Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.06.2017 > 11:50 Versiunea pentru printare
Marți, 20 iunie 2017, ora 11:50

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: PL 143/2017 - amr
PL 143/2017 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.3/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.227/2015 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:215 95 48 30 13 7 11 11
- voturi pentru (DA):88 - 47 30 - - 11 -
- voturi împotrivă (NU):112 92 - - 13 7 - -
- abțineri:13 2 - - - - - 11
- nu au votat:2 1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati Abținere
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Antal István-János UDMR NU
6. Anton Anton ALDE NU
7. Apjok Norbert UDMR NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Babuș Radu PSD NU
10. Badea Leonardo PSD NU
11. Barna Ilie Dan USR DA
12. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
14. Bejinariu Eugen PSD NU
15. Bende Sándor UDMR NU
16. Benedek Zacharie UDMR NU
17. Benga Tudor - Vlad USR DA
18. Bica Dănuț PNL DA
19. Bichineț Corneliu PMP DA
20. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
21. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
22. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
24. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Bodea Marius PNL DA
27. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
29. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
30. Borza Remus-Adrian ALDE NU
31. Botez Mihai-Cătălin USR DA
32. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
34. Budăi Marius-Constantin PSD NU
35. Bulai Iulian USR DA
36. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
37. Burciu Cristina PSD NU
38. Calista Mara-Daniela PNL DA
39. Căciulă Aurel PSD NU
40. Călin Ion PSD NU
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
42. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
43. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Cherecheș Viorica PNL DA
46. Chichirău Cosette-Paula USR DA
47. Chiriac Viorel PSD NU
48. Ciocan Dan PSD NU
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
50. Ciuhodaru Tudor PSD Abținere
51. Cobuz Maricela PSD NU
52. Cocoș Vasile PSD NU
53. Codreanu Constantin PMP DA
54. Cosma Lavinia-Corina USR DA
55. Cristache Cătălin PMP DA
56. Csép Éva-Andrea UDMR NU
57. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
58. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
59. Culeafă Mihai PNL DA
60. Cupă Ion ALDE NU
61. Cupșa Ioan PNL DA
62. Dan Nicușor Daniel USR DA
63. Dehelean Silviu USR DA
64. Dinu Cristina-Elena PSD NU
65. Dîrzu Ioan PSD NU
66. Dobre Mircea-Titus PSD NU
67. Dobre Victor Paul PNL DA
68. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
69. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
70. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
71. Drulă Cătălin USR DA
72. Dumitrache Ileana Cristina PSD -
73. Dunava Costel Neculai PSD NU
74. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
75. Erdei Dolóczki István UDMR NU
76. Fădor Angelica PNL DA
77. Firczak Iulius Marian Minoritati Abținere
78. Floroiu Ionel PSD NU
79. Furic Iarco Minoritati Abținere
80. Furtună Mirela PSD NU
81. Gavrilă Camelia PSD NU
82. Găină Mihăiță PSD NU
83. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
84. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati Abținere
85. Ghilea Găvrilă PNL DA
86. Ghinea Cristian USR DA
87. Giugea Nicolae PNL DA
88. Goga Octavian PSD NU
89. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
90. Gudu Vasile PNL DA
91. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
92. Huncă Mihaela PSD NU
93. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
94. Iancu Marius-Ionel PSD NU
95. Ibram Iusein Minoritati Abținere
96. Iftimie Neculai PSD NU
97. Intotero Natalia-Elena PSD NU
98. Ion Stelian-Cristian USR DA
99. Itu Cornel PSD NU
100. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
101. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
102. Lazăr Sorin PSD NU
103. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
104. Lovin Dumitru ALDE NU
105. Lungu Tudorița PNL DA
106. Lupașcu Costel PSD NU
107. Lupescu Dumitru USR DA
108. Macovei Silviu Nicu PSD NU
109. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
110. Manole Petre-Florin PSD NU
111. Marica Petru-Sorin PSD NU
112. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
113. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
114. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
115. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
116. Mînzatu Roxana PSD NU
117. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
118. Munteanu Ioan PSD NU
119. Mușoiu Ștefan PSD NU
120. Nasra Gabriel-Horia PSD Abținere
121. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
122. Neagu Nicolae PNL DA
123. Neață Eugen PSD NU
124. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
125. Nicoară Romeo Florin PNL DA
126. Nicolicea Eugen PSD NU
127. Nistor Laurențiu PSD NU
128. Niță Nicu PSD NU
129. Nosa Iuliu PSD NU
130. Olar Corneliu PNL DA
131. Oprea Dumitru PNL DA
132. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
133. Oros Nechita-Adrian PNL DA
134. Palăr Ionel PNL DA
135. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
136. Pană Adriana-Doina PSD NU
137. Pașcan Emil-Marius PMP DA
138. Pau Radu - Adrian PSD NU
139. Păle Dănuț PSD NU
140. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati Abținere
141. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
142. Pop Andrei PSD NU
143. Pop Georgian PSD NU
144. Pop Tudor Rareș USR DA
145. Popa Florin PSD NU
146. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
147. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
148. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
149. Preda Cezar-Florin PNL DA
150. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
151. Presură Alexandra PSD NU
152. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
153. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
154. Prună Cristina-Mădălina USR DA
155. Radu Anișoara PSD NU
156. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
157. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL -
158. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
159. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
160. Roman Florin-Claudiu PNL DA
161. Roman Ioan Sorin PSD NU
162. Romanescu Cristinel PNL DA
163. Roșca Lucreția PSD NU
164. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
165. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
166. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
167. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
168. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
169. Sefer Cristian-George PMP DA
170. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
171. Simion Lucian-Eduard PSD NU
172. Simionca Ionuț PMP DA
173. Simonis Alfred - Robert PSD NU
174. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD NU
175. Solomon Adrian PSD NU
176. Spânu Ion PSD NU
177. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
178. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
179. Stancu Florinel PSD NU
180. Stativă Irinel Ioan PSD NU
181. Stoica Bogdan-Alin Minoritati Abținere
182. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
183. Suciu Matei PSD NU
184. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
185. Șarapatin Elvira PSD NU
186. Șișcu George PNL DA
187. Șotcan Theodora PSD NU
188. Șovăială Constantin PNL DA
189. Ștefan Corneliu PSD NU
190. Ștefan Ion PNL DA
191. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
192. Tabugan Ion PMP DA
193. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
194. Terea Ioan PSD NU
195. Todor Adrian PSD NU
196. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
197. Tripa Florin-Dan PSD NU
198. Tudor Beatrice PSD NU
199. Turcan Raluca PNL DA
200. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
201. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
202. Varga Glad-Aurel PNL DA
203. Varga Vasile PNL DA
204. Vasilică Radu Costin PSD NU
205. Vass Levente UDMR NU
206. Văcaru Alin Vasile PSD NU
207. Velcea Nicolae PSD NU
208. Vișan George-Gabriel PSD NU
209. Vîlceanu Dan PNL DA
210. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
211. Vlase Petru Gabriel PSD NU
212. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
213. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
214. Zainea Cornel USR DA
215. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 23 octombrie 2017, 9:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro