Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.06.2017 > 12:08 Versiunea pentru printare
Marți, 13 iunie 2017, ora 12:08

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 113/2017 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.68/2016 pentru modificarea și completarea Legii nr.211/2011 privind regimul deșeurilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:258 134 44 24 18 13 11 14
- voturi pentru (DA):232 134 43 - 18 12 11 14
- voturi împotrivă (NU):24 - - 24 - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - -
- nu au votat:1 - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Badea Leonardo PSD DA
13. Balint Liviu-Ioan PMP DA
14. Barna Ilie Dan USR NU
15. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
16. Bălănescu Alexandru PSD DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR NU
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
26. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL DA
30. Bodea Marius PNL DA
31. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bontea Vlad PSD DA
34. Borza Remus-Adrian ALDE DA
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR NU
37. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
38. Bran Ioana PSD DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR NU
44. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
45. Burciu Cristina PSD DA
46. Calotă Florică Ică ALDE DA
47. Căciulă Aurel PSD DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
50. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Cherecheș Viorica PNL DA
54. Chichirău Cosette-Paula USR NU
55. Chiriac Viorel PSD DA
56. Chiriță Dumitru PSD DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciuhodaru Tudor PSD DA
61. Cîtea Vasile PSD DA
62. Cocoș Vasile PSD DA
63. Cosma Andreea PSD DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
65. Csép Éva-Andrea UDMR DA
66. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
67. Csoma Botond UDMR DA
68. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
69. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
70. Cupă Ion ALDE DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Dehelean Silviu USR NU
73. Dinu Cristina-Elena PSD DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL DA
77. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
78. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
79. Dohotaru Adrian-Octavian USR NU
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
81. Drulă Cătălin USR NU
82. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
83. Erdei Dolóczki István UDMR DA
84. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
85. Florea Damian ALDE DA
86. Florea Oana-Consuela PSD DA
87. Floroiu Ionel PSD DA
88. Furic Iarco Minoritati DA
89. Furtună Mirela PSD DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
91. Gavrilă Camelia PSD DA
92. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
93. Găină Mihăiță PSD DA
94. Georgescu Nicolae PSD DA
95. Gheorghiu Bogdan PNL DA
96. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
97. Ghilea Găvrilă PNL DA
98. Giugea Nicolae PNL DA
99. Goga Octavian PMP DA
100. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
101. Gudu Vasile PNL DA
102. Halici Nicușor PSD DA
103. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
104. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
105. Huncă Mihaela PSD DA
106. Iancu Iulian PSD DA
107. Iancu Marius-Ionel PSD DA
108. Ibram Iusein Minoritati DA
109. Iftimie Neculai PSD DA
110. Ignat Miron Minoritati DA
111. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
112. Intotero Natalia-Elena PSD DA
113. Ionescu George PNL DA
114. Ioniță Antoneta PNL DA
115. Iordache Florin PSD DA
116. Itu Cornel PSD DA
117. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
118. Jivan Luminița-Maria PSD DA
119. Kelemen Hunor UDMR DA
120. Korodi Attila UDMR DA
121. Lazăr Sorin PSD DA
122. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
123. Longher Victoria Minoritati DA
124. Lovin Dumitru ALDE DA
125. Lungu Tudorița PNL DA
126. Lupașcu Costel PSD DA
127. Lupescu Dumitru USR NU
128. Macovei Silviu Nicu PSD DA
129. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
130. Manole Petre-Florin PSD DA
131. Marica Petru-Sorin PSD DA
132. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
133. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
134. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
135. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
136. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
137. Mînzatu Roxana PSD DA
138. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
139. Mocanu Adrian PMP DA
140. Mohaci Mihai PSD DA
141. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
142. Munteanu Ioan PSD DA
143. Mușoiu Ștefan PSD DA
144. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
145. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
146. Neagu Nicolae PNL DA
147. Neață Eugen PSD DA
148. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
149. Nicoară Romeo Florin PNL DA
150. Nicolae Andrei PSD DA
151. Nistor Laurențiu PSD DA
152. Niță Mihai ALDE -
153. Niță Nicu PSD DA
154. Nosa Iuliu PSD DA
155. Olar Corneliu PNL DA
156. Olteanu Daniel PNL DA
157. Oprea Dumitru PNL DA
158. Oros Nechita-Adrian PNL DA
159. Oteșanu Daniela PSD DA
160. Pambuccian Varujan Minoritati DA
161. Pană Adriana-Doina PSD DA
162. Pașcan Emil-Marius PMP DA
163. Pau Radu - Adrian PSD DA
164. Păle Dănuț PSD DA
165. Petrea Gabriel PSD DA
166. Petric Octavian PSD DA
167. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
168. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
169. Ponta Victor-Viorel PSD DA
170. Pop Andrei PSD DA
171. Pop Georgian PSD DA
172. Pop Tudor Rareș USR NU
173. Popa Florin PSD DA
174. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
175. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
176. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
177. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
178. Presură Alexandra PSD DA
179. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
180. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
181. Prună Cristina-Mădălina USR NU
182. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
183. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
184. Rădulescu Alexandru PSD DA
185. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
186. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
187. Răduț Violeta PSD DA
188. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
189. Roman Florin-Claudiu PNL DA
190. Roman Ioan Sorin PSD DA
191. Romanescu Cristinel PNL DA
192. Rotaru Alexandru PSD DA
193. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
194. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
195. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
196. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
197. Sefer Cristian-George PMP DA
198. Seres Dénes UDMR DA
199. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
200. Simion Lucian-Eduard PSD DA
201. Simionca Ionuț PMP DA
202. Simonis Alfred - Robert PSD DA
203. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
204. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
205. Solomon Adrian PSD DA
206. Spânu Ion PSD DA
207. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
208. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
209. Stancu Florinel PSD DA
210. Stativă Irinel Ioan PSD DA
211. Stănescu Alexandru PSD DA
212. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
213. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
214. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
215. Suciu Matei PSD DA
216. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
217. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
218. Szabó Ödön UDMR DA
219. Șarapatin Elvira PSD DA
220. Șimon Gheorghe PSD DA
221. Șotcan Theodora PSD DA
222. Șova Lucian PSD DA
223. Ștefan Corneliu PSD DA
224. Ștefan Ion PNL DA
225. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
226. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
227. Tabugan Ion PMP DA
228. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
229. Terea Ioan PSD DA
230. Tîlvăr Angel PSD DA
231. Todor Adrian PSD DA
232. Toma Ilie PSD DA
233. Tripa Florin-Dan PSD DA
234. Trușcă Constantin PSD DA
235. Turcan Raluca PNL DA
236. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
237. Tușa Adriana Diana PSD DA
238. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
239. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
240. Varga Vasile PNL DA
241. Vasile Daniel Minoritati DA
242. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
243. Vasilică Radu Costin PSD DA
244. Vass Levente UDMR DA
245. Văcaru Alin Vasile PSD DA
246. Velcea Nicolae PSD DA
247. Vexler Silviu Minoritati DA
248. Vișan George-Gabriel PSD DA
249. Vîrză Mihăiță PSD DA
250. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
251. Vlase Petru Gabriel PSD DA
252. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
253. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
254. Vosganian Varujan ALDE DA
255. Weber Mihai PSD DA
256. Zainea Cornel USR NU
257. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
258. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 23 octombrie 2017, 1:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro