Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.06.2017 > 10:42 Versiunea pentru printare
Marți, 13 iunie 2017, ora 10:42

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Amendament respins
PL 413/2016 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.22/1999 privind administrarea porturilor și a căilor navigabile, precum și desfășurarea activităților de transport naval în porturi și pe căi navigabile
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:138 71 25 15 8 5 5 9
- voturi pentru (DA):17 - 1 15 - - 1 -
- voturi împotrivă (NU):120 71 23 - 8 5 4 9
- abțineri:1 - 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Antal István-János UDMR NU
5. Anton Anton ALDE NU
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Bende Sándor UDMR NU
8. Benedek Zacharie UDMR NU
9. Benga Tudor - Vlad USR DA
10. Benkő Erika UDMR NU
11. Bica Dănuț PNL NU
12. Bichineț Corneliu PMP NU
13. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
14. Bodea Marius PNL NU
15. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
16. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
17. Bran Ioana PSD NU
18. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
19. Budăi Marius-Constantin PSD NU
20. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
21. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
22. Burciu Cristina PSD NU
23. Căciulă Aurel PSD NU
24. Călin Ion PSD NU
25. Cherecheș Viorica PNL NU
26. Chichirău Cosette-Paula USR DA
27. Chiriac Viorel PSD NU
28. Chiriță Dumitru PSD NU
29. Ciocan Dan PSD NU
30. Ciuhodaru Tudor PSD NU
31. Cîtea Vasile PSD NU
32. Cocoș Vasile PSD NU
33. Cosma Lavinia-Corina USR DA
34. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
35. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
36. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
37. Cupă Ion ALDE NU
38. Dehelean Silviu USR DA
39. Dobre Victor Paul PNL NU
40. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
41. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
42. Drulă Cătălin USR DA
43. Dunava Costel Neculai PSD NU
44. Erdei Dolóczki István UDMR NU
45. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
46. Florea Oana-Consuela PSD NU
47. Floroiu Ionel PSD NU
48. Furic Iarco Minoritati NU
49. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
50. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
51. Georgescu Nicolae PSD NU
52. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
53. Ghilea Găvrilă PNL DA
54. Giugea Nicolae PNL NU
55. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
56. Gudu Vasile PNL NU
57. Halici Nicușor PSD NU
58. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
59. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
60. Iancu Iulian PSD NU
61. Intotero Natalia-Elena PSD NU
62. Ion Stelian-Cristian USR DA
63. Ioniță Antoneta PNL NU
64. Itu Cornel PSD NU
65. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
66. Jivan Luminița-Maria PSD NU
67. Lazăr Sorin PSD NU
68. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
69. Longher Victoria Minoritati NU
70. Lovin Dumitru ALDE NU
71. Lungu Tudorița PNL NU
72. Lupașcu Costel PSD NU
73. Lupescu Dumitru USR DA
74. Macovei Silviu Nicu PSD NU
75. Marica Petru-Sorin PSD NU
76. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
77. Mînzatu Roxana PSD NU
78. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
79. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
80. Munteanu Ioan PSD NU
81. Mușoiu Ștefan PSD NU
82. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
83. Neață Eugen PSD NU
84. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
85. Niță Mihai ALDE NU
86. Nosa Iuliu PSD NU
87. Olar Corneliu PNL NU
88. Olteanu Daniel PNL NU
89. Oprea Dumitru PNL NU
90. Oprișcan Mihai Doru PNL Abținere
91. Oteșanu Daniela PSD NU
92. Pană Adriana-Doina PSD NU
93. Pașcan Emil-Marius PMP NU
94. Pau Radu - Adrian PSD NU
95. Păle Dănuț PSD NU
96. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
97. Pop Andrei PSD NU
98. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
99. Popescu Pavel PNL NU
100. Presură Alexandra PSD NU
101. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
102. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
103. Rădulescu Alexandru PSD NU
104. Răduț Violeta PSD NU
105. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
106. Roman Florin-Claudiu PNL NU
107. Romanescu Cristinel PNL NU
108. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
109. Simionca Ionuț PMP NU
110. Simonis Alfred - Robert PSD NU
111. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD NU
112. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
113. Spânu Ion PSD NU
114. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
115. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
116. Stancu Florinel PSD NU
117. Stănescu Alexandru PSD NU
118. Șarapatin Elvira PSD NU
119. Șotcan Theodora PSD NU
120. Șova Lucian PSD NU
121. Ștefan Corneliu PSD NU
122. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
123. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
124. Terea Ioan PSD NU
125. Todor Adrian PSD NU
126. Toma Ilie PSD NU
127. Tripa Florin-Dan PSD NU
128. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
129. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
130. Varga Vasile PNL NU
131. Vasilică Radu Costin PSD NU
132. Vass Levente UDMR NU
133. Văcaru Alin Vasile PSD NU
134. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
135. Vlase Petru Gabriel PSD NU
136. Zainea Cornel USR DA
137. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
138. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 23 octombrie 2017, 3:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro