Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.06.2017 > 11:59 Versiunea pentru printare
Marți, 20 iunie 2017, ora 11:59

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: PL 143/2017 - amr
PL 143/2017 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.3/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.227/2015 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:217 109 47 28 3 10 9 11
- voturi pentru (DA):85 1 47 28 1 - 8 -
- voturi împotrivă (NU):128 108 - - - 9 - 11
- abțineri:2 - - - - 1 1 -
- nu au votat:2 - - - 2 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Antal István-János UDMR DA
6. Anton Anton ALDE NU
7. Axinte Vasile PSD NU
8. Babuș Radu PSD NU
9. Badea Leonardo PSD NU
10. Barna Ilie Dan USR DA
11. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE Abținere
12. Bălănescu Alexandru PSD NU
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
14. Bejinariu Eugen PSD NU
15. Benedek Zacharie UDMR -
16. Benga Tudor - Vlad USR DA
17. Bica Dănuț PNL DA
18. Bichineț Corneliu PMP DA
19. Biró Rozália-Ibolya UDMR -
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
21. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
25. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
26. Borza Remus-Adrian ALDE NU
27. Botez Mihai-Cătălin USR DA
28. Bran Ioana PSD NU
29. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
30. Budăi Marius-Constantin PSD NU
31. Bulai Iulian USR DA
32. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
33. Burciu Cristina PSD NU
34. Calista Mara-Daniela PNL DA
35. Calotă Florică Ică ALDE NU
36. Căciulă Aurel PSD NU
37. Călin Ion PSD NU
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
39. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
40. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
41. Cherecheș Florica PNL DA
42. Cherecheș Viorica PNL DA
43. Chichirău Cosette-Paula USR DA
44. Chiriac Viorel PSD NU
45. Chiriță Dumitru PSD NU
46. Ciocan Dan PSD NU
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
49. Ciuhodaru Tudor PSD NU
50. Cobuz Maricela PSD NU
51. Cocoș Vasile PSD NU
52. Codreanu Constantin PMP DA
53. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
54. Cosma Andreea PSD NU
55. Cosma Lavinia-Corina USR DA
56. Cristache Cătălin PMP DA
57. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
58. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
59. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
60. Culeafă Mihai PNL DA
61. Cupă Ion ALDE NU
62. Cupșa Ioan PNL DA
63. Dan Nicușor Daniel USR DA
64. Dehelean Silviu USR DA
65. Dinu Cristina-Elena PSD NU
66. Dîrzu Ioan PSD NU
67. Dobre Mircea-Titus PSD NU
68. Dobre Victor Paul PNL DA
69. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
70. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
71. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
72. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
73. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
74. Dunava Costel Neculai PSD NU
75. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
76. Fădor Angelica PNL DA
77. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
78. Florea Oana-Consuela PSD NU
79. Floroiu Ionel PSD NU
80. Furic Iarco Minoritati NU
81. Furtună Mirela PSD NU
82. Gavrilă Camelia PSD NU
83. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
84. Găină Mihăiță PSD NU
85. Georgescu Nicolae PSD NU
86. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
87. Gheorghe Tinel PNL DA
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
89. Ghinea Cristian USR DA
90. Goga Octavian PSD NU
91. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
92. Gudu Vasile PNL DA
93. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
94. Huncă Mihaela PSD NU
95. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
96. Iacomi Iulian PSD NU
97. Iancu Marius-Ionel PSD NU
98. Ibram Iusein Minoritati NU
99. Iftimie Neculai PSD NU
100. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
101. Intotero Natalia-Elena PSD NU
102. Ion Stelian-Cristian USR DA
103. Ioniță Antoneta PNL DA
104. Iordache Florin PSD NU
105. Itu Cornel PSD NU
106. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
107. Lazăr Sorin PSD NU
108. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
109. Lovin Dumitru ALDE NU
110. Lungu Tudorița PNL DA
111. Lupașcu Costel PSD NU
112. Lupescu Dumitru USR DA
113. Macovei Silviu Nicu PSD NU
114. Manole Petre-Florin PSD NU
115. Marica Petru-Sorin PSD NU
116. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
117. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
118. Mînzatu Roxana PSD NU
119. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
120. Munteanu Ioan PSD NU
121. Mușoiu Ștefan PSD NU
122. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
123. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
124. Neagu Nicolae PNL DA
125. Neață Eugen PSD NU
126. Nicoară Romeo Florin PNL DA
127. Nicolicea Eugen PSD NU
128. Nistor Laurențiu PSD NU
129. Nosa Iuliu PSD NU
130. Olar Corneliu PNL DA
131. Oprea Dumitru PNL DA
132. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
133. Oros Nechita-Adrian PNL DA
134. Palăr Ionel PNL DA
135. Pambuccian Varujan Minoritati NU
136. Pană Adriana-Doina PSD NU
137. Pașcan Emil-Marius PMP DA
138. Păle Dănuț PSD NU
139. Petrea Gabriel PSD NU
140. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
141. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
142. Pop Andrei PSD NU
143. Pop Georgian PSD NU
144. Pop Tudor Rareș USR DA
145. Popa Florin PSD NU
146. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
147. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
148. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
149. Preda Cezar-Florin PNL DA
150. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
151. Presură Alexandra PSD NU
152. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
153. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
154. Prună Cristina-Mădălina USR DA
155. Radu Anișoara PSD NU
156. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
157. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
158. Rădulescu Alexandru PSD NU
159. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
160. Răduț Violeta PSD NU
161. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
162. Roman Florin-Claudiu PNL DA
163. Roman Ioan Sorin PSD NU
164. Romanescu Cristinel PNL DA
165. Roșca Lucreția PSD NU
166. Rotaru Alexandru PSD NU
167. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
168. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
169. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
170. Sefer Cristian-George PMP DA
171. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
172. Simion Lucian-Eduard PSD NU
173. Simionca Ionuț PMP DA
174. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD NU
175. Solomon Adrian PSD NU
176. Spânu Ion PSD NU
177. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
178. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
179. Stancu Florinel PSD NU
180. Stativă Irinel Ioan PSD NU
181. Stănescu Alexandru PSD NU
182. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
183. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
184. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
185. Șarapatin Elvira PSD NU
186. Șișcu George PNL DA
187. Șotcan Theodora PSD NU
188. Șova Lucian PSD NU
189. Șovăială Constantin PNL DA
190. Ștefan Corneliu PSD NU
191. Ștefan Ion PNL DA
192. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
193. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
194. Terea Ioan PSD NU
195. Todor Adrian PSD NU
196. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
197. Tripa Florin-Dan PSD NU
198. Tudor Beatrice PSD NU
199. Turcan Raluca PNL DA
200. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
201. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
202. Varga Glad-Aurel PNL DA
203. Varga Vasile PNL DA
204. Vasilică Radu Costin PSD DA
205. Văcaru Alin Vasile PSD NU
206. Velcea Nicolae PSD NU
207. Vexler Silviu Minoritati NU
208. Vișan George-Gabriel PSD NU
209. Vîlceanu Dan PNL DA
210. Vîrză Mihăiță PSD NU
211. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
212. Vlase Petru Gabriel PSD NU
213. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
214. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
215. Zainea Cornel USR DA
216. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
217. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 20 octombrie 2017, 20:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro