Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.06.2017 > 11:56 Versiunea pentru printare
Marți, 20 iunie 2017, ora 11:56

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: PL 143/2017 - amr
PL 143/2017 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.3/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.227/2015 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:220 - 101 49 26 15 7 9 13
- voturi pentru (DA):216 - 100 49 25 13 7 9 13
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - 1 - - -
- abțineri:1 - - - - 1 - - -
- nu au votat:2 - 1 - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Barna Ilie Dan USR DA
12. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bende Sándor UDMR DA
16. Benedek Zacharie UDMR DA
17. Benga Tudor - Vlad USR DA
18. Bica Dănuț PNL DA
19. Bichineț Corneliu PMP DA
20. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
21. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bodea Marius PNL DA
26. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
29. Borza Remus-Adrian ALDE DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR DA
31. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
32. Bran Ioana PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Bulai Iulian USR DA
36. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
37. Burciu Cristina PSD DA
38. Calista Mara-Daniela PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Cherecheș Viorica PNL DA
45. Chichirău Cosette-Paula USR DA
46. Chiriac Viorel PSD DA
47. Chiriță Dumitru PSD DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciuhodaru Tudor PSD DA
51. Cobuz Maricela PSD DA
52. Cocoș Vasile PSD DA
53. Codreanu Constantin PMP DA
54. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
55. Cosma Lavinia-Corina USR DA
56. Csép Éva-Andrea UDMR DA
57. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
58. Csoma Botond UDMR DA
59. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
60. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
61. Culeafă Mihai PNL DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Cupșa Ioan PNL DA
64. Dehelean Silviu USR DA
65. Dinu Cristina-Elena PSD DA
66. Dîrzu Ioan PSD DA
67. Dobre Mircea-Titus PSD DA
68. Dobre Victor Paul PNL DA
69. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
70. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
71. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
72. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
73. Drulă Cătălin USR DA
74. Dumitrache Ileana Cristina PSD -
75. Dunava Costel Neculai PSD DA
76. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
77. Erdei Dolóczki István UDMR DA
78. Fădor Angelica PNL DA
79. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
80. Florea Oana-Consuela PSD DA
81. Furic Iarco Minoritati DA
82. Furtună Mirela PSD DA
83. Gavrilă Camelia PSD DA
84. Găină Mihăiță PSD DA
85. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
86. Gheorghe Tinel PNL DA
87. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
88. Ghinea Cristian USR -
89. Giugea Nicolae PNL DA
90. Goga Octavian PSD DA
91. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
92. Gudu Vasile PNL DA
93. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
94. Huncă Mihaela PSD DA
95. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
96. Iacomi Iulian PSD DA
97. Iancu Marius-Ionel PSD DA
98. Ibram Iusein Minoritati DA
99. Iftimie Neculai PSD DA
100. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
101. Intotero Natalia-Elena PSD DA
102. Ioniță Antoneta PNL DA
103. Iordache Florin PSD DA
104. Itu Cornel PSD DA
105. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
106. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
107. Lazăr Sorin PSD DA
108. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
109. Lovin Dumitru ALDE DA
110. Lungu Tudorița PNL DA
111. Lupașcu Costel PSD DA
112. Lupescu Dumitru USR DA
113. Macovei Silviu Nicu PSD DA
114. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
115. Manole Petre-Florin PSD DA
116. Marica Petru-Sorin PSD DA
117. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
118. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
119. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
120. Mînzatu Roxana PSD DA
121. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
122. Munteanu Ioan PSD DA
123. Mușoiu Ștefan PSD DA
124. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
125. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
126. Neagu Nicolae PNL DA
127. Neață Eugen PSD DA
128. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
129. Nicoară Romeo Florin PNL DA
130. Nicolicea Eugen PSD DA
131. Nistor Laurențiu PSD DA
132. Nosa Iuliu PSD DA
133. Olar Corneliu PNL DA
134. Oprea Dumitru PNL DA
135. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
136. Oros Nechita-Adrian PNL DA
137. Palăr Ionel PNL DA
138. Pambuccian Varujan Minoritati DA
139. Pană Adriana-Doina PSD DA
140. Pașcan Emil-Marius PMP DA
141. Păle Dănuț PSD DA
142. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
143. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
144. Pop Andrei PSD DA
145. Pop Georgian PSD DA
146. Pop Tudor Rareș USR DA
147. Popa Florin PSD DA
148. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
149. Popescu Pavel PNL DA
150. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
151. Preda Cezar-Florin PNL DA
152. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
153. Presură Alexandra PSD DA
154. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
155. Prună Cristina-Mădălina USR DA
156. Radu Anișoara PSD DA
157. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
158. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
159. Rădulescu Alexandru PSD DA
160. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
161. Răduț Violeta PSD DA
162. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
163. Roman Florin-Claudiu PNL DA
164. Roman Ioan Sorin PSD DA
165. Romanescu Cristinel PNL DA
166. Roșca Lucreția PSD DA
167. Rotaru Alexandru PSD DA
168. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
169. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
170. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
171. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
172. Sefer Cristian-George PMP DA
173. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
174. Simion Lucian-Eduard PSD DA
175. Simionca Ionuț PMP DA
176. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
177. Solomon Adrian PSD DA
178. Spânu Ion PSD DA
179. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
180. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
181. Stancu Florinel PSD DA
182. Stativă Irinel Ioan PSD DA
183. Stănescu Alexandru PSD DA
184. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
185. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
186. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
187. Șarapatin Elvira PSD DA
188. Șișcu George PNL DA
189. Șotcan Theodora PSD DA
190. Șova Lucian PSD DA
191. Șovăială Constantin PNL DA
192. Ștefan Corneliu PSD DA
193. Ștefan Ion PNL DA
194. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
195. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
196. Terea Ioan PSD DA
197. Todor Adrian PSD DA
198. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
199. Tripa Florin-Dan PSD DA
200. Tudor Beatrice PSD DA
201. Turcan Raluca PNL DA
202. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
203. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
204. Varga Glad-Aurel PNL DA
205. Varga Vasile PNL DA
206. Vasile Daniel Minoritati DA
207. Vasilică Radu Costin PSD DA
208. Vass Levente UDMR DA
209. Văcaru Alin Vasile PSD DA
210. Velcea Nicolae PSD DA
211. Vexler Silviu Minoritati DA
212. Vișan George-Gabriel PSD DA
213. Vîlceanu Dan PNL DA
214. Vîrză Mihăiță PSD DA
215. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
216. Vlase Petru Gabriel PSD DA
217. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
218. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
219. Zainea Cornel USR DA
220. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 13 decembrie 2017, 3:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro