Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2017 > 16:46 Versiunea pentru printare
Luni, 12 iunie 2017, ora 16:46

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 320/2016 pentru modificarea și completarea Legii nr.346/2006 privind organizarea și funcționarea Ministerului Apărării
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:171 - 78 30 22 12 9 10 10
- voturi pentru (DA):67 - 1 30 22 - 2 10 2
- voturi împotrivă (NU):104 - 77 - - 12 7 - 8
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
4. Anton Anton ALDE DA
5. Apjok Norbert UDMR NU
6. Avram Constantin ALDE NU
7. Axinte Vasile PSD NU
8. Badea Leonardo PSD NU
9. Balint Liviu-Ioan PMP DA
10. Barna Ilie Dan USR DA
11. Bejinariu Eugen PSD NU
12. Bende Sándor UDMR NU
13. Benedek Zacharie UDMR NU
14. Benga Tudor - Vlad USR DA
15. Benkő Erika UDMR NU
16. Bica Dănuț PNL DA
17. Bichineț Corneliu PMP DA
18. Bode Lucian Nicolae PNL DA
19. Bodea Marius PNL DA
20. Botez Mihai-Cătălin USR DA
21. Bran Ioana PSD NU
22. Budăi Marius-Constantin PSD NU
23. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
24. Bulai Iulian USR DA
25. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
26. Burciu Cristina PSD NU
27. Calista Mara-Daniela PNL DA
28. Calotă Florică Ică ALDE NU
29. Căciulă Aurel PSD NU
30. Călin Ion PSD NU
31. Cherecheș Viorica PNL DA
32. Chichirău Cosette-Paula USR DA
33. Chiriac Viorel PSD NU
34. Ciocan Dan PSD NU
35. Ciuhodaru Tudor PSD NU
36. Cîtea Vasile PSD NU
37. Cocoș Vasile PSD NU
38. Codreanu Constantin PMP DA
39. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
40. Csép Éva-Andrea UDMR NU
41. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
42. Csoma Botond UDMR NU
43. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
44. Cupă Ion ALDE NU
45. Dan Nicușor Daniel USR DA
46. Dobre Victor Paul PNL DA
47. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
48. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
49. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
50. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
51. Dunava Costel Neculai PSD NU
52. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
53. Erdei Dolóczki István UDMR NU
54. Farago Petru UDMR NU
55. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
56. Floroiu Ionel PSD NU
57. Furtună Mirela PSD DA
58. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
59. Gavrilă Camelia PSD NU
60. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
61. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
62. Gheorghiu Bogdan PNL DA
63. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
64. Ghilea Găvrilă PNL DA
65. Giugea Nicolae PNL DA
66. Gudu Vasile PNL DA
67. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
68. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
69. Huncă Mihaela PSD NU
70. Iacomi Iulian PSD NU
71. Iancu Iulian PSD NU
72. Iancu Marius-Ionel PSD NU
73. Ibram Iusein Minoritati NU
74. Intotero Natalia-Elena PSD NU
75. Ioniță Antoneta PNL DA
76. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
77. Jivan Luminița-Maria PSD NU
78. Lazăr Sorin PSD NU
79. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
80. Longher Victoria Minoritati NU
81. Lovin Dumitru ALDE DA
82. Lungu Tudorița PNL DA
83. Lupașcu Costel PSD NU
84. Lupescu Dumitru USR DA
85. Macovei Silviu Nicu PSD NU
86. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
87. Manole Petre-Florin PSD NU
88. Marica Petru-Sorin PSD NU
89. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
90. Mînzatu Roxana PSD NU
91. Mocanu Adrian PMP DA
92. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
93. Movilă Petru PMP DA
94. Munteanu Ioan PSD NU
95. Mușoiu Ștefan PSD NU
96. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
97. Neață Eugen PSD NU
98. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
99. Nicolae Andrei PSD NU
100. Nistor Laurențiu PSD NU
101. Niță Mihai ALDE NU
102. Niță Nicu PSD NU
103. Nosa Iuliu PSD NU
104. Oprea Dumitru PNL DA
105. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
106. Oros Nechita-Adrian PNL DA
107. Oteșanu Daniela PSD NU
108. Paraschiv Rodica PSD NU
109. Pașcan Emil-Marius PMP DA
110. Păle Dănuț PSD NU
111. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
112. Pop Andrei PSD NU
113. Pop Tudor Rareș USR DA
114. Popa Florin PSD NU
115. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
116. Presură Alexandra PSD NU
117. Prună Cristina-Mădălina USR DA
118. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
119. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
120. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
121. Răduț Violeta PSD NU
122. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
123. Roman Florin-Claudiu PNL DA
124. Romanescu Cristinel PNL DA
125. Roșca Lucreția PSD NU
126. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
127. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
128. Sefer Cristian-George PMP DA
129. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
130. Seres Dénes UDMR NU
131. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
132. Simionca Ionuț PMP DA
133. Simonis Alfred - Robert PSD NU
134. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
135. Spânu Ion PSD NU
136. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
137. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
138. Stancu Florinel PSD NU
139. Stănescu Alexandru PSD NU
140. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
141. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
142. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
143. Szabó Ödön UDMR NU
144. Șarapatin Elvira PSD NU
145. Șimon Gheorghe PSD NU
146. Șișcu George PNL DA
147. Șotcan Theodora PSD NU
148. Șova Lucian PSD NU
149. Ștefan Ion PNL DA
150. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
151. Tabugan Ion PMP DA
152. Terea Ioan PSD NU
153. Todor Adrian PSD NU
154. Toma Ilie PSD NU
155. Tripa Florin-Dan PSD NU
156. Tudor Beatrice PSD NU
157. Turcan Raluca PNL DA
158. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
159. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
160. Vasile Daniel Minoritati NU
161. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
162. Vasilică Radu Costin PSD NU
163. Vass Levente UDMR NU
164. Văcaru Alin Vasile PSD NU
165. Vișan George-Gabriel PSD NU
166. Vîrză Mihăiță PSD NU
167. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
168. Vlase Petru Gabriel PSD NU
169. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
170. Vosganian Varujan ALDE NU
171. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 17 decembrie 2017, 17:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro