Munteanu Ioan PSD NU
83. Mușoiu Ștefan PSD NU
84. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
85. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
86. Neață Eugen PSD NU
87. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
88. Nicolae Andrei PSD NU
89. Nistor Laurențiu PSD NU
90. Niță Mihai ALDE NU
91. Niță Nicu PSD NU
92. Nosa Iuliu PSD NU
93. Olar Corneliu PNL DA
94. Oprea Dumitru PNL DA
95. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
96. Oteșanu Daniela PSD NU
97. Pașcan Emil-Marius PMP DA
98. Păle Dănuț PSD NU
99. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
100. Pop Andrei PSD NU
101. Pop Tudor Rareș USR DA
102. Popa Florin PSD NU
103. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
104. Presură Alexandra PSD NU
105. Prună Cristina-Mădălina USR DA
106. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
107. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
108. Răduț Violeta PSD NU
109. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
110. Roman Florin-Claudiu PNL DA
111. Romanescu Cristinel PNL DA
112. Roșca Lucreția PSD NU
113. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
114. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
115. Sefer Cristian-George PMP DA
116. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
117. Seres Dénes UDMR NU
118. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
119. Simion Lucian-Eduard PSD NU
120. Simionca Ionuț PMP DA
121. Simonis Alfred - Robert PSD NU
122. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
123. Spânu Ion PSD NU
124. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
125. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
126. Stancu Florinel PSD NU
127. Stănescu Alexandru PSD NU
128. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
129. Suciu Matei PSD NU
130. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
131. Szabó Ödön UDMR NU
132. Șimon Gheorghe PSD NU
133. Șișcu George PNL DA
134. Șotcan Theodora PSD NU
135. Ștefan Ion PNL DA
136. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
137. Terea Ioan PSD NU
138. Tîlvăr Angel PSD NU
139. Todor Adrian PSD NU
140. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
141. Toma Ilie PSD NU
142. Tripa Florin-Dan PSD NU
143. Tudor Beatrice PSD NU
144. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
145. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
146. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
147. Vasilică Radu Costin PSD NU
148. Văcaru Alin Vasile PSD NU
149. Vexler Silviu Minoritati NU
150. Vișan George-Gabriel PSD NU
151. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
152. Vlase Petru Gabriel PSD NU
153. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
154. Vosganian Varujan ALDE NU
155. Zainea Cornel USR DA
156. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 17 decembrie 2017, 15:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro