Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.06.2017 > 10:43 Versiunea pentru printare
Marți, 13 iunie 2017, ora 10:43

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Amendament respins
PL 413/2016 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.22/1999 privind administrarea porturilor și a căilor navigabile, precum și desfășurarea activităților de transport naval în porturi și pe căi navigabile
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:148 76 26 16 10 6 4 10
- voturi pentru (DA):20 1 - 16 - 2 - 1
- voturi împotrivă (NU):125 75 25 - 10 4 2 9
- abțineri:3 - 1 - - - 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Andronache Gabriel PNL Abținere
5. Antal István-János UDMR NU
6. Anton Anton ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD NU
8. Badea Leonardo PSD NU
9. Bejinariu Eugen PSD NU
10. Bende Sándor UDMR NU
11. Benedek Zacharie UDMR NU
12. Benga Tudor - Vlad USR DA
13. Benkő Erika UDMR NU
14. Bica Dănuț PNL NU
15. Bichineț Corneliu PMP NU
16. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
17. Bodea Marius PNL NU
18. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
19. Bran Ioana PSD NU
20. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
21. Budăi Marius-Constantin PSD NU
22. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
23. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
24. Burciu Cristina PSD NU
25. Calotă Florică Ică ALDE NU
26. Căciulă Aurel PSD NU
27. Călin Ion PSD NU
28. Cherecheș Viorica PNL NU
29. Chichirău Cosette-Paula USR DA
30. Chiriac Viorel PSD NU
31. Chiriță Dumitru PSD NU
32. Ciuhodaru Tudor PSD NU
33. Cîtea Vasile PSD NU
34. Cocoș Vasile PSD NU
35. Cosma Lavinia-Corina USR DA
36. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
37. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
38. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
39. Cupă Ion ALDE NU
40. Dehelean Silviu USR DA
41. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
42. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
43. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
44. Drulă Cătălin USR DA
45. Dunava Costel Neculai PSD NU
46. Erdei Dolóczki István UDMR NU
47. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
48. Florea Oana-Consuela PSD NU
49. Floroiu Ionel PSD NU
50. Furic Iarco Minoritati NU
51. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
52. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
53. Georgescu Nicolae PSD NU
54. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
55. Ghilea Găvrilă PNL NU
56. Giugea Nicolae PNL NU
57. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
58. Gudu Vasile PNL NU
59. Halici Nicușor PSD NU
60. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
61. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
62. Iancu Iulian PSD NU
63. Intotero Natalia-Elena PSD NU
64. Ion Stelian-Cristian USR DA
65. Ioniță Antoneta PNL NU
66. Itu Cornel PSD NU
67. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
68. Jivan Luminița-Maria PSD NU
69. Korodi Attila UDMR NU
70. Lazăr Sorin PSD NU
71. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
72. Longher Victoria Minoritati NU
73. Lovin Dumitru ALDE DA
74. Lungu Tudorița PNL NU
75. Lupașcu Costel PSD NU
76. Lupescu Dumitru USR DA
77. Macovei Silviu Nicu PSD NU
78. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
79. Marica Petru-Sorin PSD NU
80. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
81. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
82. Mînzatu Roxana PSD NU
83. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
84. Mohaci Mihai PSD NU
85. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
86. Munteanu Ioan PSD NU
87. Mușoiu Ștefan PSD NU
88. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
89. Neață Eugen PSD NU
90. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
91. Niță Mihai ALDE NU
92. Nosa Iuliu PSD NU
93. Olar Corneliu PNL NU
94. Olteanu Daniel PNL NU
95. Oprea Dumitru PNL NU
96. Oprișcan Mihai Doru PNL NU
97. Oteșanu Daniela PSD NU
98. Pană Adriana-Doina PSD NU
99. Pașcan Emil-Marius PMP NU
100. Pau Radu - Adrian PSD NU
101. Păle Dănuț PSD NU
102. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
103. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
104. Pop Andrei PSD NU
105. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
106. Presură Alexandra PSD NU
107. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
108. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
109. Rădulescu Alexandru PSD NU
110. Răduț Violeta PSD NU
111. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
112. Roman Florin-Claudiu PNL NU
113. Roman Ioan Sorin PSD NU
114. Romanescu Cristinel PNL NU
115. Rotaru Alexandru PSD NU
116. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
117. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
118. Simionca Ionuț PMP Abținere
119. Simonis Alfred - Robert PSD NU
120. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD NU
121. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
122. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
123. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
124. Stancu Florinel PSD NU
125. Stănescu Alexandru PSD NU
126. Șarapatin Elvira PSD NU
127. Șotcan Theodora PSD NU
128. Șova Lucian PSD NU
129. Șovăială Constantin PNL NU
130. Ștefan Corneliu PSD NU
131. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
132. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
133. Terea Ioan PSD NU
134. Todor Adrian PSD NU
135. Toma Ilie PSD NU
136. Tripa Florin-Dan PSD NU
137. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
138. Tușa Adriana Diana PSD NU
139. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
140. Varga Vasile PNL NU
141. Vasilică Radu Costin PSD DA
142. Vass Levente UDMR NU
143. Văcaru Alin Vasile PSD NU
144. Vexler Silviu Minoritati NU
145. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
146. Vlase Petru Gabriel PSD NU
147. Zainea Cornel USR DA
148. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 18 octombrie 2017, 3:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro