Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.06.2017 > 12:05 Versiunea pentru printare
Marți, 20 iunie 2017, ora 12:05

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: PL 143/2017 - amr
PL 143/2017 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.3/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.227/2015 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:206 106 43 17 13 11 8 7 1
- voturi pentru (DA):76 1 43 11 7 - 8 6 -
- voturi împotrivă (NU):120 104 - - 3 11 - 1 1
- abțineri:8 1 - 5 2 - - - -
- nu au votat:2 - - 1 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Andrușcă Dănuț PSD NU
3. Antal István-János UDMR NU
4. Anton Anton ALDE NU
5. Apjok Norbert UDMR Abținere
6. Avram Constantin ALDE NU
7. Axinte Vasile PSD NU
8. Babuș Radu PSD NU
9. Badea Leonardo PSD NU
10. Balan Ioan PNL DA
11. Barna Ilie Dan USR DA
12. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
14. Bejinariu Eugen PSD NU
15. Benedek Zacharie UDMR DA
16. Benga Tudor - Vlad USR DA
17. Benkő Erika UDMR DA
18. Bica Dănuț PNL DA
19. Bichineț Corneliu PMP DA
20. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
21. Biró Rozália-Ibolya UDMR -
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
23. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bodea Marius PNL DA
26. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
28. Bontea Vlad PSD NU
29. Borza Remus-Adrian ALDE NU
30. Botez Mihai-Cătălin USR DA
31. Bran Ioana PSD NU
32. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
33. Budăi Marius-Constantin PSD NU
34. Burciu Cristina PSD NU
35. Calista Mara-Daniela PNL DA
36. Calotă Florică Ică ALDE NU
37. Căciulă Aurel PSD NU
38. Călin Ion PSD NU
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
40. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
41. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
42. Cherecheș Florica PNL DA
43. Cherecheș Viorica PNL DA
44. Chiriac Viorel PSD NU
45. Chiriță Dumitru PSD NU
46. Ciocan Dan PSD NU
47. Ciuhodaru Tudor PSD NU
48. Cobuz Maricela PSD NU
49. Cocoș Vasile PSD NU
50. Codreanu Constantin PMP DA
51. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
52. Cristache Cătălin PMP DA
53. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
54. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
55. Culeafă Mihai PNL DA
56. Cupă Ion ALDE NU
57. Dan Nicușor Daniel USR Abținere
58. Dehelean Silviu USR DA
59. Dinu Cristina-Elena PSD NU
60. Dîrzu Ioan PSD DA
61. Dobre Mircea-Titus PSD NU
62. Dobre Victor Paul PNL DA
63. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
64. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
65. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
66. Drulă Cătălin USR DA
67. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
68. Dunava Costel Neculai PSD NU
69. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
70. Erdei Dolóczki István UDMR DA
71. Fădor Angelica PNL DA
72. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
73. Florea Damian - NU
74. Florea Oana-Consuela PSD NU
75. Floroiu Ionel PSD NU
76. Furic Iarco Minoritati DA
77. Gavrilă Camelia PSD NU
78. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
79. Găină Mihăiță PSD NU
80. Georgescu Nicolae PSD NU
81. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
82. Gheorghe Tinel PNL DA
83. Ghilea Găvrilă PNL DA
84. Ghinea Cristian USR -
85. Giugea Nicolae PNL DA
86. Goga Octavian PSD NU
87. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
88. Gudu Vasile PNL DA
89. Halici Nicușor PSD NU
90. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
91. Iacomi Iulian PSD NU
92. Iancu Marius-Ionel PSD NU
93. Ibram Iusein Minoritati DA
94. Iftimie Neculai PSD NU
95. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
96. Intotero Natalia-Elena PSD NU
97. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
98. Ionescu George PNL DA
99. Ioniță Antoneta PNL DA
100. Iordache Florin PSD NU
101. Itu Cornel PSD NU
102. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
103. Korodi Attila UDMR DA
104. Kulcsár-Terza József-György UDMR Abținere
105. Lazăr Sorin PSD NU
106. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
107. Lovin Dumitru ALDE NU
108. Lupașcu Costel PSD NU
109. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
110. Manole Petre-Florin PSD NU
111. Marica Petru-Sorin PSD NU
112. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
113. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
114. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
115. Mînzatu Roxana PSD NU
116. Munteanu Ioan PSD NU
117. Mușoiu Ștefan PSD NU
118. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
119. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
120. Neață Eugen PSD NU
121. Nicoară Romeo Florin PNL DA
122. Nicolicea Eugen PSD NU
123. Nistor Laurențiu PSD NU
124. Niță Nicu PSD NU
125. Nosa Iuliu PSD NU
126. Olar Corneliu PNL DA
127. Oprea Dumitru PNL DA
128. Pambuccian Varujan Minoritati DA
129. Pană Adriana-Doina PSD NU
130. Pașcan Emil-Marius PMP DA
131. Pau Radu - Adrian PSD NU
132. Păle Dănuț PSD NU
133. Petrea Gabriel PSD NU
134. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
135. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
136. Pop Andrei PSD NU
137. Pop Georgian PSD NU
138. Popa Florin PSD NU
139. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
140. Popescu Pavel PNL DA
141. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
142. Preda Cezar-Florin PNL DA
143. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
144. Presură Alexandra PSD NU
145. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
146. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
147. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
148. Radu Anișoara PSD NU
149. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
150. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
151. Rădulescu Alexandru PSD NU
152. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
153. Răduț Violeta PSD NU
154. Roman Florin-Claudiu PNL DA
155. Roman Ioan Sorin PSD NU
156. Romanescu Cristinel PNL DA
157. Roșca Lucreția PSD NU
158. Rotaru Alexandru PSD NU
159. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
160. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
161. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
162. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
163. Sefer Cristian-George PMP DA
164. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
165. Simion Lucian-Eduard PSD NU
166. Simionca Ionuț PMP DA
167. Simonis Alfred - Robert PSD NU
168. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD NU
169. Solomon Adrian PSD NU
170. Spânu Ion PSD NU
171. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
172. Stancu Florinel PSD NU
173. Stativă Irinel Ioan PSD NU
174. Stănescu Alexandru PSD NU
175. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
176. Suciu Matei PSD NU
177. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
178. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
179. Șarapatin Elvira PSD NU
180. Șișcu George PNL DA
181. Șotcan Theodora PSD NU
182. Șova Lucian PSD NU
183. Șovăială Constantin PNL DA
184. Ștefan Corneliu PSD NU
185. Ștefan Ion PNL DA
186. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
187. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
188. Todor Adrian PSD NU
189. Tripa Florin-Dan PSD NU
190. Tudor Beatrice PSD NU
191. Turcan Raluca PNL DA
192. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
193. Varga Glad-Aurel PNL DA
194. Varga Vasile PNL DA
195. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
196. Vass Levente UDMR NU
197. Velcea Nicolae PSD NU
198. Vișan George-Gabriel PSD NU
199. Vîlceanu Dan PNL DA
200. Vîrză Mihăiță PSD NU
201. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
202. Vlase Petru Gabriel PSD NU
203. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
204. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
205. Zainea Cornel USR Abținere
206. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 23 octombrie 2017, 16:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro