Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.06.2017 > 12:12 Versiunea pentru printare
Marți, 13 iunie 2017, ora 12:12

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 97/2013 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.7/2013 privind instituirea impozitului asupra veniturilor suplimentare obținute ca urmare a dereglementării prețurilor din sectorul gazelor naturale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:268 133 50 24 18 14 14 14 1
- voturi pentru (DA):203 133 - 24 18 14 2 11 1
- voturi împotrivă (NU):59 - 48 - - - 11 - -
- abțineri:5 - 1 - - - 1 3 -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Badea Leonardo PSD DA
15. Balint Liviu-Ioan PMP DA
16. Banias Mircea Marius - DA
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bălănescu Alexandru PSD DA
20. Bănicioiu Nicolae PSD DA
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR DA
26. Benkő Erika UDMR DA
27. Bica Dănuț PNL NU
28. Bichineț Corneliu PMP NU
29. Birchall Ana PSD DA
30. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
31. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
32. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
33. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
34. Bode Lucian Nicolae PNL NU
35. Bodea Marius PNL NU
36. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
37. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
38. Bontea Vlad PSD DA
39. Borza Remus-Adrian ALDE DA
40. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
41. Botez Mihai-Cătălin USR DA
42. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
43. Bran Ioana PSD DA
44. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
45. Budăi Marius-Constantin PSD DA
46. Buican Cristian PNL NU
47. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
48. Bulai Iulian USR DA
49. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
50. Burciu Cristina PSD DA
51. Calotă Florică Ică ALDE DA
52. Căciulă Aurel PSD DA
53. Călin Ion PSD DA
54. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
55. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
56. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
57. Cherecheș Florica PNL NU
58. Cherecheș Viorica PNL NU
59. Chichirău Cosette-Paula USR DA
60. Chiriac Viorel PSD DA
61. Chiriță Dumitru PSD DA
62. Ciocan Dan PSD DA
63. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
64. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
65. Cîtea Vasile PSD DA
66. Cocoș Vasile PSD DA
67. Cosma Andreea PSD DA
68. Cosma Lavinia-Corina USR DA
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
70. Csép Éva-Andrea UDMR DA
71. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
72. Csoma Botond UDMR DA
73. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
74. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
75. Cupă Ion ALDE DA
76. Cupșa Ioan PNL NU
77. Dehelean Silviu USR DA
78. Dinu Cristina-Elena PSD DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobre Victor Paul PNL NU
82. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
83. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
84. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
86. Drulă Cătălin USR DA
87. Dunava Costel Neculai PSD DA
88. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
89. Erdei Dolóczki István UDMR DA
90. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
91. Florea Damian ALDE DA
92. Florea Oana-Consuela PSD DA
93. Floroiu Ionel PSD DA
94. Furic Iarco Minoritati DA
95. Furtună Mirela PSD DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
97. Gavrilă Camelia PSD DA
98. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Georgescu Nicolae PSD DA
101. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
102. Gheorghiu Bogdan PNL NU
103. Ghilea Găvrilă PNL NU
104. Giugea Nicolae PNL NU
105. Goga Octavian PMP NU
106. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
107. Halici Nicușor PSD DA
108. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
109. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
110. Huncă Mihaela PSD DA
111. Iancu Iulian PSD DA
112. Iancu Marius-Ionel PSD DA
113. Ibram Iusein Minoritati DA
114. Iftimie Neculai PSD DA
115. Ignat Miron Minoritati Abținere
116. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
117. Intotero Natalia-Elena PSD DA
118. Ionescu George PNL NU
119. Ioniță Antoneta PNL NU
120. Iordache Florin PSD DA
121. Itu Cornel PSD DA
122. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
123. Kelemen Hunor UDMR DA
124. Korodi Attila UDMR DA
125. Lazăr Sorin PSD DA
126. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
127. Longher Victoria Minoritati DA
128. Lovin Dumitru ALDE DA
129. Lungu Tudorița PNL NU
130. Lupașcu Costel PSD DA
131. Macovei Silviu Nicu PSD DA
132. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
133. Manole Petre-Florin PSD DA
134. Mareș Mara PNL NU
135. Marica Petru-Sorin PSD DA
136. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
137. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
138. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
139. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
140. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
141. Mînzatu Roxana PSD DA
142. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
143. Mocanu Adrian PMP NU
144. Mohaci Mihai PSD DA
145. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
146. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
147. Movilă Petru PMP NU
148. Munteanu Ioan PSD DA
149. Mușoiu Ștefan PSD DA
150. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
151. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
152. Neagu Nicolae PNL NU
153. Neață Eugen PSD DA
154. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
155. Nicoară Romeo Florin PNL NU
156. Nicolae Andrei PSD DA
157. Nistor Laurențiu PSD DA
158. Niță Mihai ALDE DA
159. Niță Nicu PSD DA
160. Nosa Iuliu PSD DA
161. Olar Corneliu PNL NU
162. Olteanu Daniel PNL NU
163. Oprea Dumitru PNL NU
164. Oros Nechita-Adrian PNL NU
165. Oteșanu Daniela PSD DA
166. Pană Adriana-Doina PSD DA
167. Paraschiv Rodica PSD DA
168. Pașcan Emil-Marius PMP NU
169. Pau Radu - Adrian PSD DA
170. Păle Dănuț PSD DA
171. Petrea Gabriel PSD DA
172. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
173. Petric Octavian PSD DA
174. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL NU
175. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
176. Ponta Victor-Viorel PSD DA
177. Pop Georgian PSD DA
178. Pop Tudor Rareș USR DA
179. Popa Florin PSD DA
180. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
181. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
182. Popescu Pavel PNL NU
183. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
184. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
185. Presură Alexandra PSD DA
186. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
187. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
188. Prună Cristina-Mădălina USR DA
189. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
190. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL -
191. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
192. Rădulescu Alexandru PSD DA
193. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
194. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
195. Răduț Violeta PSD DA
196. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
197. Roman Florin-Claudiu PNL NU
198. Roman Ioan Sorin PSD DA
199. Romanescu Cristinel PNL NU
200. Rotaru Alexandru PSD DA
201. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
202. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
203. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
204. Sefer Cristian-George PMP NU
205. Seres Dénes UDMR DA
206. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
207. Simion Lucian-Eduard PSD DA
208. Simionca Ionuț PMP NU
209. Simonis Alfred - Robert PSD DA
210. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
211. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
212. Solomon Adrian PSD DA
213. Spânu Ion PSD DA
214. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
215. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
216. Stancu Florinel PSD DA
217. Stativă Irinel Ioan PSD DA
218. Stănescu Alexandru PSD DA
219. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
220. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
221. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
222. Suciu Matei PSD DA
223. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
224. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
225. Szabó Ödön UDMR DA
226. Șarapatin Elvira PSD DA
227. Șimon Gheorghe PSD DA
228. Șișcu George PNL NU
229. Șotcan Theodora PSD DA
230. Șova Lucian PSD DA
231. Ștefan Corneliu PSD DA
232. Ștefan Ion PNL NU
233. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
234. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
235. Tabugan Ion PMP DA
236. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
237. Terea Ioan PSD DA
238. Tîlvăr Angel PSD DA
239. Todor Adrian PSD DA
240. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
241. Toma Ilie PSD DA
242. Tripa Florin-Dan PSD DA
243. Trușcă Constantin PSD DA
244. Turcan Raluca PNL NU
245. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
246. Tușa Adriana Diana PSD DA
247. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
248. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
249. Varga Vasile PNL NU
250. Vasile Daniel Minoritati DA
251. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
252. Vasilică Radu Costin PSD DA
253. Vass Levente UDMR DA
254. Văcaru Alin Vasile PSD DA
255. Velcea Nicolae PSD DA
256. Vexler Silviu Minoritati DA
257. Vișan George-Gabriel PSD DA
258. Vîlceanu Dan PNL NU
259. Vîrză Mihăiță PSD DA
260. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
261. Vlase Petru Gabriel PSD DA
262. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
263. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
264. Vosganian Varujan ALDE DA
265. Weber Mihai PSD DA
266. Zainea Cornel USR DA
267. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
268. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 17 octombrie 2017, 19:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro