Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.06.2017 > 11:42 Versiunea pentru printare
Marți, 20 iunie 2017, ora 11:42

Subiect vot: Retrimitere la comisie 172/2017
PL 172/2017 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.20/2017 pentru completarea art.44 din din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.105/2001 privind frontiera de stat a României, precum și pentru modificarea și completarea art.26 din Legea vânătorii și a protecției fondului cinegetic nr.407/2006
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:216 105 47 23 15 7 10 9
- voturi pentru (DA):213 105 46 23 13 7 10 9
- voturi împotrivă (NU):2 - - - 2 - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Andrușcă Dănuț PSD DA
4. Antal István-János UDMR DA
5. Anton Anton ALDE DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Badea Leonardo PSD DA
11. Barna Ilie Dan USR DA
12. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR DA
19. Bica Dănuț PNL DA
20. Bichineț Corneliu PMP DA
21. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
22. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
23. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL DA
27. Bodea Marius PNL DA
28. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR DA
32. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
33. Bran Ioana PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
36. Burciu Cristina PSD DA
37. Calista Mara-Daniela PNL DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
42. Cherecheș Florica PNL DA
43. Cherecheș Viorica PNL DA
44. Chichirău Cosette-Paula USR DA
45. Chiriac Viorel PSD DA
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciuhodaru Tudor PSD DA
49. Cobuz Maricela PSD DA
50. Cocoș Vasile PSD DA
51. Codreanu Constantin PMP DA
52. Cosma Lavinia-Corina USR DA
53. Cristache Cătălin PMP DA
54. Csép Éva-Andrea UDMR DA
55. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
56. Culeafă Mihai PNL DA
57. Cupă Ion ALDE DA
58. Cupșa Ioan PNL DA
59. Dan Nicușor Daniel USR DA
60. Dehelean Silviu USR DA
61. Dinu Cristina-Elena PSD DA
62. Dîrzu Ioan PSD DA
63. Dobre Mircea-Titus PSD DA
64. Dobre Victor Paul PNL DA
65. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
66. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
67. Drulă Cătălin USR DA
68. Dunava Costel Neculai PSD DA
69. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
70. Erdei Dolóczki István UDMR DA
71. Farago Petru UDMR DA
72. Fădor Angelica PNL DA
73. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
74. Florea Oana-Consuela PSD DA
75. Furic Iarco Minoritati DA
76. Furtună Mirela PSD DA
77. Gavrilă Camelia PSD DA
78. Găină Mihăiță PSD DA
79. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
80. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
81. Ghilea Găvrilă PNL DA
82. Giugea Nicolae PNL DA
83. Goga Octavian PSD DA
84. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
85. Gudu Vasile PNL DA
86. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
87. Huncă Mihaela PSD DA
88. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
89. Iancu Iulian PSD DA
90. Iancu Marius-Ionel PSD DA
91. Iftimie Neculai PSD DA
92. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
93. Intotero Natalia-Elena PSD DA
94. Ioniță Antoneta PNL DA
95. Itu Cornel PSD DA
96. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
97. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
98. Lazăr Sorin PSD DA
99. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
100. Lovin Dumitru ALDE DA
101. Lungu Tudorița PNL DA
102. Lupașcu Costel PSD DA
103. Lupescu Dumitru USR DA
104. Macovei Silviu Nicu PSD DA
105. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
106. Manole Petre-Florin PSD DA
107. Marica Petru-Sorin PSD DA
108. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
109. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
110. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
111. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
112. Mihalescul Dumitru PNL DA
113. Mînzatu Roxana PSD DA
114. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
115. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
116. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
117. Munteanu Ioan PSD DA
118. Mușoiu Ștefan PSD DA
119. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
120. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
121. Neagu Nicolae PNL DA
122. Neață Eugen PSD DA
123. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
124. Nicolae Andrei PSD DA
125. Nicolicea Eugen PSD DA
126. Nistor Laurențiu PSD DA
127. Niță Nicu PSD DA
128. Olar Corneliu PNL DA
129. Oprea Dumitru PNL DA
130. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
131. Oros Nechita-Adrian PNL DA
132. Oteșanu Daniela PSD DA
133. Pană Adriana-Doina PSD DA
134. Paraschiv Rodica PSD DA
135. Pașcan Emil-Marius PMP DA
136. Pau Radu - Adrian PSD DA
137. Păle Dănuț PSD DA
138. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
139. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
140. Pop Andrei PSD DA
141. Pop Georgian PSD DA
142. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
143. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
144. Popescu Pavel PNL DA
145. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
146. Preda Cezar-Florin PNL DA
147. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
148. Presură Alexandra PSD DA
149. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
150. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
151. Prună Cristina-Mădălina USR DA
152. Radu Anișoara PSD DA
153. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
154. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL -
155. Rădulescu Alexandru PSD DA
156. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
157. Răduț Violeta PSD DA
158. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
159. Roman Ioan Sorin PSD DA
160. Romanescu Cristinel PNL DA
161. Roșca Lucreția PSD DA
162. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
163. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
164. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
165. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
166. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
167. Sefer Cristian-George PMP DA
168. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
169. Seres Dénes UDMR DA
170. Simion Lucian-Eduard PSD DA
171. Simionca Ionuț PMP DA
172. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
173. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
174. Solomon Adrian PSD DA
175. Spânu Ion PSD DA
176. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
177. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
178. Stancu Florinel PSD DA
179. Stativă Irinel Ioan PSD DA
180. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
181. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
182. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
183. Șarapatin Elvira PSD DA
184. Șișcu George PNL DA
185. Șotcan Theodora PSD DA
186. Șova Lucian PSD DA
187. Șovăială Constantin PNL DA
188. Ștefan Corneliu PSD DA
189. Ștefan Ion PNL DA
190. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
191. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
192. Terea Ioan PSD DA
193. Todor Adrian PSD DA
194. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
195. Toma Ilie PSD DA
196. Tripa Florin-Dan PSD DA
197. Tudor Beatrice PSD DA
198. Turcan Raluca PNL DA
199. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
200. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
201. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
202. Varga Glad-Aurel PNL DA
203. Vasile Daniel Minoritati DA
204. Vasilică Radu Costin PSD DA
205. Vass Levente UDMR DA
206. Văcaru Alin Vasile PSD DA
207. Velcea Nicolae PSD DA
208. Vișan George-Gabriel PSD DA
209. Vîlceanu Dan PNL DA
210. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
211. Vlase Petru Gabriel PSD DA
212. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
213. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
214. Weber Mihai PSD DA
215. Zainea Cornel USR DA
216. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 23 octombrie 2017, 5:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro