Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.06.2017 > 12:41 Versiunea pentru printare
Marți, 20 iunie 2017, ora 12:41

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Retrimitere la comisei PL 837/2015
PL 837/2015 pentru modificarea și completarea Legii fondului funciar nr.18/1991
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:160 83 32 25 - 9 4 6 1
- voturi pentru (DA):60 - 31 25 - - 4 - -
- voturi împotrivă (NU):98 83 - - - 9 - 5 1
- abțineri:2 - 1 - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Anton Anton ALDE NU
5. Avram Constantin ALDE NU
6. Balan Ioan PNL DA
7. Bălănescu Alexandru PSD NU
8. Bănicioiu Nicolae PSD NU
9. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
10. Bejinariu Eugen PSD NU
11. Benga Tudor - Vlad USR DA
12. Bica Dănuț PNL DA
13. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
14. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
15. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
16. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
17. Borza Remus-Adrian ALDE NU
18. Botez Mihai-Cătălin USR DA
19. Bran Ioana PSD NU
20. Budăi Marius-Constantin PSD NU
21. Bulai Iulian USR DA
22. Burciu Cristina PSD NU
23. Calista Mara-Daniela PNL DA
24. Calotă Florică Ică ALDE NU
25. Călin Ion PSD NU
26. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
27. Cherecheș Viorica PNL DA
28. Chichirău Cosette-Paula USR DA
29. Chiriac Viorel PSD NU
30. Chiriță Dumitru PSD NU
31. Ciocan Dan PSD NU
32. Ciuhodaru Tudor PSD NU
33. Cobuz Maricela PSD NU
34. Cocoș Vasile PSD NU
35. Cosma Lavinia-Corina USR DA
36. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
37. Culeafă Mihai PNL DA
38. Cupă Ion ALDE NU
39. Dehelean Silviu USR DA
40. Dobre Mircea-Titus PSD NU
41. Dobre Victor Paul PNL DA
42. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
43. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
44. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
45. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
46. Drulă Cătălin USR DA
47. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
48. Dunava Costel Neculai PSD NU
49. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
50. Fădor Angelica PNL DA
51. Florea Damian - NU
52. Gavrilă Camelia PSD NU
53. Georgescu Nicolae PSD NU
54. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
55. Gheorghe Tinel PNL DA
56. Gheorghiu Bogdan PNL DA
57. Ghilea Găvrilă PNL DA
58. Ghinea Cristian USR DA
59. Giugea Nicolae PNL DA
60. Goga Octavian PSD NU
61. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
62. Halici Nicușor PSD NU
63. Huncă Mihaela PSD NU
64. Ibram Iusein Minoritati NU
65. Ignat Miron Minoritati NU
66. Intotero Natalia-Elena PSD NU
67. Ion Stelian-Cristian USR DA
68. Ionescu George PNL DA
69. Iordache Florin PSD NU
70. Itu Cornel PSD NU
71. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
72. Lazăr Sorin PSD NU
73. Lovin Dumitru ALDE NU
74. Lungu Tudorița PNL DA
75. Manole Petre-Florin PSD NU
76. Mareș Mara PNL DA
77. Marica Petru-Sorin PSD NU
78. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
79. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
80. Mînzatu Roxana PSD NU
81. Mohaci Mihai PSD NU
82. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
83. Munteanu Ioan PSD NU
84. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
85. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
86. Neață Eugen PSD NU
87. Nicolae Andrei PSD NU
88. Nistor Laurențiu PSD NU
89. Niță Mihai ALDE NU
90. Niță Nicu PSD NU
91. Nosa Iuliu PSD NU
92. Olar Corneliu PNL DA
93. Oprea Dumitru PNL DA
94. Oteșanu Daniela PSD NU
95. Palăr Ionel PNL DA
96. Pană Adriana-Doina PSD NU
97. Pașcan Emil-Marius PMP DA
98. Pau Radu - Adrian PSD NU
99. Păle Dănuț PSD NU
100. Petrea Gabriel PSD NU
101. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
102. Petric Octavian PSD NU
103. Pop Andrei PSD NU
104. Pop Tudor Rareș USR DA
105. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
106. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
107. Preda Cezar-Florin PNL DA
108. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
109. Presură Alexandra PSD NU
110. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
111. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
112. Prună Cristina-Mădălina USR DA
113. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
114. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
115. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
116. Răduț Violeta PSD NU
117. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
118. Roman Florin-Claudiu PNL DA
119. Roman Ioan Sorin PSD NU
120. Romanescu Cristinel PNL DA
121. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
122. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
123. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
124. Sefer Cristian-George PMP DA
125. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
126. Simion Lucian-Eduard PSD NU
127. Simionca Ionuț PMP DA
128. Simonis Alfred - Robert PSD NU
129. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD NU
130. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
131. Solomon Adrian PSD NU
132. Spânu Ion PSD NU
133. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
134. Stativă Irinel Ioan PSD NU
135. Stănescu Alexandru PSD NU
136. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
137. Șarapatin Elvira PSD NU
138. Șișcu George PNL DA
139. Șova Lucian PSD NU
140. Ștefan Corneliu PSD NU
141. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
142. Terea Ioan PSD NU
143. Tîlvăr Angel PSD NU
144. Todor Adrian PSD NU
145. Toma Ilie PSD NU
146. Tripa Florin-Dan PSD NU
147. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
148. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
149. Varga Glad-Aurel PNL DA
150. Vasilică Radu Costin PSD NU
151. Văcaru Alin Vasile PSD NU
152. Velcea Nicolae PSD NU
153. Vîlceanu Dan PNL DA
154. Vîrză Mihăiță PSD NU
155. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
156. Vlase Petru Gabriel PSD NU
157. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
158. Vosganian Varujan ALDE NU
159. Zainea Cornel USR DA
160. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 21 octombrie 2017, 2:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro