Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2017 > 16:36 Versiunea pentru printare
Luni, 12 iunie 2017, ora 16:36

Subiect vot: Amendament admis - Repetare vot - Amendament admis 9
PL 113/2017 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.68/2016 pentru modificarea și completarea Legii nr.211/2011 privind regimul deșeurilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:161 80 20 22 11 9 9 10
- voturi pentru (DA):113 79 2 - 11 7 5 9
- voturi împotrivă (NU):42 1 15 22 - 2 2 -
- abțineri:5 - 2 - - - 2 1
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Antal István-János UDMR DA
5. Anton Anton ALDE NU
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Badea Leonardo PSD DA
10. Barna Ilie Dan USR NU
11. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Benedek Zacharie UDMR DA
14. Benga Tudor - Vlad USR NU
15. Benkő Erika UDMR DA
16. Bica Dănuț PNL NU
17. Bichineț Corneliu PMP DA
18. Bodea Marius PNL -
19. Borza Remus-Adrian ALDE DA
20. Botez Mihai-Cătălin USR NU
21. Bran Ioana PSD DA
22. Budăi Marius-Constantin PSD DA
23. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
24. Bulai Iulian USR NU
25. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
26. Burciu Cristina PSD DA
27. Calotă Florică Ică ALDE DA
28. Căciulă Aurel PSD DA
29. Călin Ion PSD DA
30. Chichirău Cosette-Paula USR NU
31. Chiriac Viorel PSD DA
32. Ciocan Dan PSD DA
33. Ciuhodaru Tudor PSD NU
34. Cîtea Vasile PSD DA
35. Cocoș Vasile PSD DA
36. Codreanu Constantin PMP DA
37. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
38. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
39. Cupă Ion ALDE DA
40. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
41. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
42. Dohotaru Adrian-Octavian USR NU
43. Drulă Cătălin USR NU
44. Dunava Costel Neculai PSD DA
45. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
46. Erdei Dolóczki István UDMR DA
47. Farago Petru UDMR DA
48. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
49. Floroiu Ionel PSD DA
50. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
51. Gavrilă Camelia PSD DA
52. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
53. Giugea Nicolae PNL NU
54. Gudu Vasile PNL NU
55. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
56. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
57. Huncă Mihaela PSD DA
58. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
59. Iacomi Iulian PSD DA
60. Iancu Iulian PSD DA
61. Iancu Marius-Ionel PSD DA
62. Ignat Miron Minoritati Abținere
63. Intotero Natalia-Elena PSD DA
64. Ioniță Antoneta PNL NU
65. Itu Cornel PSD DA
66. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
67. Jivan Luminița-Maria PSD DA
68. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
69. Lazăr Sorin PSD DA
70. Longher Victoria Minoritati DA
71. Lungu Tudorița PNL NU
72. Lupașcu Costel PSD DA
73. Lupescu Dumitru USR NU
74. Macovei Silviu Nicu PSD DA
75. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
76. Manole Petre-Florin PSD DA
77. Marica Petru-Sorin PSD DA
78. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
79. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
80. Mocanu Adrian PMP DA
81. Mohaci Mihai PSD DA
82. Movilă Petru PMP NU
83. Munteanu Ioan PSD DA
84. Mușoiu Ștefan PSD DA
85. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
86. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
87. Neață Eugen PSD DA
88. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
89. Nicolae Andrei PSD DA
90. Nistor Laurențiu PSD DA
91. Niță Mihai ALDE NU
92. Niță Nicu PSD DA
93. Nosa Iuliu PSD DA
94. Olar Corneliu PNL DA
95. Oprișcan Mihai Doru PNL Abținere
96. Oteșanu Daniela PSD DA
97. Pașcan Emil-Marius PMP NU
98. Păle Dănuț PSD DA
99. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
100. Pop Andrei PSD DA
101. Pop Tudor Rareș USR NU
102. Popa Florin PSD DA
103. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
104. Presură Alexandra PSD DA
105. Prună Cristina-Mădălina USR NU
106. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
107. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
108. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
109. Răduț Violeta PSD DA
110. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
111. Roman Florin-Claudiu PNL NU
112. Romanescu Cristinel PNL NU
113. Roșca Lucreția PSD DA
114. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
115. Sefer Cristian-George PMP DA
116. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
117. Seres Dénes UDMR DA
118. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
119. Simion Lucian-Eduard PSD DA
120. Simionca Ionuț PMP DA
121. Simonis Alfred - Robert PSD DA
122. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
123. Spânu Ion PSD DA
124. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
125. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
126. Stancu Florinel PSD DA
127. Stănescu Alexandru PSD DA
128. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
129. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
130. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
131. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
132. Szabó Ödön UDMR DA
133. Șarapatin Elvira PSD DA
134. Șimon Gheorghe PSD DA
135. Șișcu George PNL NU
136. Șotcan Theodora PSD DA
137. Ștefan Ion PNL NU
138. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
139. Terea Ioan PSD DA
140. Tîlvăr Angel PSD DA
141. Todor Adrian PSD DA
142. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
143. Toma Ilie PSD DA
144. Tripa Florin-Dan PSD DA
145. Tudor Beatrice PSD DA
146. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
147. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
148. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
149. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
150. Vasilică Radu Costin PSD DA
151. Vass Levente UDMR DA
152. Văcaru Alin Vasile PSD DA
153. Vexler Silviu Minoritati DA
154. Vișan George-Gabriel PSD DA
155. Vîrză Mihăiță PSD DA
156. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
157. Vlase Petru Gabriel PSD DA
158. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
159. Vosganian Varujan ALDE DA
160. Zainea Cornel USR NU
161. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 22 octombrie 2017, 16:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro