Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.06.2017 > 12:40 Versiunea pentru printare
Marți, 13 iunie 2017, ora 12:40

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 274/2016 privind instituirea obligației elaborării, aprobării și aplicării Strategiei de dezvoltare economică și socială a României pe termen lung
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:279 - 136 52 28 18 14 14 16 1
- voturi pentru (DA):278 - 135 52 28 18 14 14 16 1
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Badea Leonardo PSD DA
16. Balint Liviu-Ioan PMP DA
17. Banias Mircea Marius - DA
18. Barna Ilie Dan USR DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
20. Bălănescu Alexandru PSD DA
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR DA
26. Benkő Erika UDMR DA
27. Bica Dănuț PNL DA
28. Bichineț Corneliu PMP DA
29. Birchall Ana PSD DA
30. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
31. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
32. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
33. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
34. Bode Lucian Nicolae PNL DA
35. Bodea Marius PNL DA
36. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
37. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
38. Bontea Vlad PSD DA
39. Borza Remus-Adrian ALDE DA
40. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
41. Botez Mihai-Cătălin USR DA
42. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
43. Bran Ioana PSD DA
44. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
45. Budăi Marius-Constantin PSD DA
46. Buican Cristian PNL DA
47. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
48. Bulai Iulian USR DA
49. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
50. Burciu Cristina PSD DA
51. Calista Mara-Daniela PNL DA
52. Calotă Florică Ică ALDE DA
53. Căciulă Aurel PSD DA
54. Călin Ion PSD DA
55. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
56. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
57. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
58. Cherecheș Florica PNL DA
59. Cherecheș Viorica PNL DA
60. Chichirău Cosette-Paula USR DA
61. Chiriac Viorel PSD DA
62. Chiriță Dumitru PSD DA
63. Ciocan Dan PSD DA
64. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
65. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
66. Cîtea Vasile PSD DA
67. Cocoș Vasile PSD DA
68. Cosma Andreea PSD DA
69. Cosma Lavinia-Corina USR DA
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
71. Csép Éva-Andrea UDMR DA
72. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
73. Csoma Botond UDMR DA
74. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
75. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
76. Cupă Ion ALDE DA
77. Cupșa Ioan PNL DA
78. Dan Nicușor Daniel USR DA
79. Dehelean Silviu USR DA
80. Dinu Cristina-Elena PSD DA
81. Dîrzu Ioan PSD DA
82. Dobre Mircea-Titus PSD DA
83. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
84. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
85. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
86. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
87. Drulă Cătălin USR DA
88. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
89. Dunava Costel Neculai PSD DA
90. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
91. Erdei Dolóczki István UDMR DA
92. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
93. Florea Damian ALDE DA
94. Florea Oana-Consuela PSD DA
95. Floroiu Ionel PSD DA
96. Furic Iarco Minoritati DA
97. Furtună Mirela PSD DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Gavrilă Camelia PSD DA
100. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
101. Găină Mihăiță PSD DA
102. Georgescu Nicolae PSD DA
103. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
104. Gheorghiu Bogdan PNL DA
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Ghilea Găvrilă PNL DA
107. Giugea Nicolae PNL DA
108. Goga Octavian PMP DA
109. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
110. Halici Nicușor PSD DA
111. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
112. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
113. Huncă Mihaela PSD DA
114. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
115. Iancu Iulian PSD DA
116. Iancu Marius-Ionel PSD DA
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Iftimie Neculai PSD DA
119. Ignat Miron Minoritati DA
120. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ion Stelian-Cristian USR DA
123. Ionescu George PNL DA
124. Ioniță Antoneta PNL DA
125. Iordache Florin PSD DA
126. Itu Cornel PSD DA
127. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
128. Jivan Luminița-Maria PSD DA
129. Kelemen Hunor UDMR DA
130. Korodi Attila UDMR DA
131. Lazăr Sorin PSD DA
132. Longher Victoria Minoritati DA
133. Lovin Dumitru ALDE DA
134. Lungu Tudorița PNL DA
135. Lupașcu Costel PSD DA
136. Lupescu Dumitru USR DA
137. Macovei Silviu Nicu PSD DA
138. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
139. Manole Petre-Florin PSD DA
140. Mareș Mara PNL DA
141. Marica Petru-Sorin PSD DA
142. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
143. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
144. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
145. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
146. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
147. Mînzatu Roxana PSD DA
148. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
149. Mocanu Adrian PMP DA
150. Mohaci Mihai PSD DA
151. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
152. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
153. Movilă Petru PMP DA
154. Munteanu Ioan PSD DA
155. Mușoiu Ștefan PSD DA
156. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
157. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
158. Neagu Nicolae PNL DA
159. Neață Eugen PSD DA
160. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
161. Nicoară Romeo Florin PNL DA
162. Nicolae Andrei PSD DA
163. Nicolicea Eugen PSD DA
164. Nistor Laurențiu PSD DA
165. Niță Mihai ALDE DA
166. Niță Nicu PSD DA
167. Nosa Iuliu PSD DA
168. Olar Corneliu PNL DA
169. Olteanu Daniel PNL DA
170. Oprea Dumitru PNL DA
171. Oros Nechita-Adrian PNL DA
172. Oteșanu Daniela PSD DA
173. Palăr Ionel PNL DA
174. Pambuccian Varujan Minoritati DA
175. Pană Adriana-Doina PSD DA
176. Paraschiv Rodica PSD DA
177. Pașcan Emil-Marius PMP DA
178. Pau Radu - Adrian PSD DA
179. Păle Dănuț PSD DA
180. Petrea Gabriel PSD DA
181. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
182. Petric Octavian PSD DA
183. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
184. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
185. Ponta Victor-Viorel PSD DA
186. Pop Andrei PSD DA
187. Pop Georgian PSD DA
188. Pop Tudor Rareș USR DA
189. Popa Florin PSD DA
190. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
191. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
192. Popescu Pavel PNL DA
193. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
194. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
195. Presură Alexandra PSD DA
196. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
197. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
198. Prună Cristina-Mădălina USR DA
199. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
200. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
201. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
202. Rădulescu Alexandru PSD DA
203. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
204. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
205. Răduț Violeta PSD DA
206. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
207. Roman Florin-Claudiu PNL DA
208. Roman Ioan Sorin PSD DA
209. Romanescu Cristinel PNL DA
210. Roșca Lucreția PSD DA
211. Rotaru Alexandru PSD DA
212. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
213. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
214. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
215. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
216. Sefer Cristian-George PMP DA
217. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
218. Seres Dénes UDMR DA
219. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
220. Simion Lucian-Eduard PSD DA
221. Simionca Ionuț PMP DA
222. Simonis Alfred - Robert PSD DA
223. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
224. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
225. Solomon Adrian PSD DA
226. Spânu Ion PSD DA
227. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
228. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
229. Stancu Florinel PSD DA
230. Stativă Irinel Ioan PSD DA
231. Stănescu Alexandru PSD DA
232. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
233. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
234. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
235. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
236. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
237. Szabó Ödön UDMR DA
238. Șarapatin Elvira PSD DA
239. Șimon Gheorghe PSD DA
240. Șișcu George PNL DA
241. Șotcan Theodora PSD DA
242. Șova Lucian PSD DA
243. Șovăială Constantin PNL DA
244. Ștefan Corneliu PSD DA
245. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
246. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
247. Tabugan Ion PMP DA
248. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
249. Terea Ioan PSD DA
250. Tîlvăr Angel PSD DA
251. Todor Adrian PSD DA
252. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
253. Toma Ilie PSD DA
254. Trușcă Constantin PSD DA
255. Turcan Raluca PNL DA
256. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
257. Tușa Adriana Diana PSD DA
258. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
259. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
260. Varga Vasile PNL DA
261. Vasile Daniel Minoritati DA
262. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
263. Vasilică Radu Costin PSD NU
264. Vass Levente UDMR DA
265. Văcaru Alin Vasile PSD DA
266. Velcea Nicolae PSD DA
267. Vexler Silviu Minoritati DA
268. Vișan George-Gabriel PSD DA
269. Vîlceanu Dan PNL DA
270. Vîrză Mihăiță PSD DA
271. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
272. Vlase Petru Gabriel PSD DA
273. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
274. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
275. Vosganian Varujan ALDE DA
276. Weber Mihai PSD DA
277. Zainea Cornel USR DA
278. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
279. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 18 decembrie 2017, 12:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro