Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.06.2017 > 11:51 Versiunea pentru printare
Marți, 20 iunie 2017, ora 11:51

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: PL 143/2017 - amr
PL 143/2017 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.3/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.227/2015 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:221 99 49 29 16 7 10 11
- voturi pentru (DA):41 1 3 29 - - 8 -
- voturi împotrivă (NU):164 96 43 - 16 7 1 1
- abțineri:14 1 2 - - - 1 10
- nu au votat:2 1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati Abținere
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Andronache Gabriel PNL Abținere
5. Andrușcă Dănuț PSD NU
6. Antal István-János UDMR NU
7. Anton Anton ALDE NU
8. Apjok Norbert UDMR NU
9. Axinte Vasile PSD NU
10. Babuș Radu PSD NU
11. Badea Leonardo PSD NU
12. Barna Ilie Dan USR DA
13. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Bende Sándor UDMR NU
17. Benedek Zacharie UDMR NU
18. Benga Tudor - Vlad USR DA
19. Benkő Erika UDMR NU
20. Bica Dănuț PNL NU
21. Bichineț Corneliu PMP DA
22. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
26. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
27. Bode Lucian Nicolae PNL NU
28. Bodea Marius PNL NU
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
31. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
32. Borza Remus-Adrian ALDE NU
33. Botez Mihai-Cătălin USR DA
34. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
36. Budăi Marius-Constantin PSD NU
37. Bulai Iulian USR DA
38. Burciu Cristina PSD NU
39. Calista Mara-Daniela PNL NU
40. Căciulă Aurel PSD NU
41. Călin Ion PSD NU
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
43. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
44. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
45. Cherecheș Florica PNL NU
46. Cherecheș Viorica PNL NU
47. Chichirău Cosette-Paula USR DA
48. Chiriac Viorel PSD NU
49. Ciocan Dan PSD NU
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
51. Ciuhodaru Tudor PSD NU
52. Cobuz Maricela PSD NU
53. Cocoș Vasile PSD NU
54. Codreanu Constantin PMP DA
55. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
56. Cosma Lavinia-Corina USR DA
57. Csép Éva-Andrea UDMR NU
58. Csoma Botond UDMR NU
59. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
60. Culeafă Mihai PNL NU
61. Cupă Ion ALDE NU
62. Cupșa Ioan PNL NU
63. Dan Nicușor Daniel USR DA
64. Dehelean Silviu USR DA
65. Dinu Cristina-Elena PSD NU
66. Dîrzu Ioan PSD NU
67. Dobre Mircea-Titus PSD NU
68. Dobre Victor Paul PNL NU
69. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
70. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
71. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
72. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
73. Drulă Cătălin USR DA
74. Dumitrache Ileana Cristina PSD -
75. Dunava Costel Neculai PSD NU
76. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
77. Erdei Dolóczki István UDMR NU
78. Fădor Angelica PNL NU
79. Firczak Iulius Marian Minoritati Abținere
80. Florea Oana-Consuela PSD NU
81. Floroiu Ionel PSD NU
82. Furic Iarco Minoritati Abținere
83. Furtună Mirela PSD NU
84. Gavrilă Camelia PSD NU
85. Găină Mihăiță PSD NU
86. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
87. Gheorghe Tinel PNL NU
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati Abținere
89. Ghinea Cristian USR DA
90. Giugea Nicolae PNL NU
91. Goga Octavian PSD NU
92. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
93. Gudu Vasile PNL NU
94. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
95. Huncă Mihaela PSD NU
96. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
97. Iacomi Iulian PSD NU
98. Iancu Marius-Ionel PSD NU
99. Ibram Iusein Minoritati Abținere
100. Iftimie Neculai PSD NU
101. Intotero Natalia-Elena PSD NU
102. Ion Stelian-Cristian USR DA
103. Ioniță Antoneta PNL NU
104. Itu Cornel PSD NU
105. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
106. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
107. Lazăr Sorin PSD NU
108. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
109. Lovin Dumitru ALDE NU
110. Lungu Tudorița PNL NU
111. Lupescu Dumitru USR DA
112. Macovei Silviu Nicu PSD NU
113. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
114. Manole Petre-Florin PSD NU
115. Marica Petru-Sorin PSD NU
116. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
117. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
118. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
119. Mînzatu Roxana PSD NU
120. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
121. Munteanu Ioan PSD NU
122. Mușoiu Ștefan PSD NU
123. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
124. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
125. Neagu Nicolae PNL NU
126. Neață Eugen PSD NU
127. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
128. Nicoară Romeo Florin PNL NU
129. Nicolicea Eugen PSD NU
130. Nistor Laurențiu PSD NU
131. Niță Nicu PSD NU
132. Nosa Iuliu PSD NU
133. Olar Corneliu PNL NU
134. Oprea Dumitru PNL NU
135. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
136. Oros Nechita-Adrian PNL NU
137. Palăr Ionel PNL NU
138. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
139. Pană Adriana-Doina PSD NU
140. Pașcan Emil-Marius PMP NU
141. Pau Radu - Adrian PSD NU
142. Păle Dănuț PSD NU
143. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati Abținere
144. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
145. Pop Andrei PSD Abținere
146. Pop Georgian PSD NU
147. Pop Tudor Rareș USR DA
148. Popa Florin PSD NU
149. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
150. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
151. Popescu Pavel PNL NU
152. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
153. Preda Cezar-Florin PNL NU
154. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
155. Presură Alexandra PSD NU
156. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
157. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
158. Prună Cristina-Mădălina USR DA
159. Radu Anișoara PSD NU
160. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
161. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL -
162. Rădulescu Alexandru PSD NU
163. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
164. Răduț Violeta PSD NU
165. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
166. Roman Florin-Claudiu PNL NU
167. Roman Ioan Sorin PSD NU
168. Romanescu Cristinel PNL NU
169. Roșca Lucreția PSD NU
170. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
171. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
172. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP Abținere
173. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
174. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
175. Sefer Cristian-George PMP DA
176. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
177. Simion Lucian-Eduard PSD NU
178. Simionca Ionuț PMP DA
179. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD NU
180. Solomon Adrian PSD NU
181. Spânu Ion PSD NU
182. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
183. Stancu Florinel PSD NU
184. Stativă Irinel Ioan PSD NU
185. Stănescu Alexandru PSD NU
186. Stoica Bogdan-Alin Minoritati Abținere
187. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
188. Suciu Matei PSD NU
189. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
190. Șarapatin Elvira PSD NU
191. Șișcu George PNL NU
192. Șotcan Theodora PSD NU
193. Șova Lucian PSD NU
194. Șovăială Constantin PNL NU
195. Ștefan Corneliu PSD NU
196. Ștefan Ion PNL DA
197. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
198. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
199. Terea Ioan PSD NU
200. Todor Adrian PSD NU
201. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
202. Tripa Florin-Dan PSD NU
203. Tudor Beatrice PSD NU
204. Turcan Raluca PNL NU
205. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
206. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
207. Varga Glad-Aurel PNL NU
208. Varga Vasile PNL NU
209. Vasile Daniel Minoritati NU
210. Vasilică Radu Costin PSD DA
211. Vass Levente UDMR NU
212. Văcaru Alin Vasile PSD NU
213. Velcea Nicolae PSD NU
214. Vișan George-Gabriel PSD NU
215. Vîlceanu Dan PNL NU
216. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
217. Vlase Petru Gabriel PSD NU
218. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
219. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
220. Zainea Cornel USR DA
221. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 24 octombrie 2017, 3:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro