Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.06.2017 > 11:41 Versiunea pentru printare
Marți, 20 iunie 2017, ora 11:41

Subiect vot: Prelungire program de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:204 - 104 42 20 15 5 9 9
- voturi pentru (DA):171 - 104 40 4 1 4 9 9
- voturi împotrivă (NU):15 - - 2 11 2 - - -
- abțineri:16 - - - 4 12 - - -
- nu au votat:2 - - - 1 - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR Abținere
6. Anton Anton ALDE DA
7. Apjok Norbert UDMR Abținere
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Badea Leonardo PSD DA
12. Barna Ilie Dan USR NU
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR Abținere
17. Benedek Zacharie UDMR Abținere
18. Benga Tudor - Vlad USR NU
19. Bica Dănuț PNL DA
20. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
21. Biró Rozália-Ibolya UDMR Abținere
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bodea Marius PNL DA
26. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bontea Vlad PSD DA
29. Botez Mihai-Cătălin USR DA
30. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
31. Bran Ioana PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
34. Burciu Cristina PSD DA
35. Calista Mara-Daniela PNL DA
36. Căciulă Aurel PSD DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE -
41. Cherecheș Florica PNL DA
42. Cherecheș Viorica PNL DA
43. Chichirău Cosette-Paula USR -
44. Chiriac Viorel PSD DA
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciuhodaru Tudor PSD DA
48. Cobuz Maricela PSD DA
49. Cocoș Vasile PSD DA
50. Codreanu Constantin PMP DA
51. Cosma Lavinia-Corina USR DA
52. Cristache Cătălin PMP DA
53. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
54. Culeafă Mihai PNL DA
55. Cupă Ion ALDE DA
56. Cupșa Ioan PNL DA
57. Dan Nicușor Daniel USR NU
58. Dehelean Silviu USR DA
59. Dinu Cristina-Elena PSD DA
60. Dîrzu Ioan PSD DA
61. Dobre Mircea-Titus PSD DA
62. Dobre Victor Paul PNL DA
63. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
64. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
65. Drulă Cătălin USR NU
66. Dunava Costel Neculai PSD DA
67. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
68. Erdei Dolóczki István UDMR DA
69. Farago Petru UDMR Abținere
70. Fădor Angelica PNL DA
71. Florea Oana-Consuela PSD DA
72. Furic Iarco Minoritati DA
73. Furtună Mirela PSD DA
74. Gavrilă Camelia PSD DA
75. Găină Mihăiță PSD DA
76. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
77. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
78. Ghilea Găvrilă PNL DA
79. Ghinea Cristian USR NU
80. Giugea Nicolae PNL DA
81. Goga Octavian PSD DA
82. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
83. Gudu Vasile PNL DA
84. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
85. Huncă Mihaela PSD DA
86. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
87. Iancu Iulian PSD DA
88. Iancu Marius-Ionel PSD DA
89. Iftimie Neculai PSD DA
90. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
91. Intotero Natalia-Elena PSD DA
92. Ion Stelian-Cristian USR NU
93. Ioniță Antoneta PNL DA
94. Itu Cornel PSD DA
95. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
96. Lazăr Sorin PSD DA
97. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
98. Lovin Dumitru ALDE DA
99. Lungu Tudorița PNL DA
100. Lupașcu Costel PSD DA
101. Macovei Silviu Nicu PSD DA
102. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
103. Manole Petre-Florin PSD DA
104. Marica Petru-Sorin PSD DA
105. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
106. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
107. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
108. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
109. Mihalescul Dumitru PNL DA
110. Mînzatu Roxana PSD DA
111. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
112. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
113. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
114. Munteanu Ioan PSD DA
115. Mușoiu Ștefan PSD DA
116. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
117. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
118. Neagu Nicolae PNL DA
119. Neață Eugen PSD DA
120. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
121. Nicolae Andrei PSD DA
122. Nistor Laurențiu PSD DA
123. Niță Nicu PSD DA
124. Olar Corneliu PNL DA
125. Oprea Dumitru PNL DA
126. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
127. Oros Nechita-Adrian PNL DA
128. Oteșanu Daniela PSD DA
129. Pană Adriana-Doina PSD DA
130. Paraschiv Rodica PSD DA
131. Pașcan Emil-Marius PMP DA
132. Pau Radu - Adrian PSD DA
133. Păle Dănuț PSD DA
134. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
135. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
136. Pop Andrei PSD DA
137. Pop Georgian PSD DA
138. Popa Florin PSD DA
139. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
140. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
141. Popescu Pavel PNL DA
142. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
143. Presură Alexandra PSD DA
144. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
145. Prună Cristina-Mădălina USR NU
146. Radu Anișoara PSD DA
147. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
148. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
149. Rădulescu Alexandru PSD DA
150. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
151. Răduț Violeta PSD DA
152. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
153. Roman Ioan Sorin PSD DA
154. Romanescu Cristinel PNL DA
155. Roșca Lucreția PSD DA
156. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
157. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
158. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
159. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
160. Sefer Cristian-George PMP DA
161. Seres Dénes UDMR Abținere
162. Simion Lucian-Eduard PSD DA
163. Simionca Ionuț PMP DA
164. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
165. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
166. Solomon Adrian PSD DA
167. Spânu Ion PSD DA
168. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
169. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
170. Stancu Florinel PSD DA
171. Stativă Irinel Ioan PSD DA
172. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
173. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
174. Șarapatin Elvira PSD DA
175. Șișcu George PNL DA
176. Șotcan Theodora PSD DA
177. Șova Lucian PSD DA
178. Șovăială Constantin PNL DA
179. Ștefan Corneliu PSD DA
180. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
181. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
182. Terea Ioan PSD DA
183. Todor Adrian PSD DA
184. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
185. Toma Ilie PSD DA
186. Tripa Florin-Dan PSD DA
187. Tudor Beatrice PSD DA
188. Turcan Raluca PNL DA
189. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
190. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
191. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
192. Varga Glad-Aurel PNL DA
193. Vasile Daniel Minoritati DA
194. Vasilică Radu Costin PSD DA
195. Vass Levente UDMR Abținere
196. Văcaru Alin Vasile PSD DA
197. Velcea Nicolae PSD DA
198. Vișan George-Gabriel PSD DA
199. Vîlceanu Dan PNL DA
200. Vlase Petru Gabriel PSD DA
201. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
202. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
203. Zainea Cornel USR Abținere
204. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 decembrie 2017, 10:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro