Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.06.2017 > 11:59 Versiunea pentru printare
Marți, 20 iunie 2017, ora 11:59

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: PL 143/2017 - amr
PL 143/2017 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.3/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.227/2015 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:216 108 48 26 6 9 6 13
- voturi pentru (DA):83 1 48 25 3 - 6 -
- voturi împotrivă (NU):130 106 - - 2 9 - 13
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:3 1 - 1 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Anton Anton ALDE NU
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Babuș Radu PSD NU
8. Badea Leonardo PSD NU
9. Barna Ilie Dan USR DA
10. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
11. Bălănescu Alexandru PSD NU
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
13. Bejinariu Eugen PSD NU
14. Bende Sándor UDMR NU
15. Benedek Zacharie UDMR NU
16. Benga Tudor - Vlad USR DA
17. Bica Dănuț PNL DA
18. Biró Rozália-Ibolya UDMR -
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
20. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
21. Bode Lucian Nicolae PNL DA
22. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
24. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
25. Borza Remus-Adrian ALDE NU
26. Botez Mihai-Cătălin USR DA
27. Bran Ioana PSD NU
28. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
29. Budăi Marius-Constantin PSD NU
30. Bulai Iulian USR DA
31. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
32. Burciu Cristina PSD NU
33. Calista Mara-Daniela PNL DA
34. Calotă Florică Ică ALDE NU
35. Căciulă Aurel PSD NU
36. Călin Ion PSD NU
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
38. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
39. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
40. Cherecheș Florica PNL DA
41. Cherecheș Viorica PNL DA
42. Chichirău Cosette-Paula USR DA
43. Chiriac Viorel PSD NU
44. Chiriță Dumitru PSD NU
45. Ciocan Dan PSD NU
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
48. Ciuhodaru Tudor PSD NU
49. Cobuz Maricela PSD NU
50. Cocoș Vasile PSD NU
51. Codreanu Constantin PMP DA
52. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
53. Cosma Lavinia-Corina USR DA
54. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
55. Csoma Botond UDMR DA
56. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
57. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
58. Culeafă Mihai PNL DA
59. Cupă Ion ALDE NU
60. Cupșa Ioan PNL DA
61. Dehelean Silviu USR DA
62. Dinu Cristina-Elena PSD NU
63. Dîrzu Ioan PSD NU
64. Dobre Mircea-Titus PSD NU
65. Dobre Victor Paul PNL DA
66. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
67. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
68. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
69. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
70. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD -
72. Dunava Costel Neculai PSD NU
73. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
74. Fădor Angelica PNL DA
75. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
76. Florea Oana-Consuela PSD NU
77. Floroiu Ionel PSD NU
78. Furic Iarco Minoritati NU
79. Furtună Mirela PSD NU
80. Gavrilă Camelia PSD NU
81. Găină Mihăiță PSD NU
82. Georgescu Nicolae PSD NU
83. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
84. Gheorghe Tinel PNL DA
85. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
86. Ghinea Cristian USR -
87. Giugea Nicolae PNL DA
88. Goga Octavian PSD NU
89. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
90. Gudu Vasile PNL DA
91. Huncă Mihaela PSD NU
92. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
93. Iacomi Iulian PSD NU
94. Iancu Marius-Ionel PSD NU
95. Ibram Iusein Minoritati NU
96. Iftimie Neculai PSD NU
97. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
98. Intotero Natalia-Elena PSD NU
99. Ion Stelian-Cristian USR DA
100. Ioniță Antoneta PNL DA
101. Iordache Florin PSD NU
102. Itu Cornel PSD NU
103. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
104. Lazăr Sorin PSD NU
105. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
106. Lovin Dumitru ALDE NU
107. Lungu Tudorița PNL DA
108. Lupașcu Costel PSD NU
109. Lupescu Dumitru USR DA
110. Macovei Silviu Nicu PSD NU
111. Manole Petre-Florin PSD NU
112. Marica Petru-Sorin PSD NU
113. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
114. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
115. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
116. Mînzatu Roxana PSD NU
117. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
118. Munteanu Ioan PSD NU
119. Mușoiu Ștefan PSD NU
120. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
121. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
122. Neagu Nicolae PNL DA
123. Neață Eugen PSD NU
124. Nicoară Romeo Florin PNL DA
125. Nicolicea Eugen PSD NU
126. Nistor Laurențiu PSD NU
127. Nosa Iuliu PSD NU
128. Olar Corneliu PNL DA
129. Oprea Dumitru PNL DA
130. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
131. Oros Nechita-Adrian PNL DA
132. Palăr Ionel PNL DA
133. Pambuccian Varujan Minoritati NU
134. Pană Adriana-Doina PSD NU
135. Pașcan Emil-Marius PMP DA
136. Păle Dănuț PSD NU
137. Petrea Gabriel PSD NU
138. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
139. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
140. Pop Andrei PSD NU
141. Pop Georgian PSD NU
142. Popa Florin PSD NU
143. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
144. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
145. Popescu Pavel PNL DA
146. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
147. Preda Cezar-Florin PNL DA
148. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
149. Presură Alexandra PSD NU
150. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
151. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
152. Prună Cristina-Mădălina USR DA
153. Radu Anișoara PSD NU
154. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
155. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
156. Rădulescu Alexandru PSD NU
157. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
158. Răduț Violeta PSD NU
159. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
160. Roman Florin-Claudiu PNL DA
161. Roman Ioan Sorin PSD NU
162. Romanescu Cristinel PNL DA
163. Roșca Lucreția PSD NU
164. Rotaru Alexandru PSD NU
165. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
166. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
167. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
168. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
169. Sefer Cristian-George PMP DA
170. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
171. Simion Lucian-Eduard PSD NU
172. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD NU
173. Solomon Adrian PSD NU
174. Spânu Ion PSD NU
175. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
176. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
177. Stancu Florinel PSD NU
178. Stativă Irinel Ioan PSD NU
179. Stănescu Alexandru PSD NU
180. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
181. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
182. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
183. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
184. Șarapatin Elvira PSD NU
185. Șișcu George PNL DA
186. Șotcan Theodora PSD NU
187. Șova Lucian PSD NU
188. Șovăială Constantin PNL DA
189. Ștefan Corneliu PSD NU
190. Ștefan Ion PNL DA
191. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
192. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
193. Terea Ioan PSD NU
194. Todor Adrian PSD NU
195. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
196. Tripa Florin-Dan PSD NU
197. Tudor Beatrice PSD NU
198. Turcan Raluca PNL DA
199. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
200. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
201. Varga Glad-Aurel PNL DA
202. Varga Vasile PNL DA
203. Vasile Daniel Minoritati NU
204. Vasilică Radu Costin PSD DA
205. Văcaru Alin Vasile PSD NU
206. Velcea Nicolae PSD NU
207. Vexler Silviu Minoritati NU
208. Vișan George-Gabriel PSD NU
209. Vîlceanu Dan PNL DA
210. Vîrză Mihăiță PSD NU
211. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
212. Vlase Petru Gabriel PSD NU
213. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
214. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
215. Zainea Cornel USR DA
216. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 22 octombrie 2017, 14:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro