Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.06.2017 > 12:45 Versiunea pentru printare
Marți, 20 iunie 2017, ora 12:45

Subiect vot: Prelungire program de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:171 86 37 25 - 10 6 7
- voturi pentru (DA):109 86 1 - - 9 6 7
- voturi împotrivă (NU):60 - 35 24 - 1 - -
- abțineri:2 - 1 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Anton Anton ALDE DA
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Badea Leonardo PSD DA
7. Balan Ioan PNL NU
8. Balint Liviu-Ioan PMP DA
9. Barna Ilie Dan USR NU
10. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
11. Bălănescu Alexandru PSD DA
12. Bănicioiu Nicolae PSD DA
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Benga Tudor - Vlad USR NU
16. Bica Dănuț PNL NU
17. Bichineț Corneliu PMP DA
18. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
20. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
21. Borza Remus-Adrian ALDE NU
22. Botez Mihai-Cătălin USR NU
23. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
24. Budăi Marius-Constantin PSD DA
25. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
26. Burciu Cristina PSD DA
27. Calista Mara-Daniela PNL NU
28. Calotă Florică Ică ALDE DA
29. Căciulă Aurel PSD DA
30. Călin Ion PSD DA
31. Cherecheș Viorica PNL NU
32. Chichirău Cosette-Paula USR NU
33. Chiriac Viorel PSD DA
34. Chiriță Dumitru PSD DA
35. Ciocan Dan PSD DA
36. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
37. Ciuhodaru Tudor PSD DA
38. Cobuz Maricela PSD DA
39. Cocoș Vasile PSD DA
40. Cosma Lavinia-Corina USR NU
41. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
42. Culeafă Mihai PNL NU
43. Cupșa Ioan PNL NU
44. Dan Nicușor Daniel USR NU
45. Dehelean Silviu USR NU
46. Dîrzu Ioan PSD DA
47. Dobre Mircea-Titus PSD DA
48. Dobre Victor Paul PNL NU
49. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
50. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
51. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
52. Dohotaru Adrian-Octavian USR NU
53. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
54. Drulă Cătălin USR NU
55. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
56. Dunava Costel Neculai PSD DA
57. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
58. Fădor Angelica PNL NU
59. Floroiu Ionel PSD DA
60. Furtună Mirela PSD DA
61. Gavrilă Camelia PSD DA
62. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
63. Gheorghe Tinel PNL NU
64. Gheorghiu Bogdan PNL NU
65. Ghilea Găvrilă PNL NU
66. Ghinea Cristian USR NU
67. Giugea Nicolae PNL NU
68. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
69. Halici Nicușor PSD DA
70. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
71. Huncă Mihaela PSD DA
72. Iacomi Iulian PSD DA
73. Ibram Iusein Minoritati DA
74. Ignat Miron Minoritati DA
75. Intotero Natalia-Elena PSD DA
76. Iordache Florin PSD DA
77. Itu Cornel PSD DA
78. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
79. Lazăr Sorin PSD DA
80. Lovin Dumitru ALDE DA
81. Lungu Tudorița PNL NU
82. Lupașcu Costel PSD DA
83. Macovei Silviu Nicu PSD DA
84. Manole Petre-Florin PSD DA
85. Mareș Mara PNL NU
86. Marica Petru-Sorin PSD DA
87. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
88. Mînzatu Roxana PSD DA
89. Mohaci Mihai PSD DA
90. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
91. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
92. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
93. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
94. Neață Eugen PSD DA
95. Nicolae Andrei PSD DA
96. Nistor Laurențiu PSD DA
97. Niță Mihai ALDE DA
98. Niță Nicu PSD DA
99. Nosa Iuliu PSD DA
100. Olar Corneliu PNL NU
101. Oprea Dumitru PNL NU
102. Oteșanu Daniela PSD DA
103. Palăr Ionel PNL NU
104. Pană Adriana-Doina PSD DA
105. Pașcan Emil-Marius PMP DA
106. Pau Radu - Adrian PSD DA
107. Păle Dănuț PSD DA
108. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
109. Petric Octavian PSD DA
110. Pop Andrei PSD DA
111. Pop Georgian PSD DA
112. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
113. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
114. Popescu Pavel PNL NU
115. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
116. Preda Cezar-Florin PNL NU
117. Presură Alexandra PSD DA
118. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
119. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
120. Prună Cristina-Mădălina USR NU
121. Radu Anișoara PSD DA
122. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
123. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
124. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
125. Răduț Violeta PSD DA
126. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
127. Roman Florin-Claudiu PNL NU
128. Romanescu Cristinel PNL NU
129. Rotaru Alexandru PSD DA
130. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
131. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
132. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
133. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
134. Sefer Cristian-George PMP DA
135. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
136. Simion Lucian-Eduard PSD DA
137. Simionca Ionuț PMP DA
138. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
139. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
140. Solomon Adrian PSD DA
141. Spânu Ion PSD DA
142. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
143. Stancu Florinel PSD DA
144. Stativă Irinel Ioan PSD DA
145. Stănescu Alexandru PSD DA
146. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
147. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
148. Șarapatin Elvira PSD DA
149. Șișcu George PNL DA
150. Șotcan Theodora PSD DA
151. Șova Lucian PSD DA
152. Ștefan Corneliu PSD DA
153. Ștefan Ion PNL NU
154. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
155. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
156. Terea Ioan PSD DA
157. Tîlvăr Angel PSD DA
158. Toma Ilie PSD DA
159. Turcan Raluca PNL NU
160. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
161. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
162. Varga Glad-Aurel PNL NU
163. Vasilică Radu Costin PSD DA
164. Vîlceanu Dan PNL NU
165. Vîrză Mihăiță PSD DA
166. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
167. Vlase Petru Gabriel PSD DA
168. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
169. Vosganian Varujan ALDE DA
170. Zainea Cornel USR NU
171. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 22 octombrie 2017, 14:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro