Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.06.2017 > 12:07 Versiunea pentru printare
Marți, 13 iunie 2017, ora 12:07

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 356/2016 pentru modificarea Legii nr.145/2014 pentru stabilirea unor măsuri de reglementare a pieței produselor din sectorul agricol
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:252 134 42 25 12 13 11 15
- voturi pentru (DA):225 133 42 - 12 12 11 15
- voturi împotrivă (NU):25 - - 25 - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:2 1 - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Andrușcă Dănuț PSD DA
4. Antal István-János UDMR DA
5. Anton Anton ALDE DA
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Badea Leonardo PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PMP DA
11. Barna Ilie Dan USR NU
12. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benga Tudor - Vlad USR NU
18. Bica Dănuț PNL DA
19. Bichineț Corneliu PMP DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bodea Marius PNL DA
26. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bontea Vlad PSD DA
29. Borza Remus-Adrian ALDE DA
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR NU
32. Bran Ioana PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bulai Iulian USR NU
38. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
39. Burciu Cristina PSD DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Căciulă Aurel PSD DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
46. Cherecheș Florica PNL DA
47. Cherecheș Viorica PNL DA
48. Chichirău Cosette-Paula USR NU
49. Chiriac Viorel PSD DA
50. Chiriță Dumitru PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciuhodaru Tudor PSD DA
55. Cîtea Vasile PSD DA
56. Cocoș Vasile PSD DA
57. Cosma Andreea PSD DA
58. Cosma Lavinia-Corina USR NU
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
61. Csoma Botond UDMR DA
62. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
63. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Dehelean Silviu USR NU
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Dîrzu Ioan PSD DA
68. Dobre Mircea-Titus PSD DA
69. Dobre Victor Paul PNL DA
70. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
71. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
72. Dohotaru Adrian-Octavian USR NU
73. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
74. Drulă Cătălin USR NU
75. Dunava Costel Neculai PSD DA
76. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
77. Erdei Dolóczki István UDMR DA
78. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
79. Florea Damian ALDE DA
80. Florea Oana-Consuela PSD DA
81. Floroiu Ionel PSD DA
82. Furic Iarco Minoritati DA
83. Furtună Mirela PSD -
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
85. Gavrilă Camelia PSD DA
86. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
87. Găină Mihăiță PSD DA
88. Georgescu Nicolae PSD DA
89. Gheorghiu Bogdan PNL DA
90. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
91. Ghilea Găvrilă PNL DA
92. Giugea Nicolae PNL DA
93. Goga Octavian PMP DA
94. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
95. Gudu Vasile PNL DA
96. Halici Nicușor PSD DA
97. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
98. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
99. Huncă Mihaela PSD DA
100. Iancu Iulian PSD DA
101. Iancu Marius-Ionel PSD DA
102. Ibram Iusein Minoritati DA
103. Iftimie Neculai PSD DA
104. Ignat Miron Minoritati DA
105. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
106. Intotero Natalia-Elena PSD DA
107. Ionescu George PNL DA
108. Ioniță Antoneta PNL DA
109. Iordache Florin PSD DA
110. Itu Cornel PSD DA
111. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
112. Jivan Luminița-Maria PSD DA
113. Kelemen Hunor UDMR DA
114. Korodi Attila UDMR DA
115. Lazăr Sorin PSD DA
116. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
117. Longher Victoria Minoritati DA
118. Lovin Dumitru ALDE DA
119. Lungu Tudorița PNL DA
120. Lupașcu Costel PSD DA
121. Lupescu Dumitru USR NU
122. Macovei Silviu Nicu PSD DA
123. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
124. Manole Petre-Florin PSD DA
125. Marica Petru-Sorin PSD DA
126. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
127. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
128. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
129. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
130. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
131. Mînzatu Roxana PSD DA
132. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
133. Mocanu Adrian PMP DA
134. Mohaci Mihai PSD DA
135. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
136. Movilă Petru PMP DA
137. Munteanu Ioan PSD DA
138. Mușoiu Ștefan PSD DA
139. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
140. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
141. Neagu Nicolae PNL DA
142. Neață Eugen PSD DA
143. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
144. Nicoară Romeo Florin PNL DA
145. Nicolae Andrei PSD DA
146. Nistor Laurențiu PSD DA
147. Niță Mihai ALDE -
148. Niță Nicu PSD DA
149. Nosa Iuliu PSD DA
150. Olar Corneliu PNL DA
151. Olteanu Daniel PNL DA
152. Oprea Dumitru PNL DA
153. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
154. Oros Nechita-Adrian PNL DA
155. Oteșanu Daniela PSD DA
156. Pambuccian Varujan Minoritati DA
157. Pană Adriana-Doina PSD DA
158. Paraschiv Rodica PSD DA
159. Pașcan Emil-Marius PMP DA
160. Păle Dănuț PSD DA
161. Petrea Gabriel PSD DA
162. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
163. Petric Octavian PSD DA
164. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
165. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
166. Ponta Victor-Viorel PSD DA
167. Pop Andrei PSD DA
168. Pop Georgian PSD DA
169. Pop Tudor Rareș USR NU
170. Popa Florin PSD DA
171. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
172. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
173. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
174. Presură Alexandra PSD DA
175. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
176. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
177. Prună Cristina-Mădălina USR NU
178. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
179. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
180. Rădulescu Alexandru PSD DA
181. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
182. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
183. Răduț Violeta PSD DA
184. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
185. Roman Florin-Claudiu PNL DA
186. Roman Ioan Sorin PSD DA
187. Romanescu Cristinel PNL DA
188. Rotaru Alexandru PSD DA
189. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
190. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
191. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
192. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
193. Sefer Cristian-George PMP DA
194. Seres Dénes UDMR DA
195. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
196. Simion Lucian-Eduard PSD DA
197. Simonis Alfred - Robert PSD DA
198. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
199. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
200. Solomon Adrian PSD DA
201. Spânu Ion PSD DA
202. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
203. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
204. Stancu Florinel PSD DA
205. Stănescu Alexandru PSD DA
206. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
207. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
208. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
209. Suciu Matei PSD DA
210. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
211. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
212. Szabó Ödön UDMR DA
213. Șarapatin Elvira PSD DA
214. Șimon Gheorghe PSD DA
215. Șotcan Theodora PSD DA
216. Șova Lucian PSD DA
217. Ștefan Corneliu PSD DA
218. Ștefan Ion PNL DA
219. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
220. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
221. Tabugan Ion PMP DA
222. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
223. Terea Ioan PSD DA
224. Tîlvăr Angel PSD DA
225. Todor Adrian PSD DA
226. Toma Ilie PSD DA
227. Tripa Florin-Dan PSD DA
228. Trușcă Constantin PSD DA
229. Turcan Raluca PNL DA
230. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
231. Tușa Adriana Diana PSD DA
232. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
233. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
234. Varga Vasile PNL DA
235. Vasile Daniel Minoritati DA
236. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
237. Vasilică Radu Costin PSD DA
238. Vass Levente UDMR DA
239. Văcaru Alin Vasile PSD DA
240. Velcea Nicolae PSD DA
241. Vexler Silviu Minoritati DA
242. Vișan George-Gabriel PSD DA
243. Vîrză Mihăiță PSD DA
244. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
245. Vlase Petru Gabriel PSD DA
246. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
247. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
248. Vosganian Varujan ALDE DA
249. Weber Mihai PSD DA
250. Zainea Cornel USR NU
251. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
252. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 21 octombrie 2017, 19:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro