Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.06.2017 > 12:50 Versiunea pentru printare
Marți, 20 iunie 2017, ora 12:50

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 512/2016 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 58/2016 pentru modificarea și completarea unor acte normative cu impact asupra domeniului achizițiilor publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:162 - 83 34 24 - 8 6 6 1
- voturi pentru (DA):66 - - 34 24 - 1 6 1 -
- voturi împotrivă (NU):95 - 83 - - - 6 - 5 1
- abțineri:1 - - - - - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Avram Constantin ALDE NU
4. Badea Leonardo PSD NU
5. Balan Ioan PNL DA
6. Balint Liviu-Ioan PMP DA
7. Barna Ilie Dan USR DA
8. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE Abținere
9. Bălănescu Alexandru PSD NU
10. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
11. Bejinariu Eugen PSD NU
12. Bica Dănuț PNL DA
13. Bichineț Corneliu PMP DA
14. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
15. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
16. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
17. Borza Remus-Adrian ALDE DA
18. Botez Mihai-Cătălin USR DA
19. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
20. Budăi Marius-Constantin PSD NU
21. Bulai Iulian USR DA
22. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
23. Burciu Cristina PSD NU
24. Calista Mara-Daniela PNL DA
25. Calotă Florică Ică ALDE NU
26. Căciulă Aurel PSD NU
27. Călin Ion PSD NU
28. Cherecheș Viorica PNL DA
29. Chichirău Cosette-Paula USR DA
30. Chiriac Viorel PSD NU
31. Chiriță Dumitru PSD NU
32. Ciocan Dan PSD NU
33. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
34. Ciuhodaru Tudor PSD NU
35. Cobuz Maricela PSD NU
36. Cocoș Vasile PSD NU
37. Cosma Lavinia-Corina USR DA
38. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
39. Culeafă Mihai PNL DA
40. Cupă Ion ALDE NU
41. Cupșa Ioan PNL DA
42. Dan Nicușor Daniel USR DA
43. Dehelean Silviu USR DA
44. Dîrzu Ioan PSD NU
45. Dobre Mircea-Titus PSD NU
46. Dobre Victor Paul PNL DA
47. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
48. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
49. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
50. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
51. Drulă Cătălin USR DA
52. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
53. Dunava Costel Neculai PSD NU
54. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
55. Fădor Angelica PNL DA
56. Florea Damian - NU
57. Floroiu Ionel PSD NU
58. Furtună Mirela PSD NU
59. Gavrilă Camelia PSD NU
60. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
61. Gheorghiu Bogdan PNL DA
62. Ghinea Cristian USR DA
63. Giugea Nicolae PNL DA
64. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
65. Halici Nicușor PSD NU
66. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
67. Huncă Mihaela PSD NU
68. Iacomi Iulian PSD NU
69. Ibram Iusein Minoritati NU
70. Ignat Miron Minoritati NU
71. Ion Stelian-Cristian USR DA
72. Ionescu George PNL DA
73. Itu Cornel PSD NU
74. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
75. Lazăr Sorin PSD NU
76. Lupașcu Costel PSD NU
77. Macovei Silviu Nicu PSD NU
78. Manole Petre-Florin PSD NU
79. Mareș Mara PNL DA
80. Marica Petru-Sorin PSD NU
81. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
82. Mînzatu Roxana PSD NU
83. Mohaci Mihai PSD NU
84. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
85. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
86. Munteanu Ioan PSD NU
87. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
88. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
89. Neață Eugen PSD NU
90. Nicolae Andrei PSD NU
91. Nistor Laurențiu PSD NU
92. Niță Nicu PSD NU
93. Olar Corneliu PNL DA
94. Oprea Dumitru PNL DA
95. Oteșanu Daniela PSD NU
96. Palăr Ionel PNL DA
97. Pambuccian Varujan Minoritati NU
98. Pană Adriana-Doina PSD NU
99. Pașcan Emil-Marius PMP DA
100. Pau Radu - Adrian PSD NU
101. Păle Dănuț PSD NU
102. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
103. Petric Octavian PSD NU
104. Pop Andrei PSD NU
105. Pop Georgian PSD NU
106. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
107. Popescu Pavel PNL DA
108. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
109. Preda Cezar-Florin PNL DA
110. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
111. Presură Alexandra PSD NU
112. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
113. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
114. Prună Cristina-Mădălina USR DA
115. Radu Anișoara PSD NU
116. Rădulescu Alexandru PSD NU
117. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
118. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
119. Răduț Violeta PSD NU
120. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
121. Roman Florin-Claudiu PNL DA
122. Romanescu Cristinel PNL DA
123. Rotaru Alexandru PSD NU
124. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
125. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
126. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
127. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
128. Sefer Cristian-George PMP DA
129. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
130. Simion Lucian-Eduard PSD NU
131. Simionca Ionuț PMP DA
132. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD NU
133. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
134. Solomon Adrian PSD NU
135. Spânu Ion PSD NU
136. Stancu Florinel PSD NU
137. Stativă Irinel Ioan PSD NU
138. Stănescu Alexandru PSD NU
139. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
140. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
141. Șarapatin Elvira PSD NU
142. Șișcu George PNL DA
143. Șotcan Theodora PSD NU
144. Șova Lucian PSD NU
145. Ștefan Corneliu PSD NU
146. Ștefan Ion PNL DA
147. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
148. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
149. Terea Ioan PSD NU
150. Tîlvăr Angel PSD NU
151. Toma Ilie PSD NU
152. Tudor Beatrice PSD NU
153. Turcan Raluca PNL DA
154. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
155. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
156. Vișan George-Gabriel PSD NU
157. Vîlceanu Dan PNL DA
158. Vîrză Mihăiță PSD NU
159. Vlase Petru Gabriel PSD NU
160. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
161. Vosganian Varujan ALDE NU
162. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 decembrie 2017, 2:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro