Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.06.2017 > 12:53 Versiunea pentru printare
Marți, 13 iunie 2017, ora 12:53

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 133/2016 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.158/2005 privind concediile și indemnizațiile de asigurări sociale de sănătate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:271 128 55 29 17 14 12 16
- voturi pentru (DA):217 127 3 29 17 14 12 15
- voturi împotrivă (NU):50 - 50 - - - - -
- abțineri:3 1 1 - - - - 1
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Badea Leonardo PSD DA
16. Balint Liviu-Ioan PMP DA
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bălănescu Alexandru PSD DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR DA
25. Bica Dănuț PNL NU
26. Bichineț Corneliu PMP DA
27. Birchall Ana PSD DA
28. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
29. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
30. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL NU
33. Bodea Marius PNL NU
34. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
36. Bontea Vlad PSD DA
37. Borza Remus-Adrian ALDE DA
38. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR DA
40. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
41. Bran Ioana PSD DA
42. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin PSD DA
44. Buican Cristian PNL DA
45. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
46. Bulai Iulian USR DA
47. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
48. Burciu Cristina PSD DA
49. Calista Mara-Daniela PNL NU
50. Calotă Florică Ică ALDE DA
51. Căciulă Aurel PSD DA
52. Călin Ion PSD DA
53. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
54. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
55. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
56. Cherecheș Florica PNL NU
57. Cherecheș Viorica PNL NU
58. Chichirău Cosette-Paula USR DA
59. Chiriac Viorel PSD DA
60. Chiriță Dumitru PSD DA
61. Ciocan Dan PSD DA
62. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
63. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
64. Cîtea Vasile PSD DA
65. Cocoș Vasile PSD DA
66. Cosma Lavinia-Corina USR DA
67. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
68. Csép Éva-Andrea UDMR DA
69. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
70. Csoma Botond UDMR DA
71. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
72. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
73. Cupă Ion ALDE DA
74. Cupșa Ioan PNL NU
75. Dan Nicușor Daniel USR DA
76. Dehelean Silviu USR DA
77. Dinu Cristina-Elena PSD DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Dobre Mircea-Titus PSD DA
80. Dobre Victor Paul PNL NU
81. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
82. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
83. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
84. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
86. Drulă Cătălin USR DA
87. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
88. Dunava Costel Neculai PSD DA
89. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
90. Erdei Dolóczki István UDMR DA
91. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
92. Florea Damian ALDE DA
93. Floroiu Ionel PSD DA
94. Furic Iarco Minoritati DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
96. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
97. Găină Mihăiță PSD DA
98. Georgescu Nicolae PSD DA
99. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
100. Gheorghiu Bogdan PNL NU
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Ghilea Găvrilă PNL NU
103. Giugea Nicolae PNL NU
104. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
105. Gudu Vasile PNL NU
106. Halici Nicușor PSD DA
107. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
108. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
109. Huncă Mihaela PSD DA
110. Iancu Iulian PSD DA
111. Iancu Marius-Ionel PSD DA
112. Ibram Iusein Minoritati DA
113. Iftimie Neculai PSD DA
114. Ignat Miron Minoritati DA
115. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
116. Ion Stelian-Cristian USR DA
117. Ionescu George PNL NU
118. Ioniță Antoneta PNL DA
119. Iordache Florin PSD DA
120. Itu Cornel PSD DA
121. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
122. Kelemen Hunor UDMR DA
123. Korodi Attila UDMR DA
124. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
125. Lazăr Sorin PSD DA
126. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
127. Longher Victoria Minoritati DA
128. Lovin Dumitru ALDE DA
129. Lungu Tudorița PNL NU
130. Lupașcu Costel PSD DA
131. Lupescu Dumitru USR DA
132. Macovei Silviu Nicu PSD DA
133. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
134. Manole Petre-Florin PSD DA
135. Mareș Mara PNL NU
136. Marica Petru-Sorin PSD DA
137. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
138. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
139. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
140. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
141. Mînzatu Roxana PSD DA
142. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
143. Mocanu Adrian PMP DA
144. Mohaci Mihai PSD DA
145. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
146. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
147. Movilă Petru PMP DA
148. Munteanu Ioan PSD DA
149. Mușoiu Ștefan PSD DA
150. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
151. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
152. Neagu Nicolae PNL NU
153. Neață Eugen PSD DA
154. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
155. Nicoară Romeo Florin PNL NU
156. Nicolae Andrei PSD DA
157. Nicolicea Eugen PSD DA
158. Nistor Laurențiu PSD DA
159. Niță Mihai ALDE DA
160. Niță Nicu PSD DA
161. Nosa Iuliu PSD DA
162. Olar Corneliu PNL NU
163. Olteanu Daniel PNL NU
164. Oprea Dumitru PNL NU
165. Oros Nechita-Adrian PNL NU
166. Oteșanu Daniela PSD DA
167. Palăr Ionel PNL Abținere
168. Pambuccian Varujan Minoritati DA
169. Pană Adriana-Doina PSD DA
170. Paraschiv Rodica PSD DA
171. Pau Radu - Adrian PSD DA
172. Păle Dănuț PSD DA
173. Petrea Gabriel PSD DA
174. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
175. Petric Octavian PSD DA
176. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL NU
177. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
178. Ponta Victor-Viorel PSD DA
179. Pop Andrei PSD DA
180. Pop Georgian PSD DA
181. Pop Tudor Rareș USR DA
182. Popa Florin PSD DA
183. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
184. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
185. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
186. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
187. Presură Alexandra PSD DA
188. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
189. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
190. Prună Cristina-Mădălina USR DA
191. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
192. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL -
193. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
194. Rădulescu Alexandru PSD DA
195. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
196. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
197. Răduț Violeta PSD DA
198. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
199. Roman Florin-Claudiu PNL NU
200. Roman Ioan Sorin PSD DA
201. Romanescu Cristinel PNL NU
202. Roșca Lucreția PSD DA
203. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
204. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
205. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
206. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
207. Sefer Cristian-George PMP DA
208. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
209. Seres Dénes UDMR DA
210. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
211. Simion Lucian-Eduard PSD DA
212. Simionca Ionuț PMP DA
213. Simonis Alfred - Robert PSD DA
214. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
215. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
216. Spânu Ion PSD DA
217. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
218. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
219. Stancu Florinel PSD DA
220. Stativă Irinel Ioan PSD DA
221. Stănescu Alexandru PSD DA
222. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
223. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
224. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
225. Suciu Matei PSD DA
226. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
227. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
228. Szabó Ödön UDMR DA
229. Șarapatin Elvira PSD DA
230. Șimon Gheorghe PSD DA
231. Șișcu George PNL NU
232. Șotcan Theodora PSD DA
233. Șova Lucian PSD DA
234. Șovăială Constantin PNL NU
235. Ștefan Corneliu PSD DA
236. Ștefan Ion PNL NU
237. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
238. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
239. Tabugan Ion PMP DA
240. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
241. Terea Ioan PSD DA
242. Tîlvăr Angel PSD DA
243. Todor Adrian PSD DA
244. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
245. Toma Ilie PSD DA
246. Tripa Florin-Dan PSD DA
247. Turcan Raluca PNL NU
248. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
249. Tușa Adriana Diana PSD DA
250. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
251. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
252. Varga Glad-Aurel PNL NU
253. Varga Vasile PNL NU
254. Vasile Daniel Minoritati DA
255. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
256. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
257. Vass Levente UDMR DA
258. Văcaru Alin Vasile PSD DA
259. Velcea Nicolae PSD DA
260. Vexler Silviu Minoritati DA
261. Vișan George-Gabriel PSD DA
262. Vîlceanu Dan PNL NU
263. Vîrză Mihăiță PSD DA
264. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
265. Vlase Petru Gabriel PSD DA
266. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
267. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
268. Vosganian Varujan ALDE DA
269. Weber Mihai PSD DA
270. Zainea Cornel USR DA
271. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 20 octombrie 2017, 19:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro