Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.06.2017 > 12:04 Versiunea pentru printare
Marți, 20 iunie 2017, ora 12:04

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: PL 143/2017 - amr
PL 143/2017 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.3/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.227/2015 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:219 - 109 45 26 9 11 10 8 1
- voturi pentru (DA):64 - 5 45 3 - - 10 1 -
- voturi împotrivă (NU):150 - 102 - 22 8 11 - 6 1
- abțineri:5 - 2 - 1 1 - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Andrușcă Dănuț PSD NU
3. Antal István-János UDMR NU
4. Anton Anton ALDE NU
5. Apjok Norbert UDMR Abținere
6. Avram Constantin ALDE NU
7. Axinte Vasile PSD NU
8. Babuș Radu PSD NU
9. Badea Leonardo PSD NU
10. Balan Ioan PNL DA
11. Barna Ilie Dan USR NU
12. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Bende Sándor UDMR NU
17. Benedek Zacharie UDMR NU
18. Benga Tudor - Vlad USR NU
19. Bica Dănuț PNL DA
20. Bichineț Corneliu PMP DA
21. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
23. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bodea Marius PNL DA
26. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
28. Bontea Vlad PSD NU
29. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
30. Borza Remus-Adrian ALDE NU
31. Botez Mihai-Cătălin USR NU
32. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
33. Bran Ioana PSD NU
34. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
35. Budăi Marius-Constantin PSD NU
36. Bulai Iulian USR NU
37. Burciu Cristina PSD NU
38. Calista Mara-Daniela PNL DA
39. Calotă Florică Ică ALDE NU
40. Căciulă Aurel PSD NU
41. Călin Ion PSD NU
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
43. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Cherecheș Viorica PNL DA
46. Chichirău Cosette-Paula USR NU
47. Chiriac Viorel PSD NU
48. Chiriță Dumitru PSD NU
49. Ciocan Dan PSD NU
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
51. Ciuhodaru Tudor PSD NU
52. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE NU
53. Cobuz Maricela PSD NU
54. Cocoș Vasile PSD NU
55. Codreanu Constantin PMP DA
56. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
57. Cosma Lavinia-Corina USR NU
58. Cristache Cătălin PMP DA
59. Csép Éva-Andrea UDMR NU
60. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
61. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
62. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
63. Culeafă Mihai PNL DA
64. Cupă Ion ALDE NU
65. Dan Nicușor Daniel USR NU
66. Dehelean Silviu USR NU
67. Dinu Cristina-Elena PSD NU
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Dobre Mircea-Titus PSD NU
70. Dobre Victor Paul PNL DA
71. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
72. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
73. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
74. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
75. Drulă Cătălin USR NU
76. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
77. Dunava Costel Neculai PSD NU
78. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
79. Erdei Dolóczki István UDMR NU
80. Fădor Angelica PNL DA
81. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
82. Florea Damian - NU
83. Florea Oana-Consuela PSD NU
84. Floroiu Ionel PSD NU
85. Furic Iarco Minoritati NU
86. Furtună Mirela PSD NU
87. Gavrilă Camelia PSD NU
88. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
89. Găină Mihăiță PSD NU
90. Georgescu Nicolae PSD NU
91. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
92. Gheorghe Tinel PNL DA
93. Ghilea Găvrilă PNL DA
94. Ghinea Cristian USR DA
95. Giugea Nicolae PNL DA
96. Goga Octavian PSD NU
97. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
98. Gudu Vasile PNL DA
99. Halici Nicușor PSD NU
100. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
101. Huncă Mihaela PSD NU
102. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
103. Iacomi Iulian PSD NU
104. Iancu Marius-Ionel PSD NU
105. Ibram Iusein Minoritati NU
106. Iftimie Neculai PSD NU
107. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
108. Intotero Natalia-Elena PSD NU
109. Ion Stelian-Cristian USR NU
110. Ionescu George PNL DA
111. Ioniță Antoneta PNL DA
112. Iordache Florin PSD NU
113. Itu Cornel PSD DA
114. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
115. Lazăr Sorin PSD NU
116. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
117. Lovin Dumitru ALDE NU
118. Lungu Tudorița PNL DA
119. Lupașcu Costel PSD NU
120. Macovei Silviu Nicu PSD NU
121. Manole Petre-Florin PSD NU
122. Marica Petru-Sorin PSD NU
123. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
124. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
125. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
126. Mînzatu Roxana PSD NU
127. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
128. Munteanu Ioan PSD NU
129. Mușoiu Ștefan PSD NU
130. Nasra Gabriel-Horia PSD Abținere
131. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
132. Neață Eugen PSD NU
133. Nicoară Romeo Florin PNL DA
134. Nicolicea Eugen PSD NU
135. Nistor Laurențiu PSD NU
136. Nosa Iuliu PSD NU
137. Olar Corneliu PNL DA
138. Oprea Dumitru PNL DA
139. Oros Nechita-Adrian PNL DA
140. Pambuccian Varujan Minoritati NU
141. Pană Adriana-Doina PSD NU
142. Pașcan Emil-Marius PMP DA
143. Pau Radu - Adrian PSD NU
144. Păle Dănuț PSD NU
145. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati Abținere
146. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
147. Pop Andrei PSD Abținere
148. Pop Georgian PSD NU
149. Pop Tudor Rareș USR NU
150. Popa Florin PSD NU
151. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
152. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
153. Popescu Pavel PNL DA
154. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
155. Presură Alexandra PSD NU
156. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
157. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
158. Prună Cristina-Mădălina USR NU
159. Radu Anișoara PSD NU
160. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
161. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
162. Rădulescu Alexandru PSD NU
163. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
164. Răduț Violeta PSD NU
165. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
166. Roman Florin-Claudiu PNL DA
167. Romanescu Cristinel PNL DA
168. Roșca Lucreția PSD NU
169. Rotaru Alexandru PSD NU
170. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
171. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
172. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
173. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
174. Sefer Cristian-George PMP DA
175. Simion Lucian-Eduard PSD NU
176. Simionca Ionuț PMP DA
177. Simonis Alfred - Robert PSD NU
178. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD NU
179. Solomon Adrian PSD NU
180. Spânu Ion PSD NU
181. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
182. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
183. Stancu Florinel PSD NU
184. Stativă Irinel Ioan PSD NU
185. Stănescu Alexandru PSD NU
186. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
187. Suciu Matei PSD NU
188. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
189. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
190. Șarapatin Elvira PSD DA
191. Șișcu George PNL DA
192. Șotcan Theodora PSD NU
193. Șova Lucian PSD NU
194. Șovăială Constantin PNL DA
195. Ștefan Corneliu PSD NU
196. Ștefan Ion PNL DA
197. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
198. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
199. Terea Ioan PSD NU
200. Todor Adrian PSD NU
201. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
202. Tripa Florin-Dan PSD NU
203. Tudor Beatrice PSD NU
204. Turcan Raluca PNL DA
205. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
206. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
207. Varga Glad-Aurel PNL DA
208. Varga Vasile PNL DA
209. Vasilică Radu Costin PSD DA
210. Velcea Nicolae PSD NU
211. Vișan George-Gabriel PSD NU
212. Vîlceanu Dan PNL DA
213. Vîrză Mihăiță PSD NU
214. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
215. Vlase Petru Gabriel PSD NU
216. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
217. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
218. Zainea Cornel USR NU
219. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 18 decembrie 2017, 10:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro