Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2017 > 16:35 Versiunea pentru printare
Luni, 12 iunie 2017, ora 16:35

Subiect vot: Amendament admis
PL 113/2017 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.68/2016 pentru modificarea și completarea Legii nr.211/2011 privind regimul deșeurilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:166 79 25 22 11 10 8 11
- voturi pentru (DA):49 4 24 1 11 2 6 1
- voturi împotrivă (NU):113 75 - 21 - 8 - 9
- abțineri:4 - 1 - - - 2 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
4. Antal István-János UDMR DA
5. Anton Anton ALDE DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Badea Leonardo PSD NU
10. Barna Ilie Dan USR NU
11. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
12. Bejinariu Eugen PSD NU
13. Bende Sándor UDMR DA
14. Benedek Zacharie UDMR DA
15. Benga Tudor - Vlad USR NU
16. Benkő Erika UDMR DA
17. Bica Dănuț PNL DA
18. Bichineț Corneliu PMP DA
19. Bodea Marius PNL DA
20. Borza Remus-Adrian ALDE NU
21. Botez Mihai-Cătălin USR NU
22. Bran Ioana PSD DA
23. Budăi Marius-Constantin PSD NU
24. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
25. Bulai Iulian USR NU
26. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
27. Burciu Cristina PSD NU
28. Calista Mara-Daniela PNL DA
29. Calotă Florică Ică ALDE NU
30. Căciulă Aurel PSD NU
31. Călin Ion PSD NU
32. Cherecheș Viorica PNL DA
33. Chichirău Cosette-Paula USR NU
34. Chiriac Viorel PSD NU
35. Ciocan Dan PSD NU
36. Ciuhodaru Tudor PSD NU
37. Cîtea Vasile PSD NU
38. Cocoș Vasile PSD NU
39. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
40. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
41. Cupă Ion ALDE NU
42. Dobre Victor Paul PNL DA
43. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
44. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
45. Dohotaru Adrian-Octavian USR NU
46. Drulă Cătălin USR NU
47. Dunava Costel Neculai PSD NU
48. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
49. Erdei Dolóczki István UDMR DA
50. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
51. Floroiu Ionel PSD NU
52. Furtună Mirela PSD NU
53. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
54. Gavrilă Camelia PSD NU
55. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
56. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
57. Gheorghiu Bogdan PNL DA
58. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
59. Ghilea Găvrilă PNL DA
60. Giugea Nicolae PNL DA
61. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
62. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
63. Huncă Mihaela PSD NU
64. Iacomi Iulian PSD NU
65. Iancu Iulian PSD NU
66. Iancu Marius-Ionel PSD NU
67. Ignat Miron Minoritati Abținere
68. Intotero Natalia-Elena PSD NU
69. Ioniță Antoneta PNL DA
70. Itu Cornel PSD DA
71. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
72. Jivan Luminița-Maria PSD NU
73. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
74. Lazăr Sorin PSD NU
75. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
76. Longher Victoria Minoritati NU
77. Lovin Dumitru ALDE DA
78. Lungu Tudorița PNL DA
79. Lupașcu Costel PSD NU
80. Lupescu Dumitru USR NU
81. Macovei Silviu Nicu PSD NU
82. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
83. Manole Petre-Florin PSD NU
84. Marica Petru-Sorin PSD NU
85. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
86. Mînzatu Roxana PSD NU
87. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
88. Mocanu Adrian PMP DA
89. Mohaci Mihai PSD NU
90. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
91. Movilă Petru PMP DA
92. Munteanu Ioan PSD DA
93. Mușoiu Ștefan PSD NU
94. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
95. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
96. Neață Eugen PSD NU
97. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
98. Nicolae Andrei PSD NU
99. Nistor Laurențiu PSD NU
100. Niță Mihai ALDE NU
101. Niță Nicu PSD NU
102. Nosa Iuliu PSD NU
103. Olar Corneliu PNL DA
104. Oprea Dumitru PNL DA
105. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
106. Oteșanu Daniela PSD NU
107. Pașcan Emil-Marius PMP DA
108. Păle Dănuț PSD NU
109. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
110. Pop Andrei PSD NU
111. Pop Tudor Rareș USR NU
112. Popa Florin PSD NU
113. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
114. Presură Alexandra PSD NU
115. Prună Cristina-Mădălina USR NU
116. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
117. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
118. Răduț Violeta PSD NU
119. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
120. Roman Florin-Claudiu PNL DA
121. Romanescu Cristinel PNL DA
122. Roșca Lucreția PSD NU
123. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
124. Sefer Cristian-George PMP DA
125. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
126. Seres Dénes UDMR DA
127. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
128. Simion Lucian-Eduard PSD NU
129. Simionca Ionuț PMP DA
130. Simonis Alfred - Robert PSD NU
131. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
132. Spânu Ion PSD NU
133. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
134. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
135. Stancu Florinel PSD NU
136. Stănescu Alexandru PSD NU
137. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
138. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
139. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
140. Szabó Ödön UDMR DA
141. Șarapatin Elvira PSD NU
142. Șimon Gheorghe PSD NU
143. Șișcu George PNL DA
144. Șotcan Theodora PSD NU
145. Ștefan Ion PNL DA
146. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
147. Terea Ioan PSD NU
148. Todor Adrian PSD NU
149. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
150. Toma Ilie PSD NU
151. Tudor Beatrice PSD NU
152. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
153. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
154. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
155. Vasilică Radu Costin PSD NU
156. Vass Levente UDMR DA
157. Văcaru Alin Vasile PSD NU
158. Vexler Silviu Minoritati NU
159. Vișan George-Gabriel PSD NU
160. Vîrză Mihăiță PSD NU
161. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
162. Vlase Petru Gabriel PSD DA
163. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
164. Vosganian Varujan ALDE NU
165. Zainea Cornel USR NU
166. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 24 octombrie 2017, 8:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro