Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.06.2017 > 12:05 Versiunea pentru printare
Marți, 13 iunie 2017, ora 12:05

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind modificarea anexei la Hotararea Camerei Deputatilor nr.125/2016 pentru aprobarea componentei nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputatilor (PH CD 53/2017)
PHC 53/2017 privind modificarea anexei la Hotărârea Camerei Deputaților nr.125/2016 pentru aprobarea componenței nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:233 - 129 37 25 7 13 9 13
- voturi pentru (DA):230 - 127 37 25 7 12 9 13
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:2 - 1 - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Andrușcă Dănuț PSD DA
4. Anton Anton ALDE DA
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Badea Leonardo PSD DA
9. Balint Liviu-Ioan PMP DA
10. Barna Ilie Dan USR DA
11. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
12. Bălănescu Alexandru PSD DA
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bende Sándor UDMR DA
16. Benga Tudor - Vlad USR DA
17. Bica Dănuț PNL DA
18. Bichineț Corneliu PMP DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
21. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PNL DA
24. Bodea Marius PNL DA
25. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bontea Vlad PSD DA
28. Borza Remus-Adrian ALDE DA
29. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR DA
31. Bran Ioana PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budăi Marius-Constantin PSD DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Bulai Iulian USR DA
37. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
38. Burciu Cristina PSD DA
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Căciulă Aurel PSD DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
45. Cherecheș Viorica PNL DA
46. Chichirău Cosette-Paula USR DA
47. Chiriac Viorel PSD DA
48. Chiriță Dumitru PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Cocoș Vasile PSD DA
54. Cosma Andreea PSD DA
55. Cosma Lavinia-Corina USR DA
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
57. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
58. Csoma Botond UDMR DA
59. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
60. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Dehelean Silviu USR DA
63. Dinu Cristina-Elena PSD DA
64. Dîrzu Ioan PSD DA
65. Dobre Mircea-Titus PSD DA
66. Dobre Victor Paul PNL DA
67. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
68. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
69. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
70. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
71. Drulă Cătălin USR DA
72. Dunava Costel Neculai PSD DA
73. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
74. Erdei Dolóczki István UDMR DA
75. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
76. Florea Damian ALDE DA
77. Florea Oana-Consuela PSD -
78. Floroiu Ionel PSD DA
79. Furic Iarco Minoritati DA
80. Furtună Mirela PSD DA
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
82. Gavrilă Camelia PSD DA
83. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
84. Găină Mihăiță PSD DA
85. Georgescu Nicolae PSD DA
86. Gheorghiu Bogdan PNL DA
87. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
88. Ghilea Găvrilă PNL DA
89. Giugea Nicolae PNL DA
90. Goga Octavian PMP DA
91. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
92. Gudu Vasile PNL DA
93. Halici Nicușor PSD DA
94. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
95. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
96. Huncă Mihaela PSD DA
97. Iancu Iulian PSD DA
98. Iancu Marius-Ionel PSD DA
99. Ibram Iusein Minoritati DA
100. Iftimie Neculai PSD DA
101. Ignat Miron Minoritati DA
102. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
103. Intotero Natalia-Elena PSD DA
104. Ionescu George PNL DA
105. Ioniță Antoneta PNL DA
106. Iordache Florin PSD DA
107. Itu Cornel PSD DA
108. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
109. Jivan Luminița-Maria PSD DA
110. Lazăr Sorin PSD DA
111. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
112. Longher Victoria Minoritati DA
113. Lovin Dumitru ALDE DA
114. Lungu Tudorița PNL DA
115. Lupașcu Costel PSD DA
116. Lupescu Dumitru USR DA
117. Macovei Silviu Nicu PSD DA
118. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
119. Manole Petre-Florin PSD DA
120. Marica Petru-Sorin PSD DA
121. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
122. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
123. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
124. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
125. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
126. Mînzatu Roxana PSD DA
127. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
128. Mohaci Mihai PSD DA
129. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
130. Munteanu Ioan PSD DA
131. Mușoiu Ștefan PSD DA
132. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
133. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
134. Neagu Nicolae PNL DA
135. Neață Eugen PSD DA
136. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
137. Nicoară Romeo Florin PNL DA
138. Nicolae Andrei PSD DA
139. Nistor Laurențiu PSD DA
140. Niță Mihai ALDE -
141. Niță Nicu PSD DA
142. Nosa Iuliu PSD DA
143. Olar Corneliu PNL DA
144. Olteanu Daniel PNL DA
145. Oprea Dumitru PNL DA
146. Oteșanu Daniela PSD DA
147. Pană Adriana-Doina PSD DA
148. Paraschiv Rodica PSD DA
149. Pașcan Emil-Marius PMP DA
150. Pau Radu - Adrian PSD DA
151. Păle Dănuț PSD DA
152. Petrea Gabriel PSD DA
153. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
154. Petric Octavian PSD DA
155. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
156. Ponta Victor-Viorel PSD DA
157. Pop Andrei PSD DA
158. Pop Tudor Rareș USR DA
159. Popa Florin PSD DA
160. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
161. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
162. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
163. Presură Alexandra PSD DA
164. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
165. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
166. Prună Cristina-Mădălina USR DA
167. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
168. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
169. Rădulescu Alexandru PSD DA
170. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
171. Răduț Violeta PSD DA
172. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
173. Roman Florin-Claudiu PNL DA
174. Roman Ioan Sorin PSD DA
175. Romanescu Cristinel PNL DA
176. Rotaru Alexandru PSD DA
177. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
178. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
179. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
180. Sefer Cristian-George PMP DA
181. Seres Dénes UDMR DA
182. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
183. Simion Lucian-Eduard PSD DA
184. Simonis Alfred - Robert PSD DA
185. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
186. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
187. Solomon Adrian PSD DA
188. Spânu Ion PSD DA
189. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
190. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
191. Stancu Florinel PSD DA
192. Stănescu Alexandru PSD DA
193. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
194. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
195. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
196. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
197. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
198. Șarapatin Elvira PSD DA
199. Șimon Gheorghe PSD DA
200. Șotcan Theodora PSD DA
201. Ștefan Corneliu PSD DA
202. Ștefan Ion PNL DA
203. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
204. Tabugan Ion PMP DA
205. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
206. Terea Ioan PSD DA
207. Tîlvăr Angel PSD DA
208. Todor Adrian PSD DA
209. Toma Ilie PSD DA
210. Tripa Florin-Dan PSD DA
211. Trușcă Constantin PSD DA
212. Turcan Raluca PNL DA
213. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
214. Tușa Adriana Diana PSD DA
215. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
216. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
217. Varga Vasile PNL DA
218. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
219. Vasilică Radu Costin PSD DA
220. Văcaru Alin Vasile PSD DA
221. Velcea Nicolae PSD DA
222. Vexler Silviu Minoritati DA
223. Vișan George-Gabriel PSD DA
224. Vîrză Mihăiță PSD DA
225. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
226. Vlase Petru Gabriel PSD DA
227. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
228. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
229. Vosganian Varujan ALDE DA
230. Weber Mihai PSD DA
231. Zainea Cornel USR DA
232. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
233. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 18 noiembrie 2017, 15:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro