Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2017 > 16:37 Versiunea pentru printare
Luni, 12 iunie 2017, ora 16:37

Subiect vot: Amendament admis 40
PL 113/2017 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.68/2016 pentru modificarea și completarea Legii nr.211/2011 privind regimul deșeurilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:166 78 26 23 12 9 7 11
- voturi pentru (DA):110 75 2 - 12 8 4 9
- voturi împotrivă (NU):54 3 23 23 - 1 3 1
- abțineri:2 - 1 - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
3. Antal István-János UDMR DA
4. Anton Anton ALDE NU
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Badea Leonardo PSD DA
9. Barna Ilie Dan USR NU
10. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Bende Sándor UDMR DA
13. Benedek Zacharie UDMR DA
14. Benga Tudor - Vlad USR NU
15. Benkő Erika UDMR DA
16. Bica Dănuț PNL NU
17. Bodea Marius PNL NU
18. Borza Remus-Adrian ALDE DA
19. Botez Mihai-Cătălin USR NU
20. Bran Ioana PSD DA
21. Budăi Marius-Constantin PSD DA
22. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
23. Bulai Iulian USR NU
24. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
25. Burciu Cristina PSD DA
26. Calotă Florică Ică ALDE DA
27. Căciulă Aurel PSD DA
28. Călin Ion PSD NU
29. Cherecheș Viorica PNL NU
30. Chichirău Cosette-Paula USR NU
31. Chiriac Viorel PSD DA
32. Ciocan Dan PSD DA
33. Ciuhodaru Tudor PSD NU
34. Cîtea Vasile PSD DA
35. Cocoș Vasile PSD DA
36. Codreanu Constantin PMP NU
37. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
38. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
39. Cupă Ion ALDE DA
40. Dobre Victor Paul PNL NU
41. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
42. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
43. Dohotaru Adrian-Octavian USR NU
44. Drulă Cătălin USR NU
45. Dunava Costel Neculai PSD DA
46. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
47. Erdei Dolóczki István UDMR DA
48. Farago Petru UDMR DA
49. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
50. Floroiu Ionel PSD DA
51. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
52. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
53. Gavrilă Camelia PSD DA
54. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
55. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
56. Gheorghiu Bogdan PNL NU
57. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
58. Ghilea Găvrilă PNL NU
59. Giugea Nicolae PNL NU
60. Gudu Vasile PNL NU
61. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
62. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
63. Huncă Mihaela PSD DA
64. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
65. Iacomi Iulian PSD DA
66. Iancu Iulian PSD DA
67. Iancu Marius-Ionel PSD DA
68. Ignat Miron Minoritati Abținere
69. Intotero Natalia-Elena PSD DA
70. Ioniță Antoneta PNL NU
71. Itu Cornel PSD DA
72. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
73. Jivan Luminița-Maria PSD DA
74. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
75. Lazăr Sorin PSD DA
76. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
77. Longher Victoria Minoritati DA
78. Lupașcu Costel PSD DA
79. Lupescu Dumitru USR NU
80. Macovei Silviu Nicu PSD DA
81. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
82. Manole Petre-Florin PSD DA
83. Marica Petru-Sorin PSD DA
84. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
85. Mînzatu Roxana PSD DA
86. Mocanu Adrian PMP DA
87. Mohaci Mihai PSD DA
88. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
89. Movilă Petru PMP DA
90. Munteanu Ioan PSD DA
91. Mușoiu Ștefan PSD DA
92. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
93. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
94. Neață Eugen PSD DA
95. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
96. Nicolae Andrei PSD DA
97. Nistor Laurențiu PSD DA
98. Niță Mihai ALDE DA
99. Niță Nicu PSD DA
100. Nosa Iuliu PSD DA
101. Olar Corneliu PNL NU
102. Oprea Dumitru PNL NU
103. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
104. Oteșanu Daniela PSD DA
105. Pașcan Emil-Marius PMP NU
106. Păle Dănuț PSD DA
107. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
108. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
109. Pop Andrei PSD DA
110. Pop Tudor Rareș USR NU
111. Popa Florin PSD DA
112. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
113. Presură Alexandra PSD DA
114. Prună Cristina-Mădălina USR NU
115. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
116. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
117. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
118. Răduț Violeta PSD DA
119. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
120. Roman Florin-Claudiu PNL NU
121. Romanescu Cristinel PNL NU
122. Roșca Lucreția PSD DA
123. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
124. Sefer Cristian-George PMP DA
125. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
126. Seres Dénes UDMR DA
127. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
128. Simion Lucian-Eduard PSD DA
129. Simonis Alfred - Robert PSD DA
130. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
131. Spânu Ion PSD DA
132. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
133. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
134. Stancu Florinel PSD DA
135. Stănescu Alexandru PSD DA
136. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
137. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
138. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
139. Szabó Ödön UDMR DA
140. Șarapatin Elvira PSD DA
141. Șișcu George PNL NU
142. Ștefan Ion PNL NU
143. Terea Ioan PSD DA
144. Tîlvăr Angel PSD DA
145. Todor Adrian PSD DA
146. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
147. Toma Ilie PSD DA
148. Tripa Florin-Dan PSD DA
149. Tudor Beatrice PSD DA
150. Turcan Raluca PNL NU
151. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
152. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
153. Vasile Daniel Minoritati DA
154. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
155. Vasilică Radu Costin PSD NU
156. Vass Levente UDMR DA
157. Văcaru Alin Vasile PSD DA
158. Vexler Silviu Minoritati DA
159. Vișan George-Gabriel PSD DA
160. Vîrză Mihăiță PSD DA
161. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
162. Vlase Petru Gabriel PSD DA
163. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
164. Vosganian Varujan ALDE DA
165. Zainea Cornel USR NU
166. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 9:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro