Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.06.2017 > 10:45 Versiunea pentru printare
Marți, 13 iunie 2017, ora 10:45

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Amendament respins
PL 413/2016 Lege pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr. 22/1999 privind administrarea porturilor și a căilor navigabile, utilizarea infrastructurilor de transport naval aparținând domeniului public, precum și desfășurarea activităților de transport naval în porturi și pe căile navigabile interioare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:150 79 23 16 10 6 5 11
- voturi pentru (DA):23 1 1 16 1 2 1 1
- voturi împotrivă (NU):127 78 22 - 9 4 4 10
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Antal István-János UDMR NU
5. Anton Anton ALDE DA
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Badea Leonardo PSD NU
8. Bejinariu Eugen PSD NU
9. Bende Sándor UDMR NU
10. Benedek Zacharie UDMR NU
11. Benga Tudor - Vlad USR DA
12. Benkő Erika UDMR NU
13. Bica Dănuț PNL NU
14. Bichineț Corneliu PMP NU
15. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
16. Bodea Marius PNL NU
17. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
18. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
19. Bran Ioana PSD NU
20. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
21. Budăi Marius-Constantin PSD NU
22. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
23. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
24. Burciu Cristina PSD NU
25. Calotă Florică Ică ALDE NU
26. Căciulă Aurel PSD NU
27. Călin Ion PSD NU
28. Cherecheș Viorica PNL NU
29. Chichirău Cosette-Paula USR DA
30. Chiriac Viorel PSD NU
31. Chiriță Dumitru PSD NU
32. Ciocan Dan PSD NU
33. Ciuhodaru Tudor PSD NU
34. Cîtea Vasile PSD NU
35. Cocoș Vasile PSD NU
36. Cosma Lavinia-Corina USR DA
37. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
38. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
39. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
40. Cupă Ion ALDE NU
41. Dehelean Silviu USR DA
42. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
43. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
44. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
45. Drulă Cătălin USR DA
46. Dunava Costel Neculai PSD NU
47. Erdei Dolóczki István UDMR DA
48. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
49. Florea Oana-Consuela PSD NU
50. Floroiu Ionel PSD NU
51. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
52. Furic Iarco Minoritati NU
53. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
54. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
55. Georgescu Nicolae PSD NU
56. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
57. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
58. Ghilea Găvrilă PNL NU
59. Giugea Nicolae PNL NU
60. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
61. Gudu Vasile PNL NU
62. Halici Nicușor PSD NU
63. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
64. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
65. Iancu Iulian PSD NU
66. Intotero Natalia-Elena PSD NU
67. Ion Stelian-Cristian USR DA
68. Ioniță Antoneta PNL NU
69. Itu Cornel PSD NU
70. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
71. Jivan Luminița-Maria PSD NU
72. Korodi Attila UDMR NU
73. Lazăr Sorin PSD NU
74. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
75. Longher Victoria Minoritati NU
76. Lovin Dumitru ALDE DA
77. Lungu Tudorița PNL NU
78. Lupașcu Costel PSD NU
79. Lupescu Dumitru USR DA
80. Macovei Silviu Nicu PSD NU
81. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
82. Marica Petru-Sorin PSD NU
83. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
84. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
85. Mînzatu Roxana PSD NU
86. Mohaci Mihai PSD NU
87. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
88. Munteanu Ioan PSD NU
89. Mușoiu Ștefan PSD NU
90. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
91. Neață Eugen PSD NU
92. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
93. Niță Mihai ALDE NU
94. Niță Nicu PSD NU
95. Nosa Iuliu PSD NU
96. Olar Corneliu PNL NU
97. Olteanu Daniel PNL NU
98. Oprea Dumitru PNL NU
99. Oteșanu Daniela PSD NU
100. Pană Adriana-Doina PSD NU
101. Pașcan Emil-Marius PMP NU
102. Pau Radu - Adrian PSD NU
103. Păle Dănuț PSD NU
104. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
105. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
106. Pop Andrei PSD NU
107. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
108. Presură Alexandra PSD NU
109. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
110. Rădulescu Alexandru PSD NU
111. Răduț Violeta PSD NU
112. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
113. Roman Florin-Claudiu PNL NU
114. Roman Ioan Sorin PSD NU
115. Romanescu Cristinel PNL NU
116. Rotaru Alexandru PSD NU
117. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
118. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
119. Simionca Ionuț PMP NU
120. Simonis Alfred - Robert PSD NU
121. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD NU
122. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
123. Spânu Ion PSD NU
124. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
125. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
126. Stancu Florinel PSD NU
127. Stănescu Alexandru PSD NU
128. Șarapatin Elvira PSD NU
129. Șotcan Theodora PSD NU
130. Șova Lucian PSD NU
131. Șovăială Constantin PNL NU
132. Ștefan Corneliu PSD NU
133. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
134. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
135. Terea Ioan PSD NU
136. Todor Adrian PSD NU
137. Toma Ilie PSD NU
138. Tripa Florin-Dan PSD NU
139. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
140. Tușa Adriana Diana PSD NU
141. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
142. Varga Vasile PNL NU
143. Vasilică Radu Costin PSD DA
144. Vass Levente UDMR NU
145. Văcaru Alin Vasile PSD NU
146. Vexler Silviu Minoritati NU
147. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
148. Vlase Petru Gabriel PSD NU
149. Zainea Cornel USR DA
150. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 20:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro