Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.06.2017 > 11:19 Versiunea pentru printare
Marți, 20 iunie 2017, ora 11:19

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Pl-x nr.163/2017 - Solicitare din partea initiatorilor de retragere a Propunerii legislative de modificare a Legii nr.161/2003 privind unele masuri pentru asigurarea transparentei in exercitarea demnitatilor publice, a functiilor publice si in mediul de afaceri, prevenirea si sanctionarea coruptiei cu modificarile si completarile ulterioare, precum si a Legii nr.96/2006 privind Statutul deputatilor si al senatorilor cu modificarile si completarile ulterioare
PL 163/2017 de modificare a Legii nr.161/2003 privind unele măsuri pentru asigurarea transparenței în exercitarea demnităților publice, a funcțiilor publice și în mediul de afaceri, prevenirea și sancționarea corupției cu modificările și completările ulterioare, precum și a Legii nr.96/2006 privind Statutul deputaților și al senatorilor cu modificările și completările ulterioare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:192 107 35 23 6 8 5 8
- voturi pentru (DA):161 105 29 - 6 8 5 8
- voturi împotrivă (NU):18 - 1 17 - - - -
- abțineri:6 - 2 4 - - - -
- nu au votat:7 2 3 2 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Badea Leonardo PSD DA
12. Barna Ilie Dan USR NU
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR NU
19. Bica Dănuț PNL DA
20. Bichineț Corneliu PMP DA
21. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PNL NU
24. Bodea Marius PNL DA
25. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bontea Vlad PSD DA
28. Botez Mihai-Cătălin USR NU
29. Bran Ioana PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budăi Marius-Constantin PSD DA
32. Bulai Iulian USR NU
33. Burciu Cristina PSD DA
34. Calista Mara-Daniela PNL -
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Căciulă Aurel PSD DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
39. Cherecheș Florica PNL DA
40. Chichirău Cosette-Paula USR -
41. Chiriac Viorel PSD -
42. Chiriță Dumitru PSD DA
43. Ciocan Dan PSD DA
44. Cobuz Maricela PSD DA
45. Cocoș Vasile PSD DA
46. Codreanu Constantin PMP DA
47. Cosma Lavinia-Corina USR NU
48. Cristache Cătălin PMP DA
49. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
50. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
51. Cupă Ion ALDE DA
52. Cupșa Ioan PNL DA
53. Dehelean Silviu USR NU
54. Dinu Cristina-Elena PSD DA
55. Dîrzu Ioan PSD DA
56. Dobre Mircea-Titus PSD DA
57. Dobre Victor Paul PNL DA
58. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
59. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
60. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
61. Dohotaru Adrian-Octavian USR Abținere
62. Drulă Cătălin USR NU
63. Dunava Costel Neculai PSD DA
64. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
65. Erdei Dolóczki István UDMR DA
66. Fădor Angelica PNL DA
67. Florea Oana-Consuela PSD DA
68. Floroiu Ionel PSD DA
69. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
70. Furic Iarco Minoritati DA
71. Furtună Mirela PSD DA
72. Gavrilă Camelia PSD DA
73. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
74. Ghilea Găvrilă PNL DA
75. Ghinea Cristian USR NU
76. Giugea Nicolae PNL DA
77. Goga Octavian PSD DA
78. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
79. Halici Nicușor PSD DA
80. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
81. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
82. Iacomi Iulian PSD DA
83. Iancu Iulian PSD DA
84. Iftimie Neculai PSD DA
85. Ignat Miron Minoritati DA
86. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
87. Intotero Natalia-Elena PSD DA
88. Ion Stelian-Cristian USR -
89. Ioniță Antoneta PNL DA
90. Iordache Florin PSD DA
91. Itu Cornel PSD -
92. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
93. Lazăr Sorin PSD DA
94. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL -
95. Lovin Dumitru ALDE DA
96. Lupașcu Costel PSD DA
97. Lupescu Dumitru USR NU
98. Manole Petre-Florin PSD DA
99. Marica Petru-Sorin PSD DA
100. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
101. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
102. Mihalescul Dumitru PNL DA
103. Mînzatu Roxana PSD DA
104. Mohaci Mihai PSD DA
105. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
106. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
107. Munteanu Ioan PSD DA
108. Mușoiu Ștefan PSD DA
109. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
110. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
111. Neagu Nicolae PNL Abținere
112. Neață Eugen PSD DA
113. Nicoară Romeo Florin PNL DA
114. Nicolae Andrei PSD DA
115. Nistor Laurențiu PSD DA
116. Niță Mihai ALDE DA
117. Niță Nicu PSD DA
118. Nosa Iuliu PSD DA
119. Oprea Dumitru PNL DA
120. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
121. Oros Nechita-Adrian PNL DA
122. Oteșanu Daniela PSD DA
123. Palăr Ionel PNL DA
124. Pană Adriana-Doina PSD DA
125. Paraschiv Rodica PSD DA
126. Pau Radu - Adrian PSD DA
127. Păle Dănuț PSD DA
128. Petrea Gabriel PSD DA
129. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
130. Petric Octavian PSD DA
131. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
132. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
133. Pop Andrei PSD DA
134. Pop Georgian PSD DA
135. Popa Florin PSD DA
136. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
137. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
138. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
139. Presură Alexandra PSD DA
140. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
141. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
142. Radu Anișoara PSD DA
143. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
144. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL -
145. Rădulescu Alexandru PSD DA
146. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
147. Răduț Violeta PSD DA
148. Roman Ioan Sorin PSD DA
149. Romanescu Cristinel PNL DA
150. Rotaru Alexandru PSD DA
151. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
152. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
153. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
154. Seres Dénes UDMR DA
155. Simion Lucian-Eduard PSD DA
156. Simonis Alfred - Robert PSD DA
157. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
158. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
159. Solomon Adrian PSD DA
160. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
161. Stancu Florinel PSD DA
162. Stativă Irinel Ioan PSD DA
163. Stănescu Alexandru PSD DA
164. Suciu Matei PSD DA
165. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
166. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
167. Șarapatin Elvira PSD DA
168. Șimon Gheorghe PSD DA
169. Șișcu George PNL DA
170. Șotcan Theodora PSD DA
171. Șova Lucian PSD DA
172. Șovăială Constantin PNL DA
173. Ștefan Corneliu PSD DA
174. Ștefan Ion PNL DA
175. Tabugan Ion PMP DA
176. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
177. Terea Ioan PSD DA
178. Todor Adrian PSD DA
179. Toma Ilie PSD DA
180. Tripa Florin-Dan PSD DA
181. Tudor Beatrice PSD DA
182. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
183. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
184. Vasile Daniel Minoritati DA
185. Vasilică Radu Costin PSD DA
186. Vass Levente UDMR DA
187. Vișan George-Gabriel PSD DA
188. Vîlceanu Dan PNL DA
189. Vîrză Mihăiță PSD DA
190. Vlase Petru Gabriel PSD DA
191. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
192. Zainea Cornel USR NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 10 decembrie 2018, 19:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro